Gargoyles (TV film)

Bill L. Norton

Steven Karpf

Earl Rath

Robert Prince

Na levný TV film jde o velmi povedený kousek... Gargoyles, kteří jsou z počátku prezentováni jako zlé bytosti, jejichž cílem je vyhubit lidstvo, jsou v konečném důsledku poměrně sympatičtí a rozhodně zajímavější než celé lidské obsazenstvo... Vzhledem ke krátké stopáži film hodně rychle utíká, atmosféru má zdařilou, herecké obsazení je také příjemné a latexové masky vytvořené v dílně Stana Winstona jsou naprosto luxusní a nikdo mě nepřesvědčí, že Jeepers Creepers se jimi neinspiroval... Poněkud neprávem pozapomenutý kousek...(24.10.2015)

Za lacné peniaze natočený televízny film narábajúci s látkou, ktorá ako keby patrila do sveta niekde na Planéte opíc (V tom čase mala v kinách premiéru tretia časť - Dobytie Planéty opíc). Je to o dvoch svetoch, ktoré majú teoreticky 2 možnosti, súperenie a boj alebo koexistencia, praktický je však reálna len jedna z nich. pomalšie tempo, minimum krvi, gumené masky prezrádzajú, že film má už nejaký ten rôčik za sebou, navzdory tomu film stále stojí za pozretie. Masky gargoyl sú detailne prepracované (niet sa čomu diviť, premiéra mága na špeciálne efekty Stana Winstona), na obrazovke sa stále niečo deje a tak tá hodinka a štvrť ubehne ako voda. Nedostatok peňazí však spôsobil, že film sa končí tam, kde by sa malo práve začínať nejaké to grandiózne finále.(27.3.2016)

Aj keď sa jedná o starší TV film,je o hodne lepší ako napr.Rise Of The Gargoyles z roku 2009,ktorý je tiež TV film.Toto je pravá TV sci-fi horrorová klasika.Dosť rýchle tempo a dosť desivých okamihov.Kultová klasika,ktorá má čo ponúknuť.Aj tie potvory nevyzerajú zlé,trocha mi pripomínali monštrum z Jeepers Creepers.Tento film sa oplatí vidieť,samozrejme len za predpokladu,že máte radi filmy tohoto druhu.(26.5.2009)

Gargoyles jsou Satanova odpověd na stvoření člověka. V budoucnu mají nahradit lidstvo a vládnout světu. Norton natočil hodně příjemné, levné, televizní béčko. Vůbec se s tím nepáře a hned od záčátku mají jeho GARGOYLES velký tah na bránu. Zajímavé je, že ačkoliv tu horrorový fanda nenajde žádné gore ani pořádné lekačky, pořád jsou GARGOYLES dostatečně dívatelné a zábavné. Zkrátka, pořád se něco děje. Jedinou výtku bych měl ke vzhledu Gargoylů. Masky ksichtů a pařáty jsou zvládnuté na výbornou, ale ostatní části těla působí hodně gumově a nevěrohodně. Ale tady asi zase měly hlavní slovo prachy.(1.3.2007)

I když jsou gargoylové docela dobrými monstry, snímek má spíše klasický vývoj a nedá se čekat, že by zde bylo něco, co by vás mohlo vyloženě překvapit. Ale díky tomu, jak je s malým rozpočtem horor „Gargoyles“ natočen, se mi prostě líbil a chci mu dát vyšší než jen průměrné hodnocení. Trochu zapadlý kousek, ale snad ne natolik, aby se na něj úplně zapomnělo.(6.5.2017)

• - Keď je jedno z monštier prejdené autom a ležiac na zemi zomiera, je pod maskou možné zreteľne vidieť tvár herca. (beso74)

• - Bill Norton nebol prvou voľbou na post režiséra, réžie sa ujal až vtedy, čo jeho predchodca z natáčania vycúval, pretože sa mu zdalo nemožné natočiť film za 18 dní. (beso74)

• - Hlas Bernieho Caseya bol v postprodukcii nahradený hlasom Vica Perrina, pretože sa producentom k postave, ktorú stvárňuje (hlavný gargoyle), nezdal vhodný. (beso74)