Klasika o přátelství a žárlivosti, o moci světské a duchovní a také o tom, jak se i z "lidí velkého světa" mohou stát mučedníci. Doporučuji srovnání s ještě o chloupek lepším Člověkem pro každé počasí. Příběh je velmi podobný - jen král jindřich má o šest číslic víc a Tomáš se nejmenuje Becket, ale More.(30.7.2009)

Souboj hereckých titánů. Oba dva pánové v plné síle, Peter O'Toole na plátně po dvou letech od Lawrence z Arábie, Richard Burton v roce, kdy si zahrál ještě ve třech dalších velkých snímcích. Který z těch dvou je lepší? Je to samozřejmě remíza. Když vidíte Burtonova Becketa, kterak s démonickým výrazem v očích exkomunikuje nepřítele církve, říkáte si, že on je ten jediný, kdo mohl něco takového hrát. Stejně tak je to při pozorování pozoruhodného O'Toolova Jindřicha, výbušného panovníka, který se vám může v jedné chvíli hnusit a hned nato je možné ho milovat. Jistá divadelnost a skromnější výprava filmu vůbec neškodí, dialogy jsou ostré jako břitva a o tom, jak může dopadnout přátelství zahnané do kouta, mají stále co říct.__P.S. Na DVD vydaném společností MIDO se skrývá vynikající československý dabing s Františkem Němcem, Jaromírem Spalem, Jaromírem Hanzlíkem, Vladimírem Šmeralem a dalšími a dalšími. S radostí jsem na něj tu a tam přepnul a co nevidět si Becketa pustím od začátku do konce jen s ním.(18.12.2013)

Mám rezervovaný vzťah k histórii, takže nedokážem posúdiť, či príbeh bol historicky verný alebo nie. Oceňujem, že aj po desiatkach rokov ma dokázal zaujať neukončiteľným bojom cirkevnej a svetskej moci o dominanciu, prioritou záujmov nad vzťahmi, brilantnými dialógmi a excelentnými hereckými výkonmi. Neprekážala mi dĺžka filmu, ani jeho divadelné korene, takže mi nebude prekážať ani nezmenený počet hviezdičiek a miesto v mojej Top 100.(16.2.2018)

Jako člověk pravidelně týrán filmovými přepisy divadelních her (obzvláště historických) jsem se zpočátku bál. Zbytečně. "Becket" je nejen tango pro dva geniální herce, je to především nečekaně záživná přehlídka krásně vybroušených, vtipných a chytrých dialogů. Pokud se na to tedy chystáte, ujistěte se, že se budete dívat na solidně přeloženou verzi, protože by byla věčná škoda přijít o ty drobné slovní perličky a jehly bodané do protivníků. Od poloviny film sice začíná trochu sentimentálnět, panbíčkařit a stavět mravorové pomníčky, štvala mě taky ryčná, naprosto zbytečná hudba, to jsem ale nakonec - rád - překousl. Co víc? Uděluji bodíček pro škodolibou bukvičku, krále Francie. A obrovskou poklonu pro Petera O'Toole'a, který ve scénách rozervání mezi vlastní slabostí a citem k příteli dochází snad až na samotné hranice toho, čeho může být herec schopen.(21.11.2011)

Ke konci se to trochu vleklo, ale jinak perfektní film. Rozhodně snímek, který nutí k zamyšlení nad tím, jestli má zvítězit osobní vztah, nebo ideál. Takhle napsané to vypadá jako školometská nuda, ale herecké výkony hlavních představitelů, dialogy i napjaté situace dělají z historického příběhu o dvou slavných mužích, životnou záležitost. Bez ohledu na to, že Jindřich II. zcela jistě nebyl taková měkota a Thomas Becket by dnes pro oddělení církevního a světského práva nezískal snad vůbec žádnou podporu. Tedy v Evropě. /7. 6. 2010/(6.6.2010)

• - Natočeno za 12 týdnů. (Elwanelyn)

• - Koruna, kterou nosil herec Peter O'Toole, byla vyrobena z lepenky. (Elwanelyn)

• - John Gielgud získal nominaci na Oscara a přitom se objevil ve filmu v pouhých dvou scénách. (Elwanelyn)