poster

Milkování

 • německý

  Liebelei

Drama / Romantický

Německá říše, 1933, 88 min

Režie:

Max Ophüls

Scénář:

Arthur Schnitzler (divadelní hra), Hans Wilhelm, Felix Salten

Kamera:

Franz Planer

Hudba:

Theo Mackeben

Střih:

Friedel Buckow

Scénografie:

Gabriel Pellon
(další profese)
 • Fingon
  ***

  Arthur Schnitzler? Já radši vídeňský řízek, pěkně prosím. Případně Sachrův dort. Úvodní scéna odehrávající se na pozadí Únosu ze serailu vypadala ještě celkem slibně, škoda jen, že následující hodina byla jedno velké langweilig. Podotýkám, že toto nebylo mé první setkání s Ophülsem (tím byl Rej) ani Magdou Schneiderovou (Sissi;). Řídký děj zachraňuje snad jen téměř závěrečná scéna, kdy kamera nesleze z hrdinčiny tváře, zatímco "zpracovává" jistou krajně nepříjemnou informaci...(29.1.2012)

 • xxmartinxx
  ****

  Strašná škoda těch Ophülsových zaměnitelných námětů (a v tomto případě samotného scénáře), protože co do režie kamery i herců je to prostě pecka.(8.1.2017)

 • NinadeL
  *****

  Vynikající originál, který po 25 letech bohužel sama Magda zazdila nápadem realizace barevného remaku s vlastní dcerou v hlavní roli. Jediný, kdo měl rozum, byl Max Ophüls a řekl, že už to znovu točit nebude. Proč taky? Jednou dokonalé stačí.(11.11.2009)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace