• slovenský

Euel Box

Leon Seith

Scénografie:

Harland Wright

Réžia českého znenia (ČST Praha) = ZDENĚK HNILICA+ČESKÁ DVD PREMIÉRA: VAPET = 6.6.2009 - pozor, na DVD od VAPETu je mizerný novácky dabing, ale ČT to doposiaľ vždy vysielala s pôvodným dabingom ČST. --- Druhý film s BENJIM premiérovo uvedený v Československej televízii v druhej polovici 80-tych rokov. (3.8.2009) - Tieto pôvodné filmy s Benjim milujem. :-)(3.8.2009)

• sidzej

Nemam nic proti rodinnym filmom so psikmi ale ked sledujeme bezcielne pobehovanie psa po dome, parku ci ulici viac nez polovicu stopaze niekde je chyba. Obcas mi pripadalo akoby ten film ani nemal scenar. Celu dejovu liniu tvori unos deti ktory by sa dal bez problemov vtesnat do 30tich minut. Zvysok stopaze je neskutocne natahovana nedejova vata. Vyzdvihnut vsak musim prijemnu hudbu (typicke 70.roky) a zopar klasicky dojemnych scen (i ked asi desiate opakovanie zaberu s odkopnutou fenou uz znacne liezlo na nervy). 45%(21.10.2009)

• kaylin

V případě tohoto snímku už prostě nostalgie nestačila. Až mě překvapilo, jak moc tu je scén, kde jen sledujete psa, který někam de nebo běží, a do toho hraje hudební doprovod, jež je neskutečně nudný, alespoň po několika minutách už začíná být nepříjemný. Jinak to samozřejmě celé končí moc hezky, jak jinak.(29.6.2016)

• Amper01

Co by jste dělali, mít chytrého psa, mít s ním kilometry pásky sqělých záběrů, do vynálezu youtube a facebooku stále zbývá hromada času a tak by jste se neměli jak o ně podělit se světem? Páníček tohohle vořecha to vyřešil skvěle - sestříhal z toho film! Dlooooooouhatanánské scény, jak pes za doprovodu klavirni5hudby běží odněkud někam... A aby se na to někdo vůbec díval, namíchal tam i cca 5 minut scén s lidma.(19.3.2018)

Tak tohoto psího chlupáče jsem si zamiloval již v mých dětských letech. Ten film se mi tak líbil, že jsem si ho kdysi natočil z televize na vhsku a rád se na něho vždycky znovu podívám. Takových filmů by se mohlo točit více. Někdo tu napsal, že na dvd od Vapetu je nějaký špatný dabing. To nemohu posoudit, verzi od Vapetu jsem neviděl. Ale od doby, kdy Vapet nabízí své filmy v obyčejných papírových obalech, to s nimi jde tak trochu z kopce. Možná ten špatný dabing je toho důsledkem. Nesnáším papírové obaly. Vůči filmům je to nedůstojné, filmy se tak snadněji mohou poničit. Omlouvají to nízkou cenou, ale ta s tím nemá nic společného.(20.9.2009)

• - Americký hudobník Mark Kozelek vydal v roku 2014 so svojim projektom Sun Kil Moon album s názvom Benji. Priamy odkaz na film sa tiež nachádza v skladbe "Micheline", ktorú možno nájsť na spomínanom albume. (coil)

• - Film se natáčel v Dentonu v Texasu. (rafix)