Reklama

Reklama

Ooru naito rongu

  • USA All Night Long
Drama / Horor
Japonsko, 1992, 90 min

Obsahy(1)

Traja chalani sa spriatelia po tom, čo jeden psychopat ubodá na ceste mladé dievča a jeden z nich ho zrazí skútrom. Trojica sa dohodne, že usporiadajú párty u jedného z nich, na ktorú pozvú aj pár dievčat. V zháňaní dievčat sú však neskúsení, a preto splnenie tohto cieľa je zložitejšie, než sa na prvý pohľad zdalo. Oslava sa však neuskutoční, pretože jednému z trojice partia výrastkov znásilní a zabije dievča a oni sa týmto kriminálnikom rozhodnú pomstiť. Nie všetci však z tohto súboja vyviaznu živí... (peter12)

(více)

Recenze (21)

Flipnic 

všechny recenze uživatele

Série "All Night Long" se mi jako příznivci násilných a ujetých exploitation horrorů dlouho vyhýbala. V podstatě jsem o těchto filmech dlouho vůbec nevěděl, i když jsem měl za sebou mnoho desítek a desítek těchto okrajových "filmových zvráceností". Před tím, než jsem šel do prvního dílu této série, jsem měl o filmu nějaké představy a něco očekával. Dostal jsem však úplně něco jiného a naprosto mne to odrovnalo... Tohle je skutečně pecka!! Nejdřív jsem si myslel, že film bude něčím jako pitomá série Guinea pig flicků, kterou naprosto neuznávám, ale on je to v podstatě "normální" film. Tím myslím, že má příběh, děj, je zde vykreslena řada jednotlivých postav, motivů jejich chování atd. A tím mne film právě naprosto šokoval. V podstatě jsem sledoval docela zajímavý příběh třech mladíků, kteří chtějí uspořádat u jednoho z nich v domě párty. A chtějí si sehnat nějaká děvčata. Jsou to ale naprosto nezkušená ucha (a myslím, že každý chlap se v nich alespoň ve své minulosti trochu najde ...) a shánění holek se pro ně stane obtížnějším, než si původně mysleli. Tento film pak graduje v oné noci, kdy má proběhnout párty. Ale nejde vůbec o to, že by snad nějaká děvčata nakonec sehnali a pak je třeba znásilnili, nebo umučili. Děj se odehrává v různých příbězích a vztazích, a v podstatě se dostane na kolej, kdy "se všechno posere" ... Divák pak již sleduje jen souběh superbrutálních a násilných scén, potoky krve, spoustu násilí a krve atd. Totální destrukce děje vede k totální destrukci divákovy psychiky. Film je totiž tak efektivně a podivně natočen, že jsem z něj skutečně v určitém směru neměl vůbec dobrý pocit, na druhou stranu jsem u něj seděl se zatajeným dechem od začátku do konce a říkal si, "tohle je fakt něco ...". Vyzdvihnout musím zejména hudbu, tady hudba tak silně a emotivně dotváří atmosféru, že jen z poslechu by mi teď šel mráz po zádech ... Na druhou stranu musím uznat, že goreefekty jako takové se často odehrávají mimo kameru nebo nejsou nejlépe zvládnuté, dále pak některé herecké výkony mládeže také nejsou nejlepší. Ale to vše je vynahrazeno zejména příběhem, který člověka přímo jako by přidusí ... Je to jako by někdo na vás hodil deku a chvíli vás pod ní držel nebo vás prostě chvíli přiškrtil ... Nevím prostě, ale takovýto stav jsem z filmu měl a teď co tohle píšu, ještě mám. Tohle je opravdu jeden z mála japonských exploiterů, který se může svojí intenzitou vlivu na diváka rovnat Honkongu v počátku 90. let a jeho tzv. CAT III exploitationům, jehož hlavním představitelem je dnes již čím dál "provařenější" The Untold Story (1993) (který zůstal samozřejmě nepokořen!). Tentokrát se neuchýlím k větě, že film doporučuji jen okrajovému publiku ujetých asijských brutalit, ale doporučím ho komukoliv nad 18 let. Je to v podstatě jedno obrovské drama a zobrazení té nejpesimistější tragédie, jakou si lze představit. Opravdu bomba!!!! ()

Bloody13 

všechny recenze uživatele

Žádná nízkonákladovka, nýbrž profesionálně natočený exploiter. Po většinu času se tvářící jako romantické teenage drama s komediálním nádechem, ke konci se však měnící na poctivý "rape and revenge". Poctivý ale v tomhle případě neznamená brutální nebo šokující. Veškeré násilí se totiž drží ještě v přijatelné normě. Sem tam znásilnění, podříznutý krk, ale nejvíc prácičky v závěru obstará brokovnice. Pěkné, ale jako legenda asijského exploitationu se mě to tolik nedotklo. ()

Reklama

Shit 

všechny recenze uživatele

Snaha o navození příjemný atmosféry na začátku, kdy se film tak trošku snaží diváka uchlácholit a dostat do situace, kdy neunese rychlou změnu děje na brutálnmí a násilnej rape & revenge ne mě moc nefunguje, já tyhle výkyvy moc nevnímám, ale i tak je ta závěrečná půlhodina, zakončená brokovnicovým vyřízením účtů se všim všudy, skvělá, i když možná trošku zbytečně moc psycho ()

Le_Chuck 

všechny recenze uživatele

Starší a menej známy bratček Miikeho Oodishonu, ktorý využíva navlas rovnakú príbehovú stavbu. T.j. Film sa dlho nevinne tvári ako také konzervatívnejšie Beverly Hills 90210 (trojica stredoškolákov neisto naväzuje svoje prvé medzidruhové kontakty), aby sa potom zmenil na... Dávam 70% a to hlavne za nevypočítateľné finále. ()

panjosef 

všechny recenze uživatele

Násilná, smutná a hodně emotivní sonda do současného velkoměsta. Sledujeme trojici mladých klučinů, kteří byli svědky krvavého zločinu, což svede jejich cesty ke společnému přátelství, které je poté dále konfrontováno s krvavou realitou. Je to celé takové hodně drsné podobenství o dnešním šíleném a úchylném světě, kde zločin, násilí, msta a šílenství prostupují každou mysl, každý příbytek a každou ulici. A lidská mysl, zvláště ta teprve dospívající a vyvíjející se je tímto prostředím modelována různými způsoby. Má to celé velice zvláštně chladnou, tichou a divnou atmosféru, něco mezi psychologickým dramatem a exploitation (nebo j-sploitation, jelikož jsme v asii, chcete-li). Že se to vše zvrtne v krveprolití asi divák očekává už z titulu filmu a jeho tvůrce, každopádně mne zde více než v kterém jiném filmu opravdu vyděsil ten kontrast tichého plynutí a toho, že v průběhu filmu se vůbec neobjevili policajti. Nemluvě o závěru. Kdoví co se honí zrovna v hlavě lidem, které zcela běžně minete na ulici...mimořádně sugestivní záležitost. 9/10 ()

Galerie (3)

Reklama

Reklama