Ukradni, co můžeš!

Army Go Home!

• Německo

Buffalo Soldiers - Army Go Home!

Buffalo Soldiers

Army Go Home!

Ukradni, čo môžeš!

Komedie / Drama / Krimi / Válečný / Thriller

Německo / Velká Británie, 2001, 98 min

Film je mixem žánrů a bohužel když už se člověk přeladí na satiru, skáče děj do dramatična, když na romantiku je akční... Nějak to celé moc nedrželo pohromadě. Škoda, protože zejména s nástupem serži Scott Glenna se mi film začal pořádně líbit. Pak to ale spadlo kamsi do podivna. Z armádních skladů se vždycky kradlo a kdo v tom uměl chodit, byl král. To platilo za všech válek a za míru na vojenských základnách obzvláště. V míru je totiž největším nepřítelem vojáka nuda. Kdo chce vidět tedy krapet neotřelý pohled na americkou vojenskou základnu v Západním Německu těsně před pádem Berlínské zdi, má možnost. Já dávám tři cisterny leštidla, protože čistota je půl zdraví! * * *(2.1.2016)

. „Každému z nás ta nuda lezla na mozek. A samozřejmě se z toho každý snažil vytřískat co nejvíc.“ Do nic nedělání ( kromě čilého kšeftování s čímkoliv) vpadne nový velitel. A když už není ta opravdová válka, tak proč si nestřihnout soukromou! Zfetovaná armáda hrající si s ostrými náboji do všech možných zbraní, občas i nějaká ta nukleární střela je k dispozici, která se neztratí v čase ani prostoru „Kde je vůbec Berlínská zeď?-V Berlíně, ty debile. -Já vím, že v Berlíně. V který zemi?-V blbým Německu. Západním, vole. -Západní Německo?A v kterým jsme teda my? -To jsme v Západním Německu nebo ve Východním? - Ve Východním.-My jsme v Západním, ty idiote.-Jaký je v tom rozdíl? Kdybys mě zabil, nevím.“ Velmi uklidňující :- ). „Vždycky je nějaká válka, někde, s někým.“.(7.2.2006)

Ze začátku jsem byla sice skeptická, ale nakonec se z tohoto filmu vyklubala parádní komedie z vojenského/drogového prostředí.. Pobavila jsem a samozřejmě i pokochala mými oblíbenci Joaquinem Phoenixem a Ed Harrisem.. Především tedy Joaquin byl prostě úžasný, jako v každé své roli! Nejvíc se mi asi líbila projížďka tankem a vynikající závěr.. Uvažovala jsem i o plném počtu, ale zůstanu raději při zemi :) Tahle komedie jednoznačně patří k těm lepším!(26.4.2012)

Velmi dobrá komedie z vojenského prostředí s parádním koncem. Vojáci se hádají, zda-li jsou ve východním nebo západním Německu, prodávají drogy a bez problému někoho sejmou. Do toho všeho přichází nový důstojník, který se s ničím nesere a hodlá všemu udělat přítrž. Velkým plusem u filmu je Joaquin Phoenix a povedená událost s tankem, který řídí sjetí tankisti.(27.3.2014)

Film o vojakoch, ktorí majú v armáde pekný biznis. Zo štátneho sa vždy pekne kradlo... . Skôr priemerný film s J. Phoenixom, ktorý som už dlhšiu dobu kvôli nemu chcel vidieť. Vo väčšine filmov, kde Phoenix hral, som si miesto neho ťažko vedel predstaviť náhradu, ale tu sa mi naopak zdalo, že by ho mohol nahradiť ktokoľvek. U Phoenixa som zvyknutý na ťažké a veľkolepé herecké party, takže v tomto filme pôsobil akokeby nemal čo hrať. Tým ale nechcem naznačiť, že je nepresvedčivý, možno skôr nevyužitý. Zaujme skôr S. Gleen v úlohe nového drsného veliteľa, ktorý mu ide po krku a zaujímavý je aj neschopný veliteľ v podaní E.Harrisa. Film 60%.(9.3.2010)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 16. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Garcia (Michael Peña) nosí hodinky značky Rolex. (dyfur)

• - Tank, ve kterém američtí vojáci zdevastují půlku města, je německý Leopard 1A5 z roku 1986. (dex2man)