Reklama

Reklama

Vyzvání k souboji

  • Česko Když chce jít do pekla, nech ho jít (neoficiální název) (více)

Obsahy(1)

Americký boxer Rick přijímá zvláštní úkol, má dovézt do Japonska dlouho ztracený samurajský meč. Po příjezdu do země vycházejícího slunce se ukáže, že jeho cesta letadlem byla jen pouhou částí složitého plánu. O vzácný meč mají zájem dva na smrt znepřátelení bratři Toru Yoshida a Hideo Yoshida. Zatímco prvý představuje japonskou kulturu a samurajské tradice, druhý moderní odvrácenou tvář dálného Východu. Rick, který původně přijal úkol jen z pouhých zištných důvodů, přehodnocuje svůj pohled na svět. Od posledního zástupce samurajského rodu Torua Yoshidy, se jako jeho žák postupně nechává zasvětit do starých bojových umění, aby mu pomohl zachránit rodovou památku... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (33)

RHK 

všechny recenze uživatele

Stokrát ohraný děj o boji tradičního a tedy dobrého japonského bojového umění a zlých bijců s moderními střelnými zbraněmi. Určitě byste neuhodli, že se bojuje o samurajské meče:-O Zatímco Edward Zwick v Posledním samurajovi se obdobného konfliktu zhostil spolu s Tomem Cruisem náramně a se ctí, John Frankenheimer zde jako režisér neprokázal žádnou invenci a přes účast slavného Kurosawova samuraje Toshirô Mifuneho v hlavní roli spáchal něco jako filmové harakiri. Bohužel. Trailer: Nenalezen. ()

Deimos 

všechny recenze uživatele

TV/// Obsazení 6/10 Děj 7/10 Hudba 5/10 Akce 7/10/// +Toshiro Mifune, závěrečná akce, některé souboje, samurajský příběh odehrávající se v současnosti (80tá léta) -Scott Glenn není zrovna typ charismatického hrdiny, první polovina je celkem utahaná/// Je potřeba se na to dokoukat do konce, protože to pravé finále přichází až ke konci filmu a fakt to stojí za to. Jinak je to dost zajímavý příběh z dálného Japonska kde určitá část obyvatel stále uznává prastaré samurajské motivy. Výsledný efekt je ten, že se před vámi odehrává regulerní samurajský film, který jen občas nakoukne do ulic moderního velkoměsta. S hlavním hrdinou je to podobné (bude vám to připomínat film Poslední samuraj), je to Američan učící se tradiční Japonské kultuře a postupem času k těmto lidem stále více a více získává obdiv, uznání, a částečně přijímá jejich zvyky. Závěrem to vše zpečetí výborná akce ve stylu meč proti střelné zbrani. A nutno dodat, že to má koule./// Celkem 65%/// ()

Reklama

A.L.E.S. 

všechny recenze uživatele

Natočily rákosky snad ještě něco jiného, kromě filmů, kde se mlátí šavlemi? Podle mě je to prostě "kuře 1000x jinak". Dejme tomu, že jsem byl k tomuhle jídlu pozván. Nezaujaly mě ani lákavé nabídky, jak je toto jídlo výživné a chutné, jaké má složení. A podle toho to také dopadlo. Rákosnické umění 1000x jinak, přitom těch výborných snad není ani setina. ()

Lacike 

všechny recenze uživatele

Zaciatok bol este celkom zaujimavy, ale akonahle sa dej presunul do vycvikoveho tabora, tak sa nielenze zvolni tempo, ale typicky priamociara a tupa 80s zapletka sa zacne brat neskutocne vazne, co neposobi konzistentne. A akokeby to nestacilo, tak v poslednej tretine sa dej znova prepne do tupej akcnej rubanice. Je to taky nevyrovnany film a ani jednotlive casti prilis nevynikaju. Cely cas sa to mota okolo priemeru. Jednoznacne sa jedna o jeden z tych nepodarenych reziserovych filmov. Sklamu aj herci. Glenn je cely cas nemastny neslany a Mifune od zdesenia z toho, v com sa ocitol skoro ani neprehovori. Trochu zaujme len zaverecny suboj. Choreografia je len priemerna, ale zato je dost krvavy. Zaujimavost, ktora ma neskutocne prekvapila. Koordinatora bojovych scen robil Steve Seagal. Ano vtedy este bez n. 4/10. ()

pakobylka 

všechny recenze uživatele

Existují filmy, které i po mnoha letech přes svou nespornou naivitu dokážou silně zaujmout, mají jiskru, disponují zábavným nebo napínavým dějem a charismatickým hrdinou, ale „Vyzvání k souboji“ k nim rozhodně nepatří. Myslím, že v době svého vzniku snímek nějaký potenciál měl, ale z dnešního pohledu se jedná o snadno zapomenutelný příběh s téměř nulovou atmosférou, který navzdory celkem svižnému ději nudí a chvílemi působí spíš jako nechtěná parodie. ()

Galerie (94)

Zajímavosti (2)

  • Jako koordinátor kaskadérů a meče (Sword & Stunt Coordinator) na filmu dělal Ryu Kuze. (Rominator)
  • Jako koordinátor bojových umění (Martial Arts Coordinator) na filmu pracoval Steven Seagal, v záverečných titulcích uvedený jako Steve Seagal. (Rominator)

Reklama

Reklama