Big Ben - Smrt o masopustu (TV film)

• Německo

Der Bulle von Tölz - Tod am Rosenmontag

Krimi

Německo, 1998, 90 min

• MikeCool

TV-film. Celkově slabší seriál se slaboučkými krimi díly. Obtloustlý mamiňáček Ben, řeší vraždy společně se svojí blízkou spolupracovnicí a někdy i za pomoci Benovy "vtipné" matky. Jak říkám, když dojde na humor, je to až trapně tragické a nepříliš sympatické. Prostě kriminálka pro starší věkovou kategorii, která tyto "slátaninky" má ráda a já jím to neberu. Každý máme hold svůj názor. Já si pamatuji, že jsem se na toto vždy díval s babičkou, ještě když jsem byl malý děcko. V tu dobu se mi to i líbilo, ale bylo to tím, že v té době mi každý cpal samé pohádky apod. No a tak jsem se vždy u babičky díval na kriminálky, abych věděl, že život není jenom pohádka.(12.11.2012)

Je to trochu filmařské klišé, že vrahem je klaun. Ale jinak docela zábavný díl, opět se tu tvrdě šije do nenasytné církve. Ben vede s prelátem Hinterem jednu slovní přestřelku za druhou. "Oko páně činí dobytek tučným." "Tento citát neznám." "Berghammer: ze života." A svých poznámek neušetří ani státní zástupkyni Zirnerovou "Pane Berghammere, byla bych ráda, kdybyste byl dnes v mé kůži." "Paní doktorko, tolik kůže nemáte.":) 65%(19.9.2018)

Povedený německý seriál seriál, od kterého nelze čekat styl Horácia, Mac Taylora či Grissoma z amerických bratříčků Kriminálek od Jerry Bruckheimera. Detektivní pátrání je zde spojeno s komickými figurkami mezi něž patří hlavní představitel Big Bena,jeho maminka, prelát, policista Feifer či stavitel. Režie i scénáře jsou v některých dílech nadprůměrné jinde nevybočují z průměru. Nebýt Ottfrieda Fischera asi by mě seriál tolik nenadchl. Tento herec spolu s ostatními vnáší do seriálu své osobité charisma, které nelze opomenout.(8.2.2012)

Bezkonkurenční díl. V Bad Tölzu se koná masopust a i na policejní stanici je takovej bordel, že horší je snad už jenom v chlívě. Do toho se všichni předvádí v maskách a maska klauna tu má na svědomí vraždu. Kde kdo by mohl namítat, že smrt tu má na svědomí opět klaun, a že klauni se ničeho dobrého nedočkají. Možná i právě proto to stojí k zamyšlení. Nicméně všichni jsou tady přinalitý, Fejfr vyšetřuje strašný nesmysly, například na policejní stanici místní zemědělkyně přitáhne bandu nalitejch buranů, kteří ji vochcávali plot a chce to po něm vyřešit. Opravdu hodně dlouho jsem se nenasmál jako tady. Jo a to jsem zapomněl dodat, že tu hlavní roli hraje jedna nymfomanka a taky se tu hodně ukáže pan prelát, kterej se tu předvede v neuvěřitelným světle. Milovníci německé církve by tento díl měli raději vynechat.(6.10.2017)

50% - Pro mě jsou na tom všichni Big Beni přibližně stejně. Průměrná podívaná, televizní seriálo-filmy, které jsem dříve v pátek na primě sledoval...(10.10.2007)