Série(3) / Epizody(266)

Mama na prenájom je dojímavým aj napínavým príbehom, v ktorom sa cesty dvoch rodín pretnú vďaka náhode a želaniu malého dievčatka spoznať svoju mamu... Úspešný gynekológ a spolumajiteľ prestížnej pôrodníckej kliniky Martin Toman (Adam Bardy) sám so svojím otcom Edom (Vladimír Kobielsky) vychováva škôlkarku Hanku (Larisa Mižigar). Jej mama od nich odišla tak dávno, že Hanka si ju vôbec nepamätá. Martin však Hanke neuvážene sľúbil, že na jej šieste narodeniny mama príde a teraz netuší, ako svoj sľub naplní. Nečakanú záchranu nájde v nespútanej a trochu bláznivej Nadi Vernerovej (Martina Zábranská), ktorá spolu so svojím otcom Dušanom (Maroš Kramár) a súrodencami Beátou (Kamila Heribanová) a Jurajom (Martin Klinčúch) prevádzkuje rodinnú reštauráciu. Hanku s Naďou spája, že ani Nadina matka už dávno nie je prítomná v živote Vernerovcov. Stretnutie Nadi a Martina spustí sled nečakaných zvratov  a udalostí, ktoré nakoniec prepletú obe rodiny, vyplavia temné tajomstvá minulosti a zároveň dajú Hanke nádej, že jedného dňa naozaj nájde svoju vysnívanú mamu. (TV Markíza)

Arsenal83

Jedno plus má ten seriál. Že po prvých dieloch, kde nechal to otravné decko kecať a kričať, rozkazovať a porúčať, sa postupne ten priestor vytrácal. Lebo fakt sympatie žiadne k jeden a pol zubovej. Rovnako tak k premise, že budem ojebávať decko, že som jeho mama. To je čo za blud. Zábranská za prvé tri mesiace pribrala asi 25 kíl, stehná sa v lete riadne pri tom šuchote zapália, no človek by až myslel, že ona otehotnela, ale nie, ona len papá. Bardy naďalej bez mimiky, to je u neho slovník cudzích slov, ale to nie je ani herec, takže nezrobíme nič. Uchat Klinčúch má super postavu. Buď robí problémy, alebo dlhy, alebo sa ožerie. Kobielsky a Kramár hrajú svoj štandard, na ktoré ostatné osadenstvo nikdy nedosiahne. Inak scenáristka Milka, priezvisko som zatiaľ nezachytil, bude zrejme fialová krava Milka, lebo také bludy do deja nevymyslíš len tak. To sa musíš celý život pásť. Malé dievča v škôlkarskom veku si samo zoberie kufor a ide na letisko. Majiteľ reštaurácie je taký retard, že človeku, čo mu napíše zlú recenziu zadarmo navarí celé menu a ešte mu aj zaplatí 100 eur. Vrcholom bola dvojica, ktorá si zobrala hypotéku na garsónku a ešte v nej prevádzkujú nechtové štúdio. To fakt vymyslíš len niekde na pasienkoch. Ale boli tu aj postavy, čo za jednu sériu štyrikrát romanticky zmenili partnera, takže také tradičné slovenské písanie. Inak film pôsobí, ako keby aj tí dospelí boli deti. Reagujú detsky, infantilne a primitívne. ()

maxxxim odpad!

Motívy či už hlavné alebo vedľajšie s malými deťmi v hlavných úlohách to je tak originálne, asi ako malé deti v hlavných úlohách v hlavných alebo vedľajších motívoch v seriálových skvostoch z produkcie komerčných vesmírnych staníc obmedzeného slovenského priestoru. ()

• Prvá epizóda, v ktorej sa nenachádza malá Hanka. (lucia28)