Lacike

Dejovo a aj štýlom to pôsobí ako remake/vykrádačka Bruceovej klasiky Enter the Dragon. Aby nie, keď to točil rovnaký režisér. Zas a znova sa ale potvrdilo, že u MA filmov nie je dôležitý režisér a príliš nezáleží ani na obsadení, ale gro filmu záleží od choreografa bitiek. A bitky sú v tomto filme strašne pomalé, jednoduché a nenápadité. Taká klasická americká fackovačka s komickými zvukovými efektami okorenená o občasný kop. Zamrzí to kvôli účasti niekoľkých nadaných borcov, ktorí neskôr ukázali svoje schopnosti vo filmoch Jackie Chana. Ale tu holt chýbal schopný choreograf. Po hereckej stránke všetci tí karatisti nemajú dostatok schopností a ani charizmy, aby utiahli tak jednoduchý príbeh o komande, ktoré sa snaží zneškodniť zlého vodcu nejakej sekty, ktorá vymýva bohatým mozgy. Výprava je celkom slušná. Hudba sedemdesiatkovo zábavná. Vizuál je ok. Ale ako celok je to strašná nuda a bitky sú proste veľkým sklamaním. Takže ma nenapadá dôvod prečo by mal ktokoľvek film vidieť. 4/10. ()

AD P

Na to že v tomto titule účinkujú ozajstný profíci na bojové umenia ( Urguidez , Norton ) je choreografia katastrofou . Hlavne tá ženská je ozaj na smiech . Len kvôli Clouseovi a " retro akčnej atmosfére " dávam priemerné hodnotenie . ()

Tai_K_B

Choreografie soubojů byla naprosto nenápaditá a všecko díky ní působilo strašně strojeně. Což mě mrzí obzvlášť kvůli Urquidezovi s Nortonem, kteří běžně mají ten dar svou přítomností zvyšovat prestiž i takovým snímkům, které jinak nestojí za nic. Tenhle film se ale pozvednout nenechal, ačkoli se s ním popasovali z celého obsazení nejdůstojněji. Naproti tomu ta ženská, co měli v týmu, tam vysloveně překážela. Pohledná sice byla, ale když někdo neovládá bojová umění, a ani motoricky nemá na to, aby to dokázal předstírat, tak ať nelozí do filmu, kde jeho postava kolem sebe v jednom kuse kope. Některé scénky byly vyloženě trapné, ač byly asi míněny humorně. Například „útěk“ z vězení v podobě liknavého průchodu špalírem bachařů nastoupených uprostřed jinak úplně prázdného dvora, s rukojmím ohrožovaným mačetou, ovšem ze vzdálenosti jednoho metru. O finální bitce „bedna vs. krumpáč“ dodnes nevím, co si mám myslet. Akupunkturní výslechy a „poprava býkem“ byly zajímavé, ale jinak byl děj bez nápadu a děravý jak řešeto. A asi nejvíc to shazovala hudba. Už tak nebyly akční scénky nikterak extra záživné a ještě k nim poslouchat stokrát dokola opakovaný a nepatřičně rozpustilý motiv bez jakékoli reflexe toho, co se na obrazovce zrovna děje, to byl děs. Ale sem tam se kupodivu vyskytla i nějaká scénka či hláška, co mě upřímně pobavila. (Např. „rotační slow-motion-kopaná“ ve výtahu či Nortonovo nadšené zvolání poté, co namísto vrhací hvězdice úspěšně použil kotouč z okružní pily: „Wow! Thanks Good for Black and Decker.“) Ale takových míst bylo pomálu a rozhodně to film nezachránilo. Dávám jednu hvězdičku a víckrát už ho vidět nepotřebuji. ()