poster

The BFG (TV film)

 • Velká Británie

  The Big Friendly Giant

Animovaný / Rodinný / Komedie / Horor

Velká Británie, 1989, 87 min

Režie:

Brian Cosgrove

Předloha:

Roald Dahl (kniha)
 • D.Moore
  ***

  Bylo by milé, kdyby se všichni, kteří momentálně Obru Dobrovi Stevena Spielberga vytýkají přílišnou dětinskost a jednoduchost, podívali také na tuto animovanou verzi. Snad by se jim při tom srovnání alespoň trochu rozsvítilo a Spielbergovo nepochybně dospělejší a hlubší pojetí Dahlova příběhu by ocenili více.(5.9.2016)

 • AdamDudas
  ***

  Audio: 50% Video: 60% Scenár: 60% Škoda... krásna prvá polovica filmu, ktorá je úplne magická je pokazená druhou polovicou (hlavne královnou a armádou). Škoda tiež, že animácia nebola tak dobrá ako by som chcel. Avšak, stále by som tento filmík odporučil - hlavne pre postavy, ktoré sú, až brutálne, simpatické a tiež pre myšlienky a svety filmu. Celkové hodnotenie The BFG: 60 (sklamaných) %(10.4.2016)

 • SOLOM.
  ***

  Malá Sophie nemůže spát a tak se stane svědkem podivného úkazu. Je však odhalena a následně unesena z dětského domova. Obr jí zanese do svého doupěte, kde jí vysvětlí, že se ho nemusí bát. Jde o „snového“ obra, který se stará o to, aby děti dobře spaly. Jenže ve svém světě nežije sám. Jsou zde i zlí obři, kteří chtějí děti sežrat a tak Sophii nezbyde nic jiného, než požádat britskou královnu o pomoc. Jde o animovaný film určený především pro děti. Rodinná pohádka se nechala inspirovat knihou Roalda Dahla. Jak je všem jasné, i zde svede dobro boj se zlem a jak to dopadne, asi všichni tušíte.(10.2.2014)

 • blondboss
  **

  BFG je celkom zaujímavý animák s peknou predlohou, avšak táto verzia z konca 80-tych rokov je dosť nedotiahnutá a hlavne tie animácie sú naozaj príšerné. Chápem, že v tom čase to nemuselo byť zlé, ale vidieť to teraz je proste za trest. Preto keď už to pustiť deťom, tak určite tú novšiu verziu. 40 %(20.1.2018)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace