poster

Křišťálové oko

 • Česko

  Magické oko

 • USA

  Curse of the Crystal Eye

Akční

USA, 1991, 73 min

Režie:

Joe Tornatore

Scénář:

Mikel Angel

Producenti:

Maurice Smith
(další profese)

Komentáře uživatelů k filmu (8)

 • ARI50
  *

  Slabý pokus příběhu, herci nic moc a když sledujete honbu je to hrozný, tekouci písek vodnatý jak jezero blbost a plameny trapný. Celková cesta je až moc jednoduchá a akce se moc nedostalo takže v celku film ve všech ohledech skažený.(4.10.2018)

 • Rakosnicek77
  ****

  Tak tady je to vyloženě nostalgická záležitost s příchutí rychlodabingu :-)(29.12.2015)

 • corpsy
  ***

  Na to, aby som v dnešnej dobe z toho plesal blahom, musel by som pri tomto filme zrejme vyrastať. Nenapadá ma nič výsostne pozitívne, čo by snímok ponúkal. Ja také dobrodružstvá rád, a v dobrom prevedení ( rozumej nie technického, ale umeleckého ), by som určite chválil. Je mi však ľúto, že tie fantasy motívy boli prezentované ako pokrokové finesy vtedajších peržanov a neboli čisto fantastické. Škoda. Ale zobral som to, ako jednohubku.(9.9.2018)

 • kritiklon
  ****

  Srdcová záležitost z dětství :) Bezva dobrodružný film a jeho kouzlo funguje pořád. Navíc není tam nic drsného ( střílení nepočítám :D ) takže na to může koukat celá rodina :) Je to totiž taková o malinko horší obdoba Indiho Jonese ale když vezmu v potaz nesrovnatelný rozdíl v rozpočtu tak Křišťálové oko je prostě pecka. 3,5* za 74%(3.3.2015)

 • Chřástal
  **

  V tomhle filmu je toho hodně, ale máloco z toho funguje. Jasně, nápad využít k indianajonesovskému dobrodružství legendární Alibabovu jeskyni s poklady vypadá slibně, jenže to by ho nesměla kazit klišovitost (což by zase tak nevadilo) a tvůrčí rutina. To je nejbolestivější v samotné jeskyni, kdy hrdinové prostě přejdou po překonání pasti do další „obrazovky“ s další nástrahou a tak dále. Aby se neřeklo, občas někam spadnou nebo jinak umřou „nosiči vody“, čehož si hlavní hrdinové pomalu ani nevšimnou. Ale hlavně: chybí jedna (nejen) pro tenhle žánr podstatná věc - „sense of wonder“. Pocit úžasu se dostaví možná tak při zjištění, že tenhle film není tak starý, jak jste si při sledování mysleli. Nerad bych tomuhle dílku ukřividil – není to úplně špatný film, ale promarněná příležitost to je.(6.7.2010)

 • otaznick
  ****

  Výprava za ztraceným pokladem Ali Baby - Křišťálovým okem, která mladého diváka uchvátí nebezpečnými překážkami v tajemné jeskyni ze které není cesty zpět. Film nedosahuje takových kvalit jako Spielbergovský Indiana Jones, ale i tak by si zasloužil víc pozornosti.(9.1.2007)

 • markettka
  ****

  Srdcovka - jedna z prvních VHS, kterou jsem doma našla a viděla jako malá holčička :-)(3.7.2013)

 • kremenak
  ***

  Taková oddychovka u které není třeba přemyšlet, docela to jde(16.3.2013)