Tintin a jezero žraloků

Tintin et le lac aux requins

Tintin and the Lake of Sharks

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Mysteriózní

Belgie / Francie, 1972, 75 min

Kreslená filmová zpracování se povedla s příběhem dobře což se moc často nestává.(27.10.2018)

Kromě animace, která mi neustále připomínala kreslenou Farmu zvířat z padesátých let, mě také trochu zklamalo, jak málo, navzdory názvu, tam bylo těch žraloků. Jeden a půl? Ale jinak bezva, malinko naivnější a fantasknější než seriál, který jsem hodnotil nedávno, nicméně (už) obvyklý záporák tu zas má plně automatizované sídlo jak z klasický taškařice s Jamesem Bondem (s obvykle dementním sebedestrukčním systémem). Film je, přirozeně, nezávadný, teda až na příšernou přihlouplost vidláků. To mě, jako skorovesnického burana skorourazilo. Objeví se hromada známých postaviček, scény dávají větší důraz na grotesku, což často odnese chudák bodrý kapitán, Milouš nedostal tolik prostoru, ale i tentokrát napomohl dobru. Inu koukatelný průměr, proč ne.(6.9.2015)

"Proto nemají námořníci rádi vodu !! Možná jsem měl jít radši k pěchotě.." ;)(15.1.2017)

Klasický Tintin plný absurdně přehnaných dobrodružství, roztomilých hlášek, rázovitých venkovanů a hromování kapitána Haddocka. Zábava, která postupem času zraje jako víno.(25.12.2010)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $150,000║ Až na tú otrasnú uši píliacu pesničku, čo ako že spievali tie decká, to bolo fajn dobrodružstvo. /70%/(18.9.2010)