Legenda o zlaté perle

Hong Kong / Západní Německo, 1987, 83 min

Philip Cheng

Peter Pau

Tayu Lo

Klasika! Příběh je o zlaté perle, kterou se snaží dostat z chrámu hned několik lidí. Nakonec se to podaří dvoum kamarádům, z nichž jeden zjistí, že by se perla měla vrátit zpět do chrámu. Během tohoto dobrodružství narazí hlavní představitel na velice krásnou a půvabnou dívku, jejíž bratr chce perlu rovněž. Nakonec, když už vypadá, že se perla vrátí do chrámu se na scéně objevuje jakýsi ohnivý chlapík z vesmíru a objasňuje, že perla je ve skutečnosti šém pro jeho kosmickou loď. Dobrý film, na tehdejší dobu hodně dobrý.(23.7.2008)

Výpravný HK dobrodružný sci-fi film na motivy série čínských románů od Ngai Honga o dobrodruhu Wai Si-lem (poangličtěně Wiselym) pořízený za západoněmecké peníze. Exotické lokace, početné a kvalitní kung fu bitky a honičky (vryla se mi do paměti hlavně loupež perly v kláštěře a následný únik plus honička auta s motorkami), humor, půvabná asiatka... Když jsem to někdy na přelomu 80. a 90. let viděl v televizi poprvé, měl jsem oči navrch hlavy a i dnes je to mile naivní a svižná akční podívaná s výbornými nápady (původ perly, pohyblivý písek). Film režíroval představitel podrazáckého Davida multitalentovaný Teddy Robin Kwan, v roli hongkonského mafiána se představil Lung Ti, známý z LEPŠÍCH ZÍTŘKů.(22.12.2007)

,,HAHAHAHA. TAK TÁ STARÁ LEGENDA BOLA PRAVDIVÁ." __ Pri prezeraní staručkých VHS-iek v snahe nájsť ,,Zradu a pomstu" alebo ,,Bojovníka od Žltej rieky", ktoré som ako maličký videl no už si ich prakticky vôbec nepamätám naďabil som na pásku, kde bol za Angelikou nahratý tento film. Keďže má tento film povesť VHS legendy, nemohol som si ho nechať ujsť i keď som poriadne nevedel o čom bude. Obraz a zvuk síce snáď aj pamätali dinosaurov, film však bol širokouhlo nahratý a ten český dabing, čo sa tu na neho poväčšine nadáva nebol z môjho pohľadu tiež vyslovene zlý. Kvázi ,,dobrodružno-zábavné" filmy plné šikmých očí nemám v obľube a tak ma prvá trapácka polhodina skôr odrádzala, no postupne ide kvalita slušne hore a tým aj záujem film dopozerať. Azda najlepším s celého filmu je samotný, dovolil by som si napísať priam bombastický záver, vďaka ktorému sa mi zdalo, že ešte dakedy za čias mýtov a legiend som mohol tento film vidieť. Zvláštnu pochvalu si potom zaslúžia vydarené efekty, ktoré sa skvelo predviedli v už spomínanom závere.(30.1.2010)

ÓÓÓÓÓ, bože, to je tak nádherně pitomoučký. Dnes (26.10.2009) jsem si to pustil poprvé po zhruba patnácti letech... A zjistil jsem, že to na mě v dětství udělalo mocný dojem, protože mi toho spousta utkvěla v paměti. Abych to řekl krátce, ten film je velmi podobný filmům s Indianou Jonesem a tomuto filmu je velmi podobná pozdější Mumie. Je tu ovšem mnohem více akce, než v obou zmíněných (a musím uznat, že se jedná o akci velmi zručně natočenou), obsazení působí velice sympaticky, čímž mám na mysli hlavně skvělého Samuela "Bláznivá mise" Huie, skvěle nadabovaného Ladislavem Županičem (DruidKarel by měl vědět, že Ladislavu Županičovi bylo v době vzniku dabingu jen něco málo přes čtyřicet, takže nadabovat mladého hlavního hrdinu bych neviděl jako problém)... Jinak, když to teď vidím, tak je to opravdu dost naivní až by se dalo říct pitomé, ale tenkrát jednak byla jiná doba, a taky se jedná o zábavu pro celou rodinu. Kdybych ten film viděl dnes poprvé, tak bych kromě akce a hudby asi nic moc neocenil, ale za tu vůni dětství, která ke mně dolehla spolu s tímto filmem musím dát za 5 *... A říkejte si co chcete...(12.10.2009)

Asi jsem to musel vidět hodně dávno, když jsem si při novém shlédnutí vybavil jen tři scény (a to jsem si u jedné myslel, že patří do jiného filmu). Docela zábava, ale teď už možná spíše nezáměrná. Český dabing dodává další rozměr. Asi by to nebylo na čtyři, ale je tam můj milovaný Egypt. UPDATE: po opětovném shlédnutí Muže z Hongkongu jsem pochopil, proč jsem honičku v Káthmandů řadil do jiného filmu - tam byla taky.(5.6.2011)

• Lung Ti

• - Samuel Hui utrpěl během natáčení úraz z důsledku pádu. Na nějakou dobu proto pozastavil své aktivity. (Mol)