Byl jednou jeden les

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný

Velká Británie / USA, 1993, 71 min

James Horner

David Kirschner

Pokuď máte citlivé dítě co chápe souvislosti, tak mu ten film nepouštejte.Ten text distributora je opravdu vydařený, protože kdyby řekl na rovinu o co se jedná tak by to asi nikoho nenalákalo. No a ten název, hezký dvojsmysl. Každopádně takhle, ten film má jisté poselství skrze motivy děsící i dospělé, ale nepochopí to děti pro které je film určen.Jako většina animáků před rokem 2000 nejsou žádné prostoduché taškařice, které staví na fekálním humoru a dítě si na to v dospělosti nevzpomene.Nehoda náklaďáku a následek té nehody mně budou už do smrti pronásledovat a už jenom za to dávám plný počet, že někdo měl koule to dát v dětské pohádce.(14.3.2014)

Slušivý detský animák s kúštikom ekoagitky, ktorý sa nestratí ani dnes, teda medzi dnešnými 2D animákmi. Je pútavý hlavne svojou dobrodružnosťou a sympatickými postavičkami. Občas sa nevyhne naivnostiam a nepochopil som tiež, prečo postavičky-zvieratká majú oblečenie, ale dravce (napr. sova) odev nemajú. Animácia je iba tuctová, ale dá sa na ňu rýchlo zvyknúť. Animák je tak na hranici 3 a 4 *, ale s prižmúrením očka kvôli jeho sympatickosti a priamočiarosti sa prikláňam vyššie.(27.9.2019)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $6,582,052Tržby Celosvetovo $9,100,000/65%/(9.1.2010)

Animovaná pohádka , kde se hodně zpívá a pořád někam chodí ... Jediné co mě zaujalo je skvělý Vilda Čok jako dabér!(28.9.2005)

Klasika, kterou jsem jako malý naprosto miloval.(2.3.2015)