poster

Big Ben - Smrt o masopustu (TV film)

 • Německo

  Der Bulle von Tölz - Tod am Rosenmontag

Krimi

Německo, 1998, 90 min

 • MikeCool
  *

  TV-film. Celkově slabší seriál se slaboučkými krimi díly. Obtloustlý mamiňáček Ben, řeší vraždy společně se svojí blízkou spolupracovnicí a někdy i za pomoci Benovy "vtipné" matky. Jak říkám, když dojde na humor, je to až trapně tragické a nepříliš sympatické. Prostě kriminálka pro starší věkovou kategorii, která tyto "slátaninky" má ráda a já jím to neberu. Každý máme hold svůj názor. Já si pamatuji, že jsem se na toto vždy díval s babičkou, ještě když jsem byl malý děcko. V tu dobu se mi to i líbilo, ale bylo to tím, že v té době mi každý cpal samé pohádky apod. No a tak jsem se vždy u babičky díval na kriminálky, abych věděl, že život není jenom pohádka.(12.11.2012)

 • Kri-kri
  ***

  Je to trochu filmařské klišé, že vrahem je klaun. Ale jinak docela zábavný díl, opět se tu tvrdě šije do nenasytné církve. Ben vede s prelátem Hinterem jednu slovní přestřelku za druhou. "Oko páně činí dobytek tučným." "Tento citát neznám." "Berghammer: ze života." A svých poznámek neušetří ani státní zástupkyni Zirnerovou "Pane Berghammere, byla bych ráda, kdybyste byl dnes v mé kůži." "Paní doktorko, tolik kůže nemáte.":) 65%(19.9.2018)

 • retrix
  ****

  Povedený německý seriál seriál, od kterého nelze čekat styl Horácia, Mac Taylora či Grissoma z amerických bratříčků Kriminálek od Jerry Bruckheimera. Detektivní pátrání je zde spojeno s komickými figurkami mezi něž patří hlavní představitel Big Bena,jeho maminka, prelát, policista Feifer či stavitel. Režie i scénáře jsou v některých dílech nadprůměrné jinde nevybočují z průměru. Nebýt Ottfrieda Fischera asi by mě seriál tolik nenadchl. Tento herec spolu s ostatními vnáší do seriálu své osobité charisma, které nelze opomenout.(8.2.2012)

 • Malarkey
  *****

  Bezkonkurenční díl. V Bad Tölzu se koná masopust a i na policejní stanici je takovej bordel, že horší je snad už jenom v chlívě. Do toho se všichni předvádí v maskách a maska klauna tu má na svědomí vraždu. Kde kdo by mohl namítat, že smrt tu má na svědomí opět klaun, a že klauni se ničeho dobrého nedočkají. Možná i právě proto to stojí k zamyšlení. Nicméně všichni jsou tady přinalitý, Fejfr vyšetřuje strašný nesmysly, například na policejní stanici místní zemědělkyně přitáhne bandu nalitejch buranů, kteří ji vochcávali plot a chce to po něm vyřešit. Opravdu hodně dlouho jsem se nenasmál jako tady. Jo a to jsem zapomněl dodat, že tu hlavní roli hraje jedna nymfomanka a taky se tu hodně ukáže pan prelát, kterej se tu předvede v neuvěřitelným světle. Milovníci německé církve by tento díl měli raději vynechat.(6.10.2017)

 • Stegr
  ***

  50% - Pro mě jsou na tom všichni Big Beni přibližně stejně. Průměrná podívaná, televizní seriálo-filmy, které jsem dříve v pátek na primě sledoval...(10.10.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace