Giv'a 24 Eina Ona

Peter Frye

Gerald Gibbs

Peter Frye
  • Niktorius

Napoprvé je to vždycky těžké a tak je i historicky první izraelský film kolosální nudou nevalných filmařských kvalit. Celý snímek navíc stojí na vodnatém a nekoncepčním scénáři, ve kterém členové Hagany, bránící v průběhu první arabsko-izraelské války Kopec 24, vzpomínají na zcela nesouvisející střípky ze své minulosti. Ve filmu kupodivu prakticky vůbec nejde o vztahy mezi Židy a Araby, ale o otřepávání se z traumatu Holokaustu a navazování intimního vztahu se znovuzrozenou židovskou vlastí. Nacionalistický tón ve filmu obsažený tedy není nijak hřmotný ani agresivní, což beru jako malé plus.(25.12.2010)

• d-fens

ocenenia : MFF Cannes 1955 - Uznanie poroty pre herečku Haya Harareet(25.7.2012)

• kaylin

Sice to může být první film z Izraele, který prorazil za hranicemi země, ale bohužel to nic nemění na tom, že je to snímek celkem nudný a v celkovém svém pojetí roztříštěný. Ty osudy si musí člověk jako silné a emotivní spíše domýšlet, než aby je prožíval přímo při sledování. Prožidovský přístup mi nijak nevadil, ale rozhodně filmu nijak nepomohl.(22.12.2014)

• Revanx

Jeden z 1001 filmů, které musíte vidět, než umřete.(24.1.2009)

• Houdini

Zlatá Palma - výběr(24.8.2006)

• - Jedná se o první film izraelské národní kinematografie, který dosáhl mezinárodního úspěchu. (Hans.)