Force: Five

Akční

USA, 1981, 96 min

Rozpočet $-miliónovTržby USA $8,000,000Tržby Celosvetovo $-(24.5.2009)

• SeBig

Ubíjející uspávačka, která ani akcí nebaví.(15.4.2020)

• Lacike

Dejovo a aj štýlom to pôsobí ako remake/vykrádačka Bruceovej klasiky Enter the Dragon. Aby nie, keď to točil rovnaký režisér. Zas a znova sa ale potvrdilo, že u MA filmov nie je dôležitý režisér a príliš nezáleží ani na obsadení, ale gro filmu záleží od choreografa bitiek. A bitky sú v tomto filme strašne pomalé, jednoduché a nenápadité. Taká klasická americká fackovačka s komickými zvukovými efektami okorenená o občasný kop. Zamrzí to kvôli účasti niekoľkých nadaných borcov, ktorí neskôr ukázali svoje schopnosti vo filmoch Jackie Chana. Ale tu holt chýbal schopný choreograf. Po hereckej stránke všetci tí karatisti nemajú dostatok schopností a ani charizmy, aby utiahli tak jednoduchý príbeh o komande, ktoré sa snaží zneškodniť zlého vodcu nejakej sekty, ktorá vymýva bohatým mozgy. Výprava je celkom slušná. Hudba sedemdesiatkovo zábavná. Vizuál je ok. Ale ako celok je to strašná nuda a bitky sú proste veľkým sklamaním. Takže ma nenapadá dôvod prečo by mal ktokoľvek film vidieť. 4/10.(8.1.2020)