poster

Správná věc

 • Velká Británie

  Getting It Right

Komedie / Drama

Velká Británie, 1989, 102 min

 • markotter
  ***

  No tak nevím. Začíná to jako suchá britská černá komedie s bizarními až obskurními postavičkami (včetně hlavního hrdiny - ještě v 31 letech panic) a jako takové to velmi dobře funguje. Skvělá je Helena Bonham Carter, je vidět, že už tehdy měla tyhle úleťačky v krvi, včetně její rodiny, ale i další (Joan, teplí hoši Harry a Willfred,..). V polovině se to ale všechno překlopí do takového normálního dramatu o hledání sebe sama a nenaplněných láskách (Joan shodí paruku, HBC se vdá a ani to nevidíme a hlavní hrdina se úplně normálně zamiluje). Samostatně by to bylo zajímavé, ale po první půlce se mi nepodařilo na tuhle vážnější notu naladit.(30.10.2010)

 • eye candy
  ****

  Příběh mladého nesmělého kadeřníka Gavina, který není gay, ale panic trpící syndromem příliš ustarané matky, spočívá v klasické zápletce..Kadeřník potká ulítlou dívku ze které se stane chameleon. Chameleon se změní na extravagantní dámu. Extravagantní dáma kadeřníka nemiluje. Kadeřník ztratí chameleona i extravagantní dámu. Kadeřník potká kadeřnici. Kadeřnice miluje kadeřníka, kadeřník získá kadeřnici která se změní v srdcové eso. Getting It Right je docela příjemná komedie, místy hodně podobná tomu, čemu optimisti říkají život.(14.12.2006)

 • dr.horrible
  ***

  Sterilné. Hlavný hrdina charizmu nevidel a mám trochu problém s žánrovým zaradením. Na drámu moc povrchné, málo vážne, a na komédiu - s nulovým obsahom humoru - dosť nefunkčné. Helena hrá malú, prakticky bezvýznamnú rolu, a celkovo scenár vlastne nemá čo ponúknuť. Vývoj hlavnej postavy postupuje odnikiaľ nikam, a to, že si niekto začne viac veriť, pôsobí v snímku o single tridsiatnikoch dosť naivne. Vo výsledku ide o lepší priemer, nič na Getting It Right nedokáže naštvať alebo uraziť, ale keď sa to tak vezme, na rovnakú tému už bolo natočených množstvo lepších filmov a keby som to býval nevidel, môj svet by sa nezrútil. 50%(16.5.2013)

 • T2

  Rozpočet $-miliónovTržby USA $960,385Tržby Celosvetovo $-(14.5.2009)

 • esnou
  ****

  Tak tenhle film překvapil - moc příjemná člověčina s kapkou anglického černého humoru (především scéna s Mininím otcem je dost dobrá). Oficiálně se píše, že je to romance, ale spíše je to o objevování života a vlastní identity (ne, není to něco jako American Pie, tohle je film pro už trochu odrostlejší). Ve filmu se objeví v jedné ze svých ranných rolí Helena Bonham Carter.(1.11.2006)

 • Jesse Birdsall

 • - Postavu ženy na párty si zahrála scenáristka Elizabeth Jane Howard. (Terva)