Během vánočního průvodu v Malaze se ztratí pětiletá Amaya. Její případ pak zaujme Miren, která pracuje jako stážistka v redakci místních novin. (Netflix)

Anderton

Podľa pilotu sa nedá ešte predpovedať, či pôjde o napínavú detektívku s viacerými zvratmi a slepými uličkami, alebo či sa pôjde pomalším a priamočiarejším tempom. Na novinárku hrajúcu si na detektívku si treba chvíľu zvykať, žije s veľkou traumou a pôsobí dosť depresívne a emo. Depresívni sú ale vzhľadom na situáciu všetci. Na konci nás čaká prvý slušný zvrat, čiže vieme, že unesené dievča... ale načo zbytočne spoilerovať už aj prvý diel. ()

milbelQ

Po prvý krát som si sám pre seba povedal - nepozriem celú sériu naraz a napíšem recenziu ale každú epizódu skuknem samostatne a samostatne aj recenziu. PREČO ? Nie som ovplyvnený knihou - nevedel som, že existuje. Espana herci sú pre mňa dosť neznámi, takže super nemám s čím porovnávať ich predchádzajúce role. Tak dosť vysvetľovania a vrhám sa na E01 – nebudem opisovať dej veď načo kto chce pozrie. Začiatok trochu horor hudba dievčatko v maske prichádza k autu bububu na mamu – jej – jej – jej, kdeže sme to už XXXXXX krát videli !!!  Otecko s dievčatkom odchádza v dave kúpiť balónik  v momente keď sa začne handrkovať s predajcom a púšťa dievčaťu ruku už som vedel, že bude unesená - TAK PREDVÍDATEĽNÉ. Polícia, novinári všetko klišé, nič nové ale vlastne  Á-ÁN--ÁNO hlavná policajtka nemá notes ale poznámky na papierikoch ,, ježkové oči, to je taký napinák, je taká COOL “ Samostatného vyšetrovania sa len tak chytá stážistka Miren, však nech to má šmrnc. Aby sme vedeli prečo je nám ponúknutý obraz ruky v piesku, mih tváre -  spomienka stážistky Miren  A JE TO OPäŤ TU – veď hlavná postava musí mať predsa nejakú psychickú traumu ( no keď to bolo v knihe tak čo už ) – predpokladám, že bola znásilnená, určite sa dozviem v ďalších častiach. V parku scéna - stážistka Miren sa poháda skoro pobije s rodinným priateľom je to majiteľ sťahovacej firmy, nechám sa prekvapiť prečo. E01 má 48 minút, stačilo by aj 22 minút. 1* nič nové ale fakt nič NIČ ()