Sebastian

Komedie / Drama / Romantický

Velká Británie, 1968, 100 min

Příjemná špiónská komedie, byť vice méně neakční, se šmrncem a s ulítlou atmosférou let šedesátých. Kdy také jindy by dešifrovací oddělení britské tajné služby mohlo být složeno z mladých půvabných žen a kdy jindy by vyřešení složitého dekódovacího úkolu mohlo zásadně ovlivnit dětské chrastítko. Opravdu, ale opravdu moc pěkná filmová hudba. Jen ta pro mne zvedá hodnocení o hvězdičku.(2.8.2015)

Vedlejší dějovou linku s únikem informací jsem nepostřehl. Škoda, že Dirk nebyl o pár let mladší, do role nedobytného disciplínou posedlého staromládeneckého šéfa, váženého oxfordského profesora by se líp hodil. Sebastian je zajímavý, nikterak napínavý film, který se opatrně trefuje do napětí způsobeného polaritou ze Studené války. V české verzi filmu (hypotetické) bych si uměl představit jediného muže - Vlastimila Brodského, jemuž je Dirk na plakátu k filmu i lehce podobný. V malé roli se mezi rozvědčíky mihne i budoucí hvězda Donald Sutherland.(8.10.2012)