Ohnivé vozy

• Kanada

• Austrálie

Drama / Sportovní / Životopisný

Velká Británie, 1981, 119 min

Filmařské profese téma zřejmě zvládly beze zbytku. Jenže mi to přišlo celé nějaké chladné a vypočítané. Nebylo komu fandit, hudba sama o sobě zajímavá se chvílemi prosazovala na úkor všeho ostatního, zápletky včetně závěru mi přišly neostré, mdlé, bez opravdových nápadů.(10.6.2011)

Prostě krása - tak lehce a přitom napínavě natočené a hlavně s velkým nadhledem a poselstvím, že sport je opravdu jen zábava, která má v člověku probouzet to dobré a ne ho nutit vítězit za každou cenu... Ještě jednou bych prosil... :)(12.4.2012)

Britske oscarove drama. Na Kralove reci je videt, jak je strizena podle stejneho vzoru. Ale i tak je to velmi pusobive...(13.2.2014)

Pěkné a realisticky natočené, ale je to britská nuda. Ztracené 2 hodiny. Lze investovat do lepších filmů.(14.10.2016)

Krásne natočený a miestami priam až prekvapivo strhujúci príbeh so skvelými hereckými výkonmi, pri ktorom som sa ani na sekundu nenudil. Vangelisov majstrovský hudobný doprovod snáď ani netreba komentovať. Až mi je ľúto, že som sa k tomuto kúsku nedostal skôr.(12.6.2017)

Ano, je to čistě o nezdolnosti, píli a vůli. Vangelis tomu dává tu správnou korunu a ideje jsou čisté. Podobné filmy: Kokosy na sněhu(11.3.2012)

Chladné konzervatívne Anglicko, plné tradícií, cnosti, hrdosti v medzivojnovom období sa stalo kulisou k športovej dráme dvoch skvelých bežcov. Ian Holm v tradičnej roli mentora a radcu a podmanivá Vangelisova hudba sú však nakoniec to, čo vám ostane v pamäti. A možno výrazná tvár Bena Crossa, ktorý v jednom zo svojich prvých filmov zrejme dosiahol svoj vrchol kariéry..(15.1.2012)

Důvěryhodné podání olympijských her z roku 1924 v Paříži.(22.11.2012)

Přehmat u udílení Oscarů za nejlepší film.(26.2.2014)

Poněkud zdlouhavé, to musím přiznat, ale i tak závěr rozhodně vezme za srdce. Zmiňovat naprosto skvostnou hudbu od Vangelise je jako nosit dříví do lesa. Jeden ze soundtracků, které katapultují film o level výš.(2.4.2015)

• Heroine

Strašně nudný film. Tohle sledovat, to pro mne bylo vážně nesnesitelné. Nesympatické postavy, patetický děj, přihlouplé zápletky, a ty věčné zpomalené záběry běžců... Vážně špatný.(27.5.2013)

Tento film bohužel neodolal času, ale stále má pár působivých scén, krásnou hudbu, slušné herce a skvělou výpravu. 3 a půl(13.8.2012)

• kersten

Pre mňa nezaujímavé a nudné.(14.11.2013)

Výborně natočený film, kterému se prakticky po řemeslné stránce nedá nic vytknout. Kamera, herecké obsazení a výkony, naprosto dokonalá a dnes už legendární hudba. Jenže... Některé pasáže jsou roztahané až nudné, samotného závodění, o kterém to vlastně všechno, se nedočkáme.. Každopádně jde o velmi kvalitní film na který se jen tak nezapomene.(28.4.2013)

Film ,jaký se dnes již netočí. Nádherná hudba ,která zazněla i na otevíracím ceremoniálu na hrách v Londýně (2012). Příběh sportovců,kteří ještě nezávodili pro peníze. Snad někdy vznikde film o tzv.Super Saturday .....90%(4.9.2015)

Režie možná není dokonalá, ovšem hercké výkony hlavních představitelů jsou výborné a hudba "nadpozemsky krásná" . Vangelis je génius. Pro mě to nuda rozhodně nebyla.. Film o zásadovosti, která člověka něco stojí, džentlmentství, kde nechybí napětí a dojetí.. Navíc podle skutečného příběhu..(8.9.2011)

Športové filmy patria medzi moje obľúbené a tento musím uznať je naozaj výborný. Vangelisova hudba je len dotvára umelecké dielo. 90%(20.8.2014)

Nejlepší film o běhání, co jsem zatím viděl. Závod od závodu nenápadně vzrůstající atmosféra, která nakonec vygraduje do neskutečného finále na olympiádě 1924 v Paříži. Inspirující a silně motivující příběh nejen pro ty, co dělají nějaký sport. A že je úvodní a závěrečná skladba od Vangelise ohraná? Vůbec mě to nerušilo. Zasloužený oscarový vítěz.(11.3.2017)

Výborný film. Lepší než Gándhí:)(18.5.2003)

Tešil som sa na film, pretože športovú tematiku vo filmoch mám rád. K tomu nejaké Oscary, takže očakávania boli dosť veľké. Bohužiaľ, trochu som sklamaný, možno z tých veľkých očakávaní. Príbeh celkom fajn, len rozťahaný, tempo rozprávania pomalé a hlavná myšlienka filmu sa dá zhrnúť do jednej vety. Výprava filmu, kostýmy, hudba, to všetko ale bolo skvelé, cítil som sa ako v 20 rokoch. Lepšie 3*(27.1.2011)

Když se koukám na ohnivé vozy tak mě bolí nohy ale nadnáši mě geniálni Vangelisova hudba.90%(13.11.2011)