Ukradni, co můžeš!

Army Go Home!

• Německo

Buffalo Soldiers - Army Go Home!

Buffalo Soldiers

Army Go Home!

Ukradni, čo môžeš!

Komedie / Drama / Krimi / Válečný / Thriller

Německo / Velká Británie, 2001, 98 min

Komedie to nebyla, možná tak místy, drama taky ne, válečný - no budiž, byli tam chlapíci v uniformách, ale že by to bylo něco převratnýho, to rozhodně ne. Ovšem to mluvím pouze o 3/4 filmu, protože pak nastoupil grandiózní konec, který to všechno povýšil o třídu výše. U takového průměrného filmu jsem tak zdařilý konec opravdu nečekal. Za to si to zaslouží tři hvězdy.(7.2.2010)

Tak konečně můžu zase nějakej film pochválit. Ze začátku jsem se několikrát opravdu válel smíchy. Film je doslova nabitej hodně černym humorem a hodně povedenejma hláškama a to mam rád. Jenom škoda, že tohle nevydrží po celou dobu. Ke konci se z toho stane taková podivná akční střílečka. Nicméně celkově mě film opravdu potěšil. Obzvlášť, když si vzpomenu na všechny ty americký filmy oslavující armádu, který jsou plný patriotismu, tak tohle je prostě paráda.(19.6.2008)

Velmi dobrá komedie z vojenského prostředí s parádním koncem. Vojáci se hádají, zda-li jsou ve východním nebo západním Německu, prodávají drogy a bez problému někoho sejmou. Do toho všeho přichází nový důstojník, který se s ničím nesere a hodlá všemu udělat přítrž. Velkým plusem u filmu je Joaquin Phoenix a povedená událost s tankem, který řídí sjetí tankisti.(27.3.2014)

Bylo tam až moc okamžiků v kterých jsem umíral smíchy na to abych nedal 4*. Např . rozstřílení vlastního auta kulometem, nebo závěrečný záchranný skok, to opravdu stojí za to. Opět nepobírám překlad anglického originálu, ale možná dobře. Joaquin Phoenix opět dokazuje, že je víc než arogantní vládce Říma nebo úchyl z porno půjčovny.(7.12.2006)

O filmu jsem začal slýchat v době, kdy jsem si Joaquina Phoenixe dost řádně oblíbil. Ať už v Gladiátorovi nebo Znamení. V jakémkoliv filmu stál za to. Ukradni, co můžeš je taková malá revoluce odehrávající se v samotném centru revoluce globální a nevyhnutelné. Film jako černá komedie rozhodně funguje slušivě jenže pouze po určité meze. Respektive u filmu jsem se bavil na začátku, hlavně na prostředku, ale utlumil to samotný závěr, který je spíš dost vážný a nemožný než braný s nadhledem a vstřícný, tak jako je celý tento film. Filmů s podobnou tématikou vznikla celá řada. Ať už je to Mariňák nebo Tři králové. Oba tyto filmy mě dokázali po celý film udržet v křesle. Tenhle díky svému konci přichází o jednu hvězdu, ale i tak se na něj s radostí klidně znovu podívám. Kvůli některým scénám to za to rozhodně stojí. --- Dobře. A co je tohle? - Jen pár žádanek, pane. - Tisíc galonů leštěnky. Opravdu tolik? Není to příliš? - Přece čistota půl zdraví.(16.10.2007)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 16. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Garcia (Michael Peña) nosí hodinky značky Rolex. (dyfur)

• - Tank, ve kterém američtí vojáci zdevastují půlku města, je německý Leopard 1A5 z roku 1986. (dex2man)