Pouliční kickboxer (neoficiální název)

Kick Fighter, The

• Filipíny

Fighter, The

Akční / Drama

USA / Filipíny, 1989, 100 min

Anthony Maharaj

Noah Blough

Trochu jednoduchý děj, přesto plně ve stylu 90 let a burzovních videokazet s šíleným jednohlasým dabingem.(22.9.2019)

• Lacike

Typická osemdesiatková arénovka typu Lionheart. Táto sa odohráva v Bangkoku, ale to je prakticky irelevantné. Kľudne by sa to mohlo odohrávať na Antarktíde a bolo by to stále o tom istom. Chlapík sa prediera životom až ho napadne si zarábať amatérskymi bitkami. Má tu verného kamaráta, absolvuje poctivý tvrdý tréning a samozrejme vo finále nesmie vyhrať, inak mu zabijú priateľku. Zabudol som na nejaké klišé? Tvorcovia určite nie. Bohužiaľ ich podania nie je dvakrát funkčné a na Nortonovej postave mi príliš nezáležalo. Do úlohy dobrosrdečného naivku sa nehodí. Film som si pozrel hlavne kvôli finálnemu zápasu v ktorom si zmerajú sily dvaja legendárny záporákovia z Jackieho filmov. Norton vs. Benny Urquidez. A ich bitka je po choreografickej stránke ok. Cítiť, že do toho išli naplno a určite schytali kopu skutočných úderov. Len tomu chýba filmová gradácia a až príliš to pôsobí ako normálny a trochu monotónny zápas. Preto ma viac bavil Nortonov súboj s jedným tučným hovädom vo wrestlingovom štýle uprostred filmu. To bola zábavnejšia šou. Celkovo to je už dosť zastaralé béčko, ktoré sa hodí len pre fanúšikov Nortona alebo Urquideza, aby si doplnili ich ffilmografiu a za jedno pozretie to stálo. 3/10.(7.9.2020)