Kathy (Jodie Comer) je tvrdohlavá holka, která si nikým nenechá kecat do života a je dost svobodomyslná i na poměry Ameriky přelomu šedesátých a sedmdesátých let minulého století. Když v baru, do kterého slušné holky nechodí, narazí na mladého motorkáře Bennyho (Austin Butler), jenž má podobnou krevní skupinu, okamžitě to mezi nimi začne jiskřit. Benny je členem motorkářské party „Vandals“, neformálního seskupení milovníků bezstarostné jízdy, vedeného majitelem baru Johnnym (Tom Hardy). Chuť svobody je nakažlivá a brzy jí podlehne i Kathy. Jako bystrá holka si ale začne všímat i negativních věcí, které růst motorkářského gangu provázejí – čím dál násilnější boje s konkurencí, střety s policí a nelegální aktivity, které zajišťují organizaci příjmy a udržují ji v chodu. Protože Kathy Bennyho miluje, nechce, aby skončil v base nebo s kulkou v těle, a snaží se pro něj najít únikovou cestu z gangu. Je otázkou, jestli taková cesta vůbec existuje, a pokud ano, jestli se po ní Benny vůbec chce vydat. (Cinemart)

Trailer 7

TheEvilTwin

Tohle je přesně ten typ filmu, na který bych nikdy sám nešel, ale čsfd projekci jsem ze zvědavosti vyzkoušel a dopadlo to přesně tak, jak jsem čekal. Musím vypíchnout naprosto excelentního Hardyho, kterého žeru prostě doslova v každém filmu a který i tady zahrál svůj charakter bezchybně a stejně tak všechny áčkové jména, které mu zde sekundují, jsou solidně zapamatovatelné. Nicméně celý tenhle nápad (ačkoliv mě v pár momentech zabavil) jde úplně mimo mne a nic mi neříkal, takže jsem měl trochu problém se do filmu více vžít. Celé je to takový rychlopříběh jedné skupiny motorkářů, které je sice radost sledovat, ale kteří na druhou stranu neudělají "nic zapamatovatelného", čímžpádem je celý film jen takový průlet nevýraznými scénami. Ti, kteří mají tenhle typ filmů rádi, si mohou hvězdu přidat, ale jinak je to pro mne jen takové nevýrazné "meh" bez většího drajvu. ()

Goldbeater

Jeff Nichols dokáže navodit příjemné retro, ale s postavami pouze klouže po povrchu. I když se mi scénář snaží u každého z nemálo charakterů říct, že má nějakou minulost a případně budoucnost, nezáleželo mi na žádném z nich. Takhle jednorozměrné postavy pro mě neunesou tíhu příběhu. Ve filmu o jezdcích na motorkách bych navíc čekal trochu víc eye-candy momentů, nějaké skvělé lokace, nápadité kamerové záběry. Moc toho tu ale není. [KVIFF 2024] ()

DEXTER099

Tak jsem byl na projekci a nevím no. Čekal jsem asi jinou atmosféru i příběh. Postava hlavního hrdiny je dobrá a uvěřitelné, co se týče Hardyho tak tam bych čekal větší rozvinutí jeho postavy ale zase nebyl ten hlavní no i když. Prostě celkově tomu vždy něco chybělo ať větší hloubka příběhu nebo detailnější rozbor vedlejších postav. Hudba byla ok, ale celkově ten prožitek nebyl takový jaký jsem od toho čekal. Byl to spíš dokument mi kolikrát přišlo. Za mě tedy celkově 70% a tři hvězdy ()

NinadeL

The Bikeriders jedou na vlně nostalgie. Obsazení je rozhodně trendy, příběh působí jen jako výplň mezi fotkami Dannyho Lyona. Není úplně podstatné, že v šedesátkách působila inspirace The Wild One už poněkud archaicky. Důležité je, že tradice Easy Rides pokračuje. #čsfdprojekce ()

FrankSusta

Jakožto někdo, co se loni první prázdninový den vyboural na deseti metrech na zahradě na motorce, jsem na tomto filmu nesměl chybět. Oslava mužství, přátelství, užívání si života, 60. a 70. let minulého století a setsakra podstivé filmařiny. Nehraje si to na nic víc a prostě to jenom nabízí příjemné drama, co tak nějak přinutí se zamyslet, že tenhle svět je vlastně jednoduše moc pěknej. Vyjít to v osmdesátkách, má to titul klasiky. Testosteronem (a přitom ženám přístupný) nabitý film, který je celý natočen na analog (krásné barvy), který hájí a uvádí do pochodu (možná že už zastaralé, za mě ale stále důležité) hodnoty (,,Pěsti nebo nože?'',,Pěsti, protože ti nechci ublížit.''). Tom Hardy si tu roli neuvěřitelně užívá, Austin Butler konečně nasadil i normální hlas a chová se prostě příjemně lidsky a Jodie Comer je sama o sobě moc příjemná. Ostatní herci jen atmosféře pomáhají. Knižní (fotografická) předloha to dělá ještě zajímavější (viz. titulky). Technicky zkrátka moc pěkné, bez téměř využití CGI. Tenhle rébelující film o rebelech držících se nějakých starých hodnot (a příjemné délky) je prostě přesně ta letošní pecka, co jsem potřeboval. 9,5/10 více ZDE: P.S. (spoiler) scéna, kdy už postarší Johnny přijede na souboj na nože, dojede autem, protože na motorce je zima, zapálí si cígo, nasadí boxera a vytáhne nůž, je absolutní vrchol a je prostě dokonalá, dokonale vybudovaná atmosféra a prostě to je celé moc pěkné gesto. no a pak umře... ()

• Keď postava Kathy (Jodie Comer) vysvetľuje ako Johnny (Tom Hardy) založil motorkársky klub, Johnny pozerá v televízii film Divoch (1953) s Marlonom Brandom v hlavnej úlohe. Ten tam stvárnil tiež postavu šéfa motorkárskeho gangu, rovnako ako Hardy. (Motinski)
  • Vizuální složka bouřlivého dramatu je inspirována ikonickými černobílými fotografiemi ze stejnojmenné publikace z roku 1968, jejichž autor Danny Lyon měl coby člen gangu Outlaws bezprostřední přístup k dění uvnitř komunity. (MFF Karlovy Vary)

Související novinky

13. Filmový víkend ČSFD (2.-4. srpna)

13. Filmový víkend ČSFD (2.-4. srpna)

25.06.2024

Drazí ČSFĎáci, s velkou radostí vás tento rok opět zveme na Filmový víkend ČSFD, který se dočká již 13. ročníku. Náš vlastní malý filmový svátek se bude konat od pátku 2. srpna do nedělního rána 4.… (více)

Tom Hardy a Zazie Beetz v severské krimi

Tom Hardy a Zazie Beetz v severské krimi

04.02.2023

Hvězdný Timothée Chalamet nedávno natočil reklamu o tom, jak všichni slavní a uznávaní herci pracují pro Apple. Nyní to technologický gigant s bezednými kapsami a vlastní streamovací službou Apple TV… (více)