Legenda o zlaté perle

Hongkong / Západní Německo, 1987, 83 min

Philip Cheng

Peter Pau

Tayu Lo

V letech kdy jsem na to chodil i vícekrát do kina bych neváhal ani minutu dát 5 hvězd.Od té doby už pěkných pár let uběhlo a mě se poštěstilo si tento filmík znovu zkouknout.Musím uznat že už mě to zdaleka tak nevzalo a zas tak světoborný film to není, nicméně se slzou nostalgie musím vzhledem k roku vzniku filmu určité body k dobru přidat a uznat, že tento film toho skloubil opravdu hodně:) Nováčky zvlášť nezaujme, ale pro pamětníky je tohle prostě povinost.(29.7.2007)

Tuším první kung fu film, co jsem kdy viděl. Výpravný HK dobrodružný sci-fi film na motivy série čínských románů od Ngai Honga o dobrodruhu Wai Si-lem (poangličtěně Wiselym) pořízený za západoněmecké peníze. Exotické lokace, početné a kvalitní kung fu bitky a honičky (vryla se mi do paměti hlavně loupež perly v kláštěře a následný únik plus honička auta s motorkami), humor, půvabná Asiatka... Když jsem to někdy na přelomu 80. a 90. let viděl v televizi poprvé, měl jsem oči navrch hlavy a i dnes je to mile naivní a svižná akční podívaná s výbornými nápady (původ perly, pohyblivý písek). Film režíroval představitel podrazáckého Davida, multitalentovaný Teddy Robin Kwan, v roli hongkonského mafiána se představil Lung Ti, známý z LEPŠÍCH ZÍTŘKů.(22.12.2007)

• gumbo

Tak tohle je fakt šílené. Že hongkongská produkce z 80. let je plná bláznivých štřihů, superzrychlených honiček a originálních soubojů, jsem si už zvykl. Tohle ale byl extrém. Navíc to mělo spoustu děr ve scénáři a humor tam byl někdy až moc naroubovaný. Přesto je to právě humor a vkusné souboje, co tenhle film drží nad vodou. - Nadzvukový crazy mix hitů 80.let - 45%(5.6.2012)

Ako maly chlapec som tento film videl naposledy a dnes ked som ho pozrel znova po dlhej dobe, uz to neni ono. Teraz mi z toho vyliezol taky priemerny film, ale urcite nie zly film. Ako dobrodruzny zaner filmu urcite sedi, ale ze by bol na samotnom vrchole, to sa urcite povedat neda. Chyba tomu toho viacej, aby ma to chytilo za pacesy a nepustilo von zo zovretia.(5.8.2015)

ÓÓÓÓÓ, bože, to je tak nádherně pitomoučký. Dnes (26.10.2009) jsem si to pustil poprvé po zhruba patnácti letech... A zjistil jsem, že to na mě v dětství udělalo mocný dojem, protože mi toho spousta utkvěla v paměti. Abych to řekl krátce, ten film je velmi podobný filmům s Indianou Jonesem a tomuto filmu je velmi podobná pozdější Mumie. Je tu ovšem mnohem více akce, než v obou zmíněných (a musím uznat, že se jedná o akci velmi zručně natočenou), obsazení působí velice sympaticky, čímž mám na mysli hlavně skvělého Samuela "Bláznivá mise" Huie, skvěle nadabovaného Ladislavem Županičem (DruidKarel by měl vědět, že Ladislavu Županičovi bylo v době vzniku dabingu jen něco málo přes čtyřicet, takže nadabovat mladého hlavního hrdinu bych neviděl jako problém)... Jinak, když to teď vidím, tak je to opravdu dost naivní až by se dalo říct pitomé, ale tenkrát jednak byla jiná doba, a taky se jedná o zábavu pro celou rodinu. Kdybych ten film viděl dnes poprvé, tak bych kromě akce a hudby asi nic moc neocenil, ale za tu vůni dětství, která ke mně dolehla spolu s tímto filmem musím dát za 5 *... A říkejte si co chcete...(12.10.2009)

• - Samuel Hui utrpěl během natáčení úraz z důsledku pádu. Na nějakou dobu proto pozastavil své aktivity. (Mol)