Tajemství vraků

• Francie Mystères d’épaves (více)
všechny plakáty
Francie, 2020, 6x54 min

Režie:

Franck Guérin

Potopte se společně do mořských hlubin k šesti nejpozoruhodnějším podvodním katastrofám na světě. Na dně se zastavil čas a díky nejmodernějšímu vybavení můžeme přijít zase o krok blíže k příběhům, který katastrofy provázely... V tomto přírodovědném seriálu se staneme součástí potápěčského týmu Cinémarine a vyrazíme na velkolepou dobrodružnou expedici od modravých atolů Indického oceánu až po ledové vody řeky Svatého Vavřince. Naším cílem bude prozkoumat pozůstatky nejpozoruhodnějších podmořských katastrof na světě a odhalit Tajemství vraků! Během několika vzrušujících a někdy dokonce nebezpečných výprav se s pomocí nejmodernější techniky ponoříme do zrádných hloubek. Tam zblízka prozkoumáme tajuplné a záhadné podmořské vraky. Zpátky na hladinu se vynoříme jedině proto, abychom vyslechli příběhy a svědectví členů posádky i cestujících, kteří měli to obrovské štěstí, že přežili. (TV Prima)

Marze

Dokument na televizi Prima Zoom o posledních mrtvých v první světové válce. Podvodní záběry jsou pěkné a jelikož o této události nic nevím, uvítal jsem hojné historické vyprávění s dobovým archivem. Školáci, kteří si přišli na pláž malovat válečné lodě museli být ohromeni, když se všechny najednou začaly potápět. ()