Posledny rezisersky pocin Franka Capru /Mr. Deeds goes to Town, Mr. Smith goes to Washington, It´s a wonderfull Life/ a musim napisat, ze Capra sa rozlucil s reziserskou tvorbou fuckt stylovo. Komedia, presne tak, ako ma byt, film ma mily styl, plynie si svojim tempom, ktore nie je ani prilis pomale ako v mnohych artovych koninach a la Loni v Marienbadu, ale ani prilis rychle, takze divak bude v pohode stihat vnimat dej, ba dokonca si moze na chvilu odskocit na hajzlik a o nic nepride. Bette Davis v roli zobracky bola proste skvela, dama na urovni, hrat vedela, takze som si ju plne vychutnal. Fakt vynimocna herecka, u mna teda bude Bette Davis sakra vysoko. Glenn Ford /Superman/ sa roly zhostil tiez dobre, neprehraval, takze som bol spokojny. Okrem nich dvoch este spomeniem aj skvelu Hope Lange /Young Lions s istym Marlonom Brando/. Kulisy su vyborne, tvorcovia sa s nimi pohrali, a dialogy patri tiez k tym lepsim, dalo sa par krat dobre zasmiat. Videl som film na iwannawatch.to, DVD zhanam uz sakramentsky dlho a nie a nie stale ho zohnat. 77 %(19.1.2016)

Glenn Ford ve vrcholné komediální formě. On fakt uměl hrát! ____ Milý, vtipný film s nadsázkou líčící, jak se z šéfa podsvětí stane vstřícný chlapík, který někomu nezištně pomůže.(27.7.2014)

• Houdini

Oscar 3 nominace: Herec VR - Peter Falk, Kostýmy, Píseň - "Pocketful of Miracles"(2.4.2004)

Rozpočet $2,9miliónaTržby USA $5,000,000Tržby Celosvetovo $-(3.2.2010)

Milé, asi jako všechny filmy, které jsem viděla od tohoto režiséra. Na jeho filmy se příliš nevrhám, protože mi vadí jeho naivní styl (nejvíc mě vytáčel v Meet John Doe - to mohl být,myslím, podstatně zajímavější film, kdyby se ho zhostil třeba Billy Wilder nebo třeba Orson Wells...ale to je něco jiného). Nicméně tento příběh je dlé mého názorů v naprostém souznění se stylem režiséra, takže i výsledek byl příjemný a má-li člověk náladu, velmi přijatelný. Ale byl to typický Capra, že? Překvapil mě Glenn Ford, v takovéto poloze jsem ho ještě neviděla a netypovala bych ho na ni. Peter Falk byl neodolatelná plašmuška. Co mi vadilo, by délka filmu a některých scén. O půl hodinky méně a dala bych 4*, protože jsem si film upřímně užila. Takto to jsou lepší 3*.(15.2.2014)

• - Poslední film Franka Capry a Thomase Mitchella, první film Ann-Margret. (Teres)