V malej čínskej dedinke s objavil velký problém - je ním ópium. Nový Ópiový dom k sebe láka čím ďalej tým viac obyvateľov, ktorí sa rýchlo stávajú na ópiu závislí. Miestny šéf domobrany Tie Qiao San (Lung Ti) je jedinou šancou, ako sa dedina tejto pliagy môže zbaviť, no problém je to, že i on sám je oslabený vplyvom užívania ópia. (kitano)

miklaras

Už trošičku zavalitější Ti Lung v hlavní roli absolutně zářil. Jeho závislost byla skvělá a s podivem se vůbec nepodobala většině filmů, kde čínští herci hrají opilost(tak hrozně to umí jen oni). Když se mistr válí po zemi v křečích nebo třese zimou, člověk má návaly spasitelství. Chen Kuan Tai jako záporák používající dvě kopí se postavil svému dlouholetému hereckému partnerovi skvěle a dlužno říct, že snad ještě líp, než ve "zlatých " dobách. Vůbec, je to film vybočující z řady, choreografie, ač hodně narychlené mají výborné tempo, používání drátů nijak neuráží a "zkouřené" městečko má krásnou, kulisovou atmosféru. ()

kitano

Toto kung-fu je zaujimave hlavne tym, aku serioznu, a stale aktualnu temu rozobera. Je nou opium, narodna to cinska droga, a jej drtivy dopad nielen na tych, ktori sa stali na nom zavisli. Abstaky, odvykacia kura, to vsetko je tu znazornene vskutku posobivo a supercharizmaticky Lung Ti podal jeden z naj hereckych vykonov, ake som doposial v kung-fu videl. Apropo, toto je predsa kung-fu film :)). Na to, ze by tvorci popri tom serioznom obsahu zabudli na akciu sa veru nemusite bat. Ved reziserom je jeden z najslavnejsich akcnych choreografov studia Shaw Brothers - Tang Chia. Robil choreografiu do takmer 200 filmov, no len 3 sam aj reziroval. Tento je jeho posledny a nutno povedat ze skvely film. Dokonca si tu aj zahral. a velku radost z jeho postavy budu mat najma ti, ktori maju radi slepeho samuraja Zatoichiho :). (9/10) ()

ladynka

Díky Opium and the Kung-fu Master mám další argument proč mít ráda takové snímky. Film, kde se nebojí obětovat postavy a kde hrdinství a úctu vyvažuje slabost a pád na dno. A ano, jsou tu také skvělé kung-fu souboje (osobně hlasuji pro rvačku ve skladu rýže). ()

Rominator

Mistr Tie Qiao San (Ti Lung) se stará o bezpečnost ve městě. Řád a pořádek naruší nově otevřený opiový dům a Tie(ho) nepřiznaná závislost na opiu... Tang Chia film režíroval, byl také jedním z akčních režisérů a zahrál si ve vedlejší roli slepého mistra Yi Zheng, který svým vzhledem nápadně připomíná japonského maséra Zatoichiho. Yuen Wah má pouze menší roličku („kope za černý tým“) a lze ho zahlédnout při hromadné bitce v restauraci. Snímek nabídne několik zajímavých bojových scén, ale celkový zážitek kazí zkratkovitý příběh. ()

MaedhRos

Naprosto výborný fu-flick - bez záseků, bez zádrhelů a bez chybiček. Chen Kuan Taie je radost nenávidět, Ti Lungovi je radost fandit, Robert Mak Tak-Law taky naprosto dokonale válí a Philip Ko Fei a Lee Hoi San jsou ve svých veskrze záporných rolích jako vždy předpisoví. Souboje jsou úžasné, zápletka zdařilá a celý film spěje k finále svižným, ale nikoli zbytečně uspěchaným tempem. Navíc je to občas opravdu parádní doják. Krása. ()

predators

Klasika 80. let překvapivě bez Jackieho Chana. Dřív bych s plným hodnocením neváhal, ale asi jsem se už namlsal... 65% ()

Lacike

Parádne oldschool kung-fu. Síce natočené v tých klasických Shaw Brothers kulisách, ktoré sme videli v milióne ďalších filmov, ale bitky sú už dynamické a drsné ako bolo v tej dobe zvykom u Samma a Jackieho. Aby nie, keď pred aj za kamerou makalo kopa členov Sammovho stunt teamu. Miestami ešte trochu cítiť fázovanú choreografiu, sem tam niekto vyskočí do stratena mimo kameru alebo sú citeľné dráty pri reakcii na úder, takže súper odletí o pár kilometrov ďalej ako je normálne. Ale týchto zlepšovákov tu je fakt minimum a väčšinou sa jedná o riadne drsné, kontaktné a pekne prepracované bitky. A že je ich tu napriek krátkej stopáži neúrekom. Už som videl ústredného hrdinu Ti Lunga hrať lepšie, ale lepšie bitky snáď nikde inde nepredviedol. Troch hlavných záporákov hrajú Philip Ko, Lee Hoi San a Chen Kuan Ta, takže znalci tušia, že to nie sú žiadne orezávatka a finále v ktorom sa Ti Lung mláti so všetkými tromi naraz, je megapecka. Dej je síce priamočiari a postavy nemajú žiadnu veľkú hĺbku, ale zato tou líniou o škodlivosti ópia a drog celkovo sa vymyká bežným jednoduchým kung-fu. Hlavný hrdina pred finálnym zápasom musí okrem super duper výcviku absolvovať hlavne drsnú odvykačku. Drogy sú zlé, áno deti? Tak už to viete. Lepší kungfáč s nejakým tým posolstvom sa hľadá ťažko. 9/10. ()

muti

kungfu film ktory ma prekvapil snad vo vsetkom - na to ze je z 1984. roku ma vobec nenudil, akcia bola rychla, len som dufal ze to vsetko stihnu za 85min. a stihli. som rad kratkej stopazi, nic vo filme nie je roztahane. drogy su silnejsie ako majster, no len jeho silna vola dokaze zvitazit v tomto nerovnom boji. hercov som doposial nepoznal, zaujala ma ich siroka filmografia a aj to ze bud su ich filmy na csfd nehodnotene alebo presahuju hranicu 70%. takze je este co dohanat. 5 stars v kategorii stary kungfu film. suhlas s: kitano ()