Letopisy Narnie - Stříbrná židle (TV seriál)

Silver Chair, The

Dobrodružný / Rodinný / Fantasy

Velká Británie, 1990, 6x30 min

Komentáře uživatelů k TV seriálu (3)

Poslední natočený díl ze série tří sérií o Narnii je obdobně zpracovaný jako předchozí dva, nabízí však mile pesimistickou postavu bažiňáka a i děj předlohy převýšil Plavbu jitřního poutníka a Prince Kaspiana. Jako TV inscenace trochu epičtější pohádky se tak Letopisy Narnie opět staly sledovatelnými. Slabé ***.(19.4.2010)

6/6 Na samém konci vlády krále Kaspiana X. se odehrává druhé dobrodružství Eustáce Květoslava Pobudy v Narnii. Jeho bratranci a sestřenice Pevensiovi, kteří se v minulosti stali králi a královnami Narnie, vyrostli a nyní bylo načase předat žezlo dále. Ne zcela dobrovolně se Eustácovou pravou rukou stala jeho spolužačka Julie Poláková. Oba pak společnými silami završili Kaspianovu trilogii a neudělali svým předchůdcům rozhodně ostudu. A stejně jako Lucinka nedala dopustit na pana Tumnuse, Eustác a Julie si tentokrát oblíbili Šklíblatíka. Tohoto vodního tvora, skrze nějž je nám dopřáno pochopit základy Platónova podobenství o jeskyni. Nová adaptace Stříbrné židle nás snad čeká v kinech už v roce 2015.(3.2.2009)

Na svou dobu opravdu výpravné dobrodružství. Seriál se mi líbí, bohužel jsem viděl jenom tuto sérii. Moje nejoblíbenější kniha ze série Narnie.(15.12.2011)