Vietnamský veterán Richard Straker (Richard Norton) sa utápa v smútku a alkohole. Prednedávnom prišiel o svoju milovanú rodinu, keď mu do domu vtrhli lupiči a vzali ich ako rukojemníkov. Straker ich síce zneškodnil, ale schytali to aj jeho najbližší. Pred upitím sa na smrť ho zachránil jeho nadriadený kolonel McCloud. Ten ho poveril záchrannou misiou. Vojna vo Vietname sa síce skončila, ale CIA  zistila, že sa tu v džungli nachádza väzenský tábor, kde sú v neľudských podmienkach držaní statoční americkí vojaci. Straker a jeho tím ich majú oslobodiť a v bezpečí dopraviť do Štátov. (beso74)

Lacike

Béčková vykrádačka druhého Ramba v ktorej sedemčlenné komando vedené Richardom Nortonom vyšlú do Vienamskej džungli aby tam našiel piatich amerických vojakov. Norton ako veliteľ je celkom v pohode aj keď kvôli tragédii zo začiatku filmu celý čas chlastá. Zvyšok tímu mi splýval, takže nestoja za reč. Tešil som sa hlavne na staré dobré veľkolepé prestrelky v džungli a práve tie sú najväčším sklamaním. Film najlacnejší nebol, takže sa tam strieľa často a aj výbuchy sú celkom veľkolepé, ale všetky prestrelky sú strašne fádne. Záber na hrdinov ako strieľajú a protizáber na zloduchov ako pekne pomaličky padajú na zem a tak stále dookola. Po pár minútach som od nudy skoro zaspal. Po taktickej stránke to tiež ničím nezaujme. Samozrejme dôjde aj na zajatie hlavných hrdinov a nejaké to mučenie. Film je plný obohratých klišé, ale v slabom prevedení, ktoré príliš nefunguje. Najväčšiu vinu za slabý celkový výsledok dávam režisérovi, ktorý to vôbec nezvládol. 4/10. ()

Rakosnicek77

Po o pět let starších Hackmenově 7 neohrožených, byl tenhle akčňák další rozšířený titul, na burzovních VHSkách s tématem "záchraných sebevražedných misí" ve Vietnamském vnitrozemí. Neopomenu samozřejmě slavnějšího Johna Ramba a plukovníka Braddocka v podání nesmrtelného Chucka Norisse, ti ale jsou ve svých minisériích o trošku věhlasnější. Tento film, ač má samozřejmě svoje mouchy, slabá místa a je utopený v předvídatelných klišé scénách, má divákovi i dnes určitě co nabídnout. A jistě drsňákům člověk odpustí i to, jak se dokázali, při utajené misi, producírovat s rachotem a střelbou na cokoliv džunglí a při tom se neopomenuli chytit do všech pastí a šlápnout, případně zakopnout o všechny miny a nástražné nálože :-) Prostě nudit se určitě nebudete. ()

Tai_K_B

Klasická variace na věčné téma záchrany amerických vojáků ztracených v akci kdesi ve Vietnamu. Ale není tu nic, čím by film vyčníval z řady. Charaktery ušly, ale spíš proto, že jsme se toho o nich moc nedozvěděli. Honička v autech nic moc. V džungli chození odnikud nikam, noční scénka u autobusu, kde se záchranná jednotka nechala zajmout, mi nějak vůbec nedávala smysl. Stejně jako to, že zatímco jedni vězni v zajateckém táboře poslušně trčí ve zcela nezamčených klecích, jiný se volně promenáduje po okolí a nikým nehlídán odvazuje ostatní vězně. A jak byli všichni čiperní, jen co měli provazy dole. Jako by vůbec nebyli celou noc zavěšení za ruce, případně polopřipečení a s migrénou z několikahodinového grilování nad oharky v poloze hlavou dolů. Taky je to jediný film, kde se zajatým a mučeným nepřátelům ponechávají zlaté přívěšky a prstýnky – tato část Vietnamu bude patrně natolik bohatá, že v ní takovéto drobnůstky nikdo neřeší. Přestřelky byly co do efektivnosti až trapně jednostranné (palba do nepřátel, co se seřazují na porážku scénku za scénkou, mě po pár minutách přestala bavit) a úspěšné krytí se proti kulkám za stěnou rákosové chatrče mě fakt rozesmálo. Nejspíš měli ten rákos vyztužený kevlarem – ovšem pouze v místě, za nímž stál jeden z Amíků. Na domorodce už kevlar nezbyl, těm rákosová stěna nepomohla). A když potkáme někoho s leprou, co uděláme? Samozřejmě ho hned obejmeme. Vietnamští vojáci nejen, že se nechávali kosit palbou, do které si sami nabíhali, ale opravdu mě pobavilo, že když došlo na tichou likvidaci, zásadně všichni (až na jednu světlou výjimku, která naopak vypadala moc dobře) reagovali na škrcení tím, že buď poslušně připažili, nebo se bránili komusi imaginárnímu před sebou a vůbec je nenapadlo se alespoň pokusit zbavit té ruky, co je držela kolem krku. Patrně nějaká místní tradice. Po formální stránce tomuhle snímku vlastně neschází nic, jsou tam rvačky, přestřelky, exploze, džungle plná pastí, do kterých hrdinové samozřejmě neomylně popadají, sadistický velitel tábora, zubožení věznění, záchranná akce, od které strýček Sam dal ruce pryč už při samotné její organizaci, silácké hlášky pronášené ve chvílích, kdy by normální člověk rozumně mlčel, a pochybný nevietnamský překupník, co sežene a zařídí kdeco, dostane‑li dobře zaplaceno. Ozvláštněn je děj o trauma z vyvražděné rodiny a o následný alkoholismus hlavního hrdiny, což je sice taky klišé, ale většinou se nevyskytuje ve filmech, kde jde o záchranu válečných vězňů. Navíc v tomhle snímku to téma jen na začátku nakousli a dál už vůbec neřešili, takže tam bylo vysloveně navíc. Ale ocenila jsem, že hlavního padoucha (Franco Guerrero) nenechali po udlachnění do bezvědomí bezprizorně ležet, aby mohl v nestřeženou chvíli zase vstát a dál škodit, ale že ho Richard Norton bez velkých okolků rovnou zastřelil. Mimochodem nebýt právě těchto dvou, film bych patrně ani nedokoukala – je to osvědčená filmová dvojka, ať už hrají spolu nebo proti sobě, takže jsem to dosledovala spíš proto, aby mi ve filmotéce tento jejich výstup nechyběl. Norton je pro tyhle Rambo-typy jako stvořený, Guerrero jako by se narodil pro záporácké uniformované velitele. Nicméně režie je silně průměrná, hudba taky, a všechno ostatní je zkrátka taky průměrné. Hodně jsem postrádala logickou návaznost mezi střílecími scénkami. To je sice typický nešvar obdobných filmů té doby, ale u těch to z nějakého důvodu většinou přecházím benevolentněji. Je to zkrátka neškodné béčko, co bylo natočeno hlavně proto, aby se na obrazovce něco hýbalo, vybuchovalo a aby se běhalo po džungli. Nic víc, nic míň. () (méně) (více)