Možná řeknu ano

Michelle a Allen tvoří pár. Jednoho dne se mladí lidé rozhodnou pozvat své rodiče na večeři a svěřit se jim se svým záměrem vzít se. Večer však vůbec neprobíhá podle plánu: ukáže se, že rodiče se dobře znají z minulosti, což vede ke zcela protichůdným názorům na plánovaný sňatek. Večer je plný zvratů a tajemství, která převrátí plánovanou útulnou večeři naruby. (Vertigo International)

silentname

"Maybe I Do" možno nevyniká ako nejaká výraznejšie zaujímavá romantická komédia, no bola schopná si ma celkom slušne získať. V prvom rade som vôbec nevedel ako sa budú naše príbehy postupne prepájať a keď spoznáme jednotlivé dielky skladačky, je to celé oveľa zaujímavejšie. Ak ste to náhodou vedeli, tak to asi úplne fungovať nebude, no nemyslím si, že by bol pre mňa film strata času. Stále platí, že mám rád Emmu Roberts a tak nejako sa vždy teším keď mám možnosť ju v nejakom filme vidieť. Dokonca by som povedal, že mi je ľúto, ak sa tam objaví len na malý moment ako to bolo napríklad v prípade filmu "The Hunt". Podľa mňa je veľmi talentovaná a sympatická herečka. Ostatní tu ale podľa mňa fungujú dobre tiež. Vo svojej podstate film nemá žiadny výraznejší moment a jediné čo ho v mojich očiach dvíha je práve charizma hereckého obsadenia. Mám rád skoro všetkých zúčastnených v tomto filme. Ako som už spomínal Emmu Roberts, tak rovnako vždy rád vidím Diane Keaton (ktorá je podľa mňa nádherná ženská), William H. Macy je skvelý, Susan Sarandon si svoju rolu veľmi užíva a Gere je zase v tradičnej role šarmantného seniora, ktorý je tak nejako neodolateľný. Neviem úprimne povedať, či ide o dobrý film... no mňa to bavilo sledovať. Hodnotenie: B ()

Arsenal83

Rom-com, ktorý nespĺňa ani jeden zo svojich parametrov. Ani romantické to poriadne nie je, ani vtipné. Skôr má film v sebe istú drámu, podivnosť a trápnosť. Keaton + Gere + Macy + Sarandon majú dokopy tri storočia a sledovať ako sa navzájom podvádzajú, či 76-77 ročné ženy bažiace po sexe, to nie je práve liek na erektilnú dysfunkciu. ()

Aljak

Spočiatku to vyzeralo ako tri rôzne dejové línie o troch pároch, ktoré reprezentujú rôzne formy Lásky. Potom sa to prekvapivo všetko spojilo dokopy a mal som z toho skôr pocit ako pri divadelnej hre, keďže sa všetkých 6 postáv stretlo v rovnakom ohraničenom priestore spoznávacej večere budúcej potenciálnej rodiny. To so sebou prinášalo o to viac vypätú atmosféru, že rodičia mladého páru sa už akosi poznajú. A už je oheň na streche, a z prvotne romantickej komédie sa stáva dráma. Obrovský potenciál zostal tak trochu nevyužitý, ale napriek tomu som sa rozhodne nenudil a aj dialógy boli celkom vydarené, aj keď niektoré reakcie postáv pôsobili dosť iracionálne a neprirodzene. Silnejšie 3* (na 4 to bohužiaľ nemalo) ()

Streeper

Trošku mě překvapilo, jak nízké má film hodnocení, ale na druhou stranu to chápu. Není to typická romantická komedie, na kterou by diváci mohli být zvyklí. Je to prostě konverzačka a to mě na tom strašně bavilo. Místy scénář teda působil jak vystřižený z novely, ale navzdory tomu to bylo krásně natočené, napsané a hlavně zahrané. Navíc film má stopáž jen 95 minut, což je příjemná změna oproti dnes často moderním dvěma hodinám a víc. Za mě fajn film, který mě bavil a odpočala jsem si. ()

BOURQUE

Na začiatku vás debutujúci režisér Michael Jacobs trochu zavádza s koncepciou filmu – zdá sa, že divák dostane samostatné príbehy, kde v centrom pozornosti sú témy, ako láska, manželstvo, nevera, celoživotné city, atď. Pomerne rýchlo sa však dozvieme, že jednotlivé príbehy so sebou veľmi silno súvisia – avšak, pri odhalení jednotlivých kúsok „veľkého puzzle“ nedochádza nejakej veľkej konfrontácii všetkých dotknutých osôb. (V prípade niektorých myšlienok a scén, ktoré vidíme, sme „trochu odtrhnutý“ od reality.) Spolupráca Emma Roberts / Luke Bracey ešte funguje (viz viac komediálnejší Holidate), ale o mnoho (z určitého hľadiska pochopiteľne) tu bolo vidieť štvoricu Sarandon / Keaton / Macy / Gere. Pre nich venuje tú menšiu tretiu hviezdu. Osobné hodnotenie: 70% (***) ()

Rathalos

Maybe I Do je vyborna konverzacka so skvelym hereckym obsadenim,hlavne ma potesila Emma Roberts,tato zena sa mi neskutocne paci,neviem to vysvetlit,ale strasne rad ju vidim na filmovom platne,co by som robil,kebyze ju vidim nazivo,ojojojoj,radsej mlcim,ale spat k hodnoteniu,ktore je aspon pre mna jednoznacne,lubilo sa mi to velmi a nemam co vytknut...:⁠-⁠) ()

Dominik 261

Poslabšia romantická komédia, ktorá nie je až tak romantická a od komédie to má tiež ďaleko. Staré hviezdne obsadenie ma moc neoslovilo a naopak Emma tam ani moc nemala čas zažiariť. Dialógy často dosť slabé, pritom príbeh má potenciál na super komédiu, no pousmial som sa raz, možno 2x. Po technickej stránke dobrý priemer. Celkovo zvláštny film, ktorý si zaslúži 2*. ()

Alex126

Lezime doma s horeckou? Pak si muzeme film na pohodku pustit. Pokud planujete serjoznejsi filmovou podivanou. Move on, pls. ()

blondboss

Podpriemerná romantická žánrovka, akých je tak milión podobných, ktorú ťahá do priemeru Emma Roberts. Z nej sa stáva ozaj zrelá, talentovaná a veľmi sympatická herečka. Ten zvyšok v podobe totálne presladeného balastu a starších hereckých hviezd takmer vôbec nezaujal. Jednoducho v rámci žánru sa dá hovoriť o prúseri, ale oddychová jednohubka to môže fungovať. 50 % ()

Phoenixcq

Překvapivě skvělá komedie s mou oblíbenou Emmou Roberts. Byť je děj hodně předvídatelný a začátek i konec mají svá slabší místa, tak v prostřední části jsem se neskutečně bavil. Obzvláště Susan Sarandon ta role náramně sedla a bylo vidět, jak si ji užívá... Zejména ve scéně "Yeah... It's even worse than that." 😂😂😂 ()