Karate Champ: Smrtící meč

(neoficiální název)
  • USA Sword of Bushido

humanbeing

Důstojník amerického námořnictva Zac hledá ostatky svého dědečka, kterému ve skutečnosti japonci těsně po válce zbaběle setnuli hlavu. Po nálezu ostatků následuje honba za legendárním japonským mečem, o němž Zac ví, že ho jeho dědeček před 44 lety převážel na palubě svého letadla. Dlouho netrvá a objeví se bojovníci drogového kartelu, a mizí stejně tak rychle, jak se objevili. Zac přesto setrvává ve vesnici, kde člence ozbrojených rebelů "slíbil svou věrnost". Objevuje se americký válečný veterán, který by mohl vědět něco o místě, kde by se meč mohl nacházet... Je to takový dějový smotanec připomínající úrovně ve špatně napsané videohře. Není to až tak špatné, aby to bylo dobré a bere se to až moc vážně. Zachraňuje to pár zajímavých nápadů a Richard Norton (Gymkata) v hlavní roli, který je tady prostě o deset úrovní výš než všichni ostatní (jak na "plátně" jako postava, tak i mezi herci). A závěrečný souboj meč proti meči docela ujde. ()

majo25

Klasické 80-tkové akčné béčko, aj keď s céčkovým obsadením. Norton sa mi viac páčil v záporných roliach, tu nijako neexceluje, ani herecky, ani v súbojoch, ktorých je paradoxne dosť málo. Zápletka je skôr tuctová, nápad s japonským mečom spojeným s Američanom a nie s nejakým Japonskom bol dosť odveci. ()