Reklama

Reklama

Muž na mušce

  • Česko Muž v palbě (více)

Obsahy(1)

Bývalý agent CIA Scott Glenn je zaměstnán jako osobní strážce malé dcerky z bohaté rodiny. Přesto únosu nedokáže zabránit a záchrana dívky bude záviset pouze na jeho odvaze a schopnostech... (oficiální text distributora)

Recenze (12)

majo25 

všechny recenze uživatele

Variácia na francúzsky film Leon, aj keď tento vznikol o niekoľko rokov skôr. Osobný strážca chrániaci mladé dievča. Film sa hrá na 'ameriku', ale vychádza mu to iba občas. Prvá polka je dosť nudná. A keď začalo 12-ročné otravné dievča rýpať do dospelého chlapa, prečo sa s tou a tou nevyspal, mal som dosť. Druhá polka je našťastie o inom, príbeh sa rozbehne, má silný prvok pomsty, pomáha mu akcia či surovosť. Film drží nad vodou aj dvojica Glenn-Pesci. ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

První filmové zpracování Muže V Ohni, které už tehdy měl režírovat Tony Scott, ale sešlo z toho kvůli penězům - Skoťák se naštěstí k příběhu sice ne neprůstřelného, ale skoro nesmrtelného Creasyho naštěstí vrátil v roce 2004 a vzal si z předlohy trochu jiné kusy než mezinárodní parta, která se dala dohromady v roce 87. Co je na tomhle Muži V Ohni jednoznačně vynikající, je obsazení (faktem ale je, že Jade Malle je poněkud horší herečka než Dakota Fanning) a výběr lokací. Problém ale je, že kromě Glenna režisér s nikým (včetně osmdesátkově průhledně padoušských gay mafiánů) z nich nijak nepracuje a s prověřenými talenty jako Jonathan Pryce neuvěřitelně mrhá - Pryce je na plátně pár minut a řekne několik vět. Stejně tak k sobě nesedí artistní úvod (a konec) se zbytkem filmu, který má místy navíc problémy s provázaností scén - což stejně jako stopáž a ty párminutové role několika známějších herců napovídá, že se tu asi hodně stříhalo. Chouraqui resp. jeho kameraman sice dokáží v pár záběrech evokovat dojem, že se díváte na Černý Déšť od "druhého Scotta" nebo tak něco (taky tu pořád prší), ale celkový dojem je víceméně průměrný, vyzařující promrhaný potenciál. 60% za Joea Pesciho s polodlouhými pačesy a jeho kytarovou interpretaci Johny B. Good:) ()

Reklama

Lacike 

všechny recenze uživatele

Ukazkovy priklad, ze niekedy je original ovela horsi ako ovela vydarenejsi remake. Napriek kratkej stopazi sa to strasne pomaly vlecie. K tomu ma neustale sral komentar hlavneho hrdinu, ktory narusal akykolvek pokus o emocie. Vdaka nemu to pôsobilo strasne sterilne. Jak keby znudene rozpraval svoj pribeh. Akcia je taka neucesana az skoro pôsobi amaterskym dojmom. Tento styl mi nesedi. A aj ked zporaci pôsobia ako chlipne humusacke svine, tak som mal chut ich sceny pretacat namiesto toho, aby som sa tesil na ich smrt. Herecke obsadenie je solidne. Charizmaticky drsniak Glenn, jeho blaznivy kamarat Joe Pesci a roztomila lolitka Jade Malle. Ale okrem tej lolitky ich vykony za vela nestoja. Proste vôbec ma to nebavilo a som rad, ze ten zaujimavy namet natocili po case ovela lepsie. 3/10. ()

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

Zpočátku to moc vábně nevypadalo. Dost se to táhlo, nějak moc jsem jim nežral ani ten sílící vztah malé holky a ochránce – zas na druhou stránku alespoň prostředí bylo dobré. No zhruba ve 2/3 filmu se jde konečně na věc. Nečekejte akční masakry ala John Wick nebo 96 hodin, ty byli více „vytuněné a akčnější“, tady to ale zas bylo reálnější. Mrtvých tu je dost, atmosféra se taky zlepšila, konec poněkud fádní, nu na průměrné ohodnocení to ale je. Herecké výkony taky dobré, takže za tři hvězdy – jsem zvědavý na remake! ()

honajz 

všechny recenze uživatele

Tohle těžko hodnotit. Téma je profláklé, agent má trauma, a k tomu navíc ten jeho vztah s tou dvanáctiletou holkou je hodně na hraně pedofilie. Jo, jistá estetika ošklivosti, nakolik je toto slovní spojení samo o sobě oxymoron, tady funguje, i takové ty drobnosti, že při příjezdu je slunečno, s únosem začne období dešťů... Ale celé to jeho pátrání, všechny ty rozvláčné scény, jsou vlastně ubíjející, zdlouhavé, a i při té stopáži film působí utahaně. ()

Galerie (18)

Zajímavosti (3)

  • Film stejně jako remake z roku 2004 s Denzelem Washingtonem v hlavní roli je natočený podle stejnojmené knihy „Muž v ohni“ od A.J Quinnella, kde je ale John Creasy bývalý člen zvláštní jednotky Cizinecké Legie a ne CIA. (Scaryman)

Reklama

Reklama