Školáčke Amy Daviesovej (ASHLEY EDNEROVÁ) zahynul vo vietnamskej vojne brat Danny a nešťastné dievča sa rozhodne, že armáde požičia svojho milovaného vlčiaka Raina, aby pomáhal zachraňovať v boji životy iných. Jej čin dojme vojaka Joea Hollanda (SCOTT COOPER), ktorý sa stane Rainovým psovodom. Absolvujú spolu náročný výcvik a nasadia ich do Vietnamu. Veliteľ roty kapitán Pike (VINCENT ANGELL) verí v účinnú pomoc psov, veliteľ čaty poručík Crawford (MARK KIELY) a niektorí vojaci sa netaja pochybnosťami. Na prvej prieskumnej akcii Rain zabráni útoku nepriateľa zo zálohy, objaví nastraženú mínu a zachráni život svojmu pánovi. Crawford aj tak nereaguje na ďalšie Rainovo varovanie a čata utrpí straty na životoch v boji so silnou jednotkou nepriateľa. Ranenému Joeovi sa počas rekonvalescencie, ku ktorej úspešnému priebehu prispieva aj obojstranná náklonnosť pacienta a lekárky Abbey (PAMELA MOORE SOMERSOVÁ), podarí u psa odstrániť následky šoku a strach z boja. Pri nasledujúcej bojovej akcii preukáže Rain ďalšie schopnosti a spolu s Joeom sa postaví na odpor Crawofordovi, ktorý neľútostne zaobchádza s vietnamskými dedinčanmi. Príslušníci Vietkongu však Raina ukradnú. Aké budú jeho ďalšie osudy? (oficiální text distributora)

wedator odpad!

Hodnotil jsem jako odpad!, a to z důvodu předvídatelného jednoduchého děje,chabých hereckých výkonů a z celkové vizáže laciného filmu pro děti, který je o válce. Ve filmu je spoustu chyb co se týče výstroje a výzbroje (např. nosný systém ALICE,pušky M16A2,pistole Berreta atd.), producenti asi chtěli mít film o Vietnamu, ale co do něj použili za rekvizity, jim bylo jedno. Film jsem dodíval dokonce,a to jen z toho důvodu, že film se věnoval tématice války ve Vietnamu. ()

genetique

Ja sa najviac čudujem a zároveň mi je aj ľúto, že s podobným námetom (pes v armáde) neprišiel skôr niekto iný a nespracoval to na vyššej úrovni. Akokoľvek chcem dať viac hviezdičiek, hlavne pre toho ohromne zlatého psa, prihlúplosť a infantilnosť celkového dojmu mi to nedovolí. Scény z vojenských táborov a na bojovom poli sú prijateľné, využitie vlčiaka bolo tiež pekne spracované. A vôbec, ono nebyť tam toho psa, tak je to vyslovene 'odpad!'. Ale tá rodinná línia film úplne zhadzuje, takže sa hodil presne tam, kedy bol vysielaný, nedeľné popoludnie. To svedčí všetkému. 60%. ()

Jakub225

Nevidel som to celé, videl som len asi 20 minút, takže to nejdem ani hodnotiť. Avšak všimol som si chybu: keď hlavný hrdina pri konci podáva pištoľ svojej parťáčke, je to Beretta 92. Lenže tento model Beretty v čase vietnamskej vojny ešte neexistoval, objavil sa až rok alebo dva po nej. Ďalšia taká zbraň, ktorú tu môžte vidieť, je puška AK-74 (má ju jeden z členov Vietcongu), ktorá sa v tej dobe ešte len testovala. ()