Ukradni, co můžeš!

Army Go Home!

• Německo

Buffalo Soldiers - Army Go Home!

Buffalo Soldiers

Army Go Home!

Ukradni, čo môžeš!

Komedie / Drama / Krimi / Válečný / Thriller

Německo / Velká Británie, 2001, 98 min

• bo.rec

Celkem jsem se na film těšil, protože mám rád Phoenixe i Harrise, ale jsem strašně zklamaný... Jo, pár vtípků proběhlo, ale vysoké procento hodnocení mě opravdu překvapuje... Slátanina rádobyvtipů, která za účelem za každou cenu pobavit není vtipná. Asi to není moje krevní skupina a nikdy nebude. Považuju to za ztracený čas. Škoda, že jsem si nepustil třeba Teletubbies, to bych hned věděl na čem jsem. (bazingaaaaaaaaaaaaaaaaa)...(7.6.2010)

Každý kto bol na vojne bude veľmi presne vedieť vo co go. Tankový prapor po americky. Možno to čo tu je prezentované je trochu extrémne, ale v princípe ak to platí v "najlepšej armáde na svete", tak v exponenciálnej miere sa s tým môžeme stotožniť aj napr. u nás. Nuda a bezcieľne zabíjanie času spolu s úletmi aké tu možno nájsť. Phoenix je v úlohe "veksláka" v armáde maximálna presvedčivý, čierny humor ma už dlho tak dobre nepobavil a niektoré hlášky sú skutočne skvostné. Aj tak najviac asi utkvie v pamäti nájazd tanku so sfetovanou posádkou na nemecké mestečko... Anna Paquin zase až tak sexy nie je, ale inak je obsadenie nadpriemerné.(7.8.2006)

O filmu jsem začal slýchat v době, kdy jsem si Joaquina Phoenixe dost řádně oblíbil. Ať už v Gladiátorovi nebo Znamení. V jakémkoliv filmu stál za to. Ukradni, co můžeš je taková malá revoluce odehrávající se v samotném centru revoluce globální a nevyhnutelné. Film jako černá komedie rozhodně funguje slušivě jenže pouze po určité meze. Respektive u filmu jsem se bavil na začátku, hlavně na prostředku, ale utlumil to samotný závěr, který je spíš dost vážný a nemožný než braný s nadhledem a vstřícný, tak jako je celý tento film. Filmů s podobnou tématikou vznikla celá řada. Ať už je to Mariňák nebo Tři králové. Oba tyto filmy mě dokázali po celý film udržet v křesle. Tenhle díky svému konci přichází o jednu hvězdu, ale i tak se na něj s radostí klidně znovu podívám. Kvůli některým scénám to za to rozhodně stojí. --- Dobře. A co je tohle? - Jen pár žádanek, pane. - Tisíc galonů leštěnky. Opravdu tolik? Není to příliš? - Přece čistota půl zdraví.(16.10.2007)

. „Každému z nás ta nuda lezla na mozek. A samozřejmě se z toho každý snažil vytřískat co nejvíc.“ Do nic nedělání ( kromě čilého kšeftování s čímkoliv) vpadne nový velitel. A když už není ta opravdová válka, tak proč si nestřihnout soukromou! Zfetovaná armáda hrající si s ostrými náboji do všech možných zbraní, občas i nějaká ta nukleární střela je k dispozici, která se neztratí v čase ani prostoru „Kde je vůbec Berlínská zeď?-V Berlíně, ty debile. -Já vím, že v Berlíně. V který zemi?-V blbým Německu. Západním, vole. -Západní Německo?A v kterým jsme teda my? -To jsme v Západním Německu nebo ve Východním? - Ve Východním.-My jsme v Západním, ty idiote.-Jaký je v tom rozdíl? Kdybys mě zabil, nevím.“ Velmi uklidňující :- ). „Vždycky je nějaká válka, někde, s někým.“.(7.2.2006)

Velmi dobrá komedie z vojenského prostředí s parádním koncem. Vojáci se hádají, zda-li jsou ve východním nebo západním Německu, prodávají drogy a bez problému někoho sejmou. Do toho všeho přichází nový důstojník, který se s ničím nesere a hodlá všemu udělat přítrž. Velkým plusem u filmu je Joaquin Phoenix a povedená událost s tankem, který řídí sjetí tankisti.(27.3.2014)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 16. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Tank, ve kterém američtí vojáci zdevastují půlku města, je německý Leopard 1A5 z roku 1986. (dex2man)

• - Garcia (Michael Peña) nosí hodinky značky Rolex. (dyfur)