Hrabě Káčula (TV seriál)

Count Duckula

Animovaný / Komedie / Rodinný / Horor

Velká Británie, 1987, 65x22 min

Jimmy Hibbert

Hrad Káčula! Po mnohá staletí domov bezohledných, krutých a nesmírně zlých kačerů, hrabat Káčulů! "Horrorovější" verze Kačerů z Kačerova aneb hodný upírokačer Káčula nadevše na světě milující kečup a příběhy jeho podobně ujetých temných kamarádů... Milé, vtipné, kouzelné a neskonale zábavné.(13.4.2005)

Skvělý animák, který jsem hltal jako malý v studiu Magion (uváděl Standa Hložek). Jednalo se o příhody upíra jménem Duckula, který nesnášel krev a miloval kečup. Hlavni zápletka se vetšinou motala okolo cesty v čase či zlého vampirobijce Dr Von Goosewing (Van Helsinga). Tento animák jsem naposledy viděl v roce 92, takže je hodnoceni jistě trochu zkreslené:).(5.5.2004)

Na tento roztomily serial si pamatuji, kdyz sem se na neho jako maly dival, tusim ze to bylo ve studiu VEGA, a nebo to byl MAGION? To uz si presne nevzpomenu. Hrabe kacula, sluzka Nanny, sluha Hugo, dabelsky Van Gueswing a nebo ti mali havrani skauti, kteri se v kazdem dile snazili dostat az na vrchol hory, na ty vsechny si pamatuji do ted, a ze uz je to par let. Skoda, hodila by se repriza, jak rad bych se na tento animovany skvost zase podival, no snad se jeste dockam.(7.6.2006)

Kačeří příběhy jsem v dětství zbožňoval - pro svůj humor, dobrodružství, postavy. Co však v mých dětských očích překonalo kačeří svět byl tento hororový seriál z kačeřího světa. Dnes bych to nazval Penny Dreadfull po Kačerovsku. Rodina Adamsovýcj se může jít klouzat. Prostě hrabě Káčula - Duckula je neodolatelný, a stejně jako Limonádový Joe nesnáší alkohol, tak tento upíří kníže, tedy hrabě, nesnáší krev. K tomu mu sekunduje výborná kuchařka a sluha. Kdysi dávno, ani né tak v předaleké galaxii, ale u nás ve Veze a Magionu kdysi dávali pár dílů s geniálním dabingem Kaisera a Lábuse. Toš vydejme se v čase a sledujme dobrodružství a užívejme si zábavu s tou hrůůůůůůzostrašnou partou.(10.1.2016)

Z celé té vedlejší kačeří vlny mám rozhodně radši Hraběte Káčulu, méně pak například Detektiva Ducka. Legenda praví, že před lety zakoupila televize jen náhodných 6 dílů, které nebývalou měrou zaujaly, přesto pokračování bylo v nedohlednu. Dnes je z letitého animáku opečovávaná legenda, která se bohužel vrátila v očesaném vydání na DVD (na rozdíl třeba od obdobně poetické Bludičky), ale už to je první krok ke znovuobjevení. Takže máte-li chmurnou náladu a všechny verze Drákuly se vám už vyčerpaly, zvolte pro změnu nemrtvého Kačera. Bude to příjemná změna. "Ale ne, to je sahara!" - "Taky jsem poznala, že to není peršan."(6.10.2011)