poster

Chu liu xiang

 • Hongkong

  楚留香

 • angličtina

  Clans of Intrigue

Akční / Dobrodružný / Krimi / Mysteriózní

Hongkong, 1977, 102 min

 • Epistemolog
  **

  Wah Yuen jako Iga Ninja se stylovým účesem. Zrychlené záběry v soubojích působí spíše jako groteska. Když připočtu fakt, že komparz je tvořen z nejlepších kaskadérů a bojových umělců dané doby, zklamání.(8.5.2012)

 • miklaras
  *****

  Pro nadšeného čtenáře detektivních příběhů soudce Ti, který rád kouká na Jamese Bonda a byl odkojen seirálem Opičí král je Clans delikátní lahůdkou. Když připočtu absolutně cool Ti Lunga v hlavní roli usměvavého šermíře Chu Liu Hsianga(který se ohání skvěle vějířem)se zalehlými dutinami, falešného mnicha, bisexuální princeznu, záměny osob a šílený zmatek ve jménech i identitách, kulisovou atmosféru evokující čínské divadlo, pastelově barevné kostýmy a kupodivu výborné bojové sekvence, o které se postarali choreografové Wong Pau Gei a Tong Gaai, je tu film, který sice leckdo nezvládne, ale ti, kdo jsou připravení na cokoli se budou zalykat blahem...a litry malinově nafialovělé umělé krve. Paráda!(18.9.2008)

 • Navaran
  *****

  Teda...detektivní příběh... Ti Lungovi to tu doopravdy sekne. To však neznamená,že ostatním ne. Film má velmi komplikovaný děj. Do poslední chvíle nevíte,kdo je postava v červeném...no,víte o něm,že nosí černou paruku,chodí v červených hadrech a je to ninja. Pohybuje se tu spousta postav,a většinou jsou všichni falešní. Kdosi vraždí lidi pomocí magické vody a Ti Lung,musí zjistit,kdo. Už už je na stopě,ale ta se ukáže býti falešnou. Do toho se tu pohybují dvě princezny(jedna je bisexuální) V jejich případě je nejlepší mít plný noc,aby vás neuspaly na dva dny. Jsou to baby zákeřný. Víc už vám neprozradím,aby jste z toho taky něco měli(pokud si to pustíte) (a to vám vřele doporučuji;-))(2.10.2008)