Neobyčejná

(seriál)
Akční / Dobrodružný / Fantasy / Sci-Fi / Komedie
Velká Británie, 2023, 4 h 2 min (Minutáž: 29–34 min)

Epizody(8)

Vítejte ve světě, kde se u všech, kterým už bylo 18 let, vyvine superschopnost. U všech kromě 25leté Jen, která má pocit, že zaostává. Jenini spolubydlící – Carrie, Kash a záhadný nalezenec – jí naštěstí brání upadnout do hluboké sebelítosti. Ztracená ve velkém, matoucím světě a vyzbrojená trochou naděje a hromadou zoufalství se Jen vydává na cestu za objevením vlastní superschopnosti. Možná při tom ale zjistí, že vlastně jen stačí být v pohodě. (Disney+)

DDCC

Klasický "to your face" britský humor, který já až na vyjímky nemusím, je zde naprosto bravurně zakomponován do míst, kde jej nečekáte. První epizoda je šílená jízda podobná seriálům jako Misfits: Zmetci nebo The Boys. Obecně čekám hodně porovnání právě s prvním zmíněným seriálem. Množství humoru s epizodami klesá, seriál zvolňuje a přidává na příběhu. Kvalita je rozhodně klesající s dalšími díly. Zhlédnuto za jedno dopoledne. Disney+ servíruj klidně dál, v tomhle Netflix už zaostává a HBO Max úplně rezignoval. ()

ReisRyos

Příjemné překvapení, na které jsem náhodou narazil. Zkouknuto v kuse najednou. Mohl by to být tuctový sitcom, kterých je plno. Ale nejrůznější superschopnosti postav a britský humor tomu dodávají něco navíc. Doufám v 2. sérii. ()

M.i.k.e

velmi příjemné překvapení. Jestli má Extraordinary k něčemu opravdu blízko, pak jsou to (taky Britští) Misfists. Samozřejmě příběhově je to každé úplně jinde, nicméně krom přítomných "superschopností" tyhle dva seriály spojují neokoukané tváře (Máiréad Tyres a Sofia Oxenham jsou obě výborné), funkční a dost břitký humor, kdy sem se několikrát s velkou chutí zasmál, ale i tendence občas zvážnit a rozvíjet příběh hlavních postav i jinak než jen v rámci epizodek, kdy se většinou někomu něco nepovede. Upřímně doufám ve druhou řadu...80% ()

cernakus

neobyčejná nuda doplněná o neobyčejně hnusné herečky, což při anglickém sitcomu už něco znamená, protože angličanky jsou hnusné obecně. Zdánlivě inovativní motiv kde ve světě superschopností žádnou nemáte byl lépe pojat v Powerless (seriál) (2017) a rozpracován v kvantu seriálů a filmů, kde naopak schopnost máte a tím jste mimo společnost. Více jak dva díly jsem nedal a pokud zde nějaké individuum píše, že kvalita klesá, tak tohle dílko od odpadu zachránila právě má nechuť to dokoukat. ()