Legenda o zlaté perle

• Hongkong Wai Si-Lei chuen kei (více)
Trailer
Akční / Dobrodružný / Sci-Fi
Hongkong / Západní Německo, 1987, 83 min

Hrdinou filmu je neprůstřelný supermuž Wisely, v civilu spisovatel sci-fi, který perfektně ovládá umění zápasu kung-fu, stejně jako jeho půvabná přítelkyně Sue, sestra šlechetného mezinárodního gangstera Paula Durana. O tajemnou zlatou perlu, obdařenou magickými schopnostmi, s nimi soupeří záhadný milionář Howard Hope. Zároveň se snaží perlu získat zpět mniši nepálského kláštera, v němž byla po staletí uložena jako posvátný předmět a odkud ji uloupil Wiselyho přítel David. (NFA)

Trailer

Xmilden

Kluci z Moviezone tohle vychvalovali do nebes, ale zřejmě u nich naplno zapůsobila nějaká forma nostalgie. Legenda o zlaté perle je totiž tuze špatný film, ještě horší než Murphyho Zlaté dítě. Jak někdo tohle může nazývat asijskou odpovědí na Indiana Jonese, to prostě nechápu. Navíc Samuel Hui možná umí zpívat, ale určitě se neumí prát. 30% ()

iXtr3m3

Zlatá nostalgia spojená v jednom s osemdesiatymi rokmi, šialenou koprodukciou (Hongkong a Západné Nemecko) a mixom všetkého možného (fighty, ťavy, mimozemšťania, dobrodružstvo ála Indy, napodobenina Božskej relikvie aj priamo s napodobeninou Jackieho Chana...). Ale ono to normálne fungovalo. Skvelý film, ktorý človek hľadal takmer 20 rokov, kým sa k nemu dopátral. Objektívne by to malo mať určite nižšie hodnotenie, ale z pohľadu do minulosti nemôžem inak. ()

curunir

,,HAHAHAHA. TAK TÁ STARÁ LEGENDA BOLA PRAVDIVÁ." __ Pri prezeraní staručkých VHS-iek v snahe nájsť ,,Zradu a pomstu" alebo ,,Bojovníka od Žltej rieky", ktoré som ako maličký videl no už si ich prakticky vôbec nepamätám naďabil som na pásku, kde bol za Angelikou nahratý tento film. Keďže má tento film povesť VHS legendy, nemohol som si ho nechať ujsť i keď som poriadne nevedel o čom bude. Obraz a zvuk síce snáď aj pamätali dinosaurov, film však bol širokouhlo nahratý a ten český dabing, čo sa tu na neho poväčšine nadáva nebol z môjho pohľadu tiež vyslovene zlý. Kvázi ,,dobrodružno-zábavné" filmy plné šikmých očí nemám v obľube a tak ma prvá trapácka polhodina skôr odrádzala, no postupne ide kvalita slušne hore a tým aj záujem film dopozerať. Azda najlepším s celého filmu je samotný, dovolil by som si napísať priam bombastický záver, vďaka ktorému sa mi zdalo, že ešte dakedy za čias mýtov a legiend som mohol tento film vidieť. Zvláštnu pochvalu si potom zaslúžia vydarené efekty, ktoré sa skvelo predviedli v už spomínanom závere. ()

inutihar

Asi jsem to musel vidět hodně dávno, když jsem si při novém shlédnutí vybavil jen tři scény (a to jsem si u jedné myslel, že patří do jiného filmu). Docela zábava, ale teď už možná spíše nezáměrná. Český dabing dodává další rozměr. Asi by to nebylo na čtyři, ale je tam můj milovaný Egypt. UPDATE: po opětovném shlédnutí Muže z Hongkongu jsem pochopil, proč jsem honičku v Káthmandů řadil do jiného filmu - tam byla taky. ()

choze

Tuším první kung fu film, co jsem kdy viděl. Výpravný HK dobrodružný sci-fi film na motivy série čínských románů od Ngai Honga o dobrodruhu Wai Si-lem (poangličtěně Wiselym) pořízený za západoněmecké peníze. Exotické lokace, početné a kvalitní kung fu bitky a honičky (vryla se mi do paměti hlavně loupež perly v kláštěře a následný únik plus honička auta s motorkami), humor, půvabná Asiatka... Když jsem to někdy na přelomu 80. a 90. let viděl v televizi poprvé, měl jsem oči navrch hlavy a i dnes je to mile naivní a svižná akční podívaná s výbornými nápady (původ perly, pohyblivý písek). Film režíroval představitel podrazáckého Davida, multitalentovaný Teddy Robin Kwan, v roli hongkonského mafiána se představil Lung Ti, známý z LEPŠÍCH ZÍTŘKů. ()

• Samuel Hui utrpěl během natáčení úraz z důsledku pádu. Na nějakou dobu proto pozastavil své aktivity. (Mol)