Vlčák Rain

Rodinný / Válečný / Akční / Drama

USA, 2001, 85 min

Clint Mansell
  • Tommassi3

"Ten poslední pes to podělal !! To už se nesmí opakovat.."(15.2.2017)

• Jello Biafra

debilnejší film o vietnamskej vojne som snad ešte nevidel(25.5.2011)

Ja sa najviac čudujem a zároveň mi je aj ľúto, že s podobným námetom (pes v armáde) neprišiel skôr niekto iný a nespracoval to na vyššej úrovni. Akokoľvek chcem dať viac hviezdičiek, hlavne pre toho ohromne zlatého psa, prihlúplosť a infantilnosť celkového dojmu mi to nedovolí. Scény z vojenských táborov a na bojovom poli sú prijateľné, využitie vlčiaka bolo tiež pekne spracované. A vôbec, ono nebyť tam toho psa, tak je to vyslovene 'odpad!'. Ale tá rodinná línia film úplne zhadzuje, takže sa hodil presne tam, kedy bol vysielaný, nedeľné popoludnie. To svedčí všetkému. 60%.(2.11.2007)

• wedator

Hodnotil jsem jako odpad!, a to z důvodu předvídatelného jednoduchého děje,chabých hereckých výkonů a z celkové vizáže laciného filmu pro děti, který je o válce. Ve filmu je spoustu chyb co se týče výstroje a výzbroje (např. nosný systém ALICE,pušky M16A2,pistole Berreta atd.), producenti asi chtěli mít film o Vietnamu, ale co do něj použili za rekvizity, jim bylo jedno. Film jsem dodíval dokonce,a to jen z toho důvodu, že film se věnoval tématice války ve Vietnamu.(31.8.2008)

• Jakub225

Nevidel som to celé, videl som len asi 20 minút, takže to nejdem ani hodnotiť. Avšak všimol som si chybu: keď hlavný hrdina pri konci podáva pištoľ svojej parťáčke, je to Beretta 92. Lenže tento model Beretty v čase vietnamskej vojny ešte neexistoval, objavil sa až rok alebo dva po nej. Ďalšia taká zbraň, ktorú tu môžte vidieť, je puška AK-74 (má ju jeden z členov Vietcongu), ktorá sa v tej dobe ešte len testovala.(15.1.2008)