poster

Muž na mušce

 • český

  Muž v palbě

 • francouzský

  Man on Fire

 • italský

  Kidnapping - Pericolo in agguato

 • slovenský

  Muž pod paľbou

Drama / Thriller / Akční

Francie / Itálie, 1987, 92 min

 • anderson

  SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: MARKÍZA = 13.8.2009 - réžia slovenského znenia = (13.8.2009)(13.8.2009)

 • Lacike
  **

  Ukazkovy priklad, ze niekedy je original ovela horsi ako ovela vydarenejsi remake. Napriek kratkej stopazi sa to strasne pomaly vlecie. K tomu ma neustale sral komentar hlavneho hrdinu, ktory narusal akykolvek pokus o emocie. Vdaka nemu to pôsobilo strasne sterilne. Jak keby znudene rozpraval svoj pribeh. Akcia je taka neucesana az skoro pôsobi amaterskym dojmom. Tento styl mi nesedi. A aj ked zporaci pôsobia ako chlipne humusacke svine, tak som mal chut ich sceny pretacat namiesto toho, aby som sa tesil na ich smrt. Herecke obsadenie je solidne. Charizmaticky drsniak Glenn, jeho blaznivy kamarat Joe Pesci a roztomila lolitka Jade Malle. Ale okrem tej lolitky ich vykony za vela nestoja. Proste vôbec ma to nebavilo a som rad, ze ten zaujimavy namet natocili po case ovela lepsie. 3/10.(16.11.2017)

 • Gemini
  ***

  První filmové zpracování Muže V Ohni, které už tehdy měl režírovat Tony Scott, ale sešlo z toho kvůli penězům - Skoťák se naštěstí k příběhu sice ne neprůstřelného, ale skoro nesmrtelného Creasyho naštěstí vrátil v roce 2004 a vzal si z předlohy trochu jiné kusy než mezinárodní parta, která se dala dohromady v roce 87. Co je na tomhle Muži V Ohni jednoznačně vynikající, je obsazení (faktem ale je, že Jade Malle je poněkud horší herečka než Dakota Fanning) a výběr lokací. Problém ale je, že kromě Glenna režisér s nikým (včetně osmdesátkově průhledně padoušských gay mafiánů) z nich nijak nepracuje a s prověřenými talenty jako Jonathan Pryce neuvěřitelně mrhá - Pryce je na plátně pár minut a řekne několik vět. Stejně tak k sobě nesedí artistní úvod (a konec) se zbytkem filmu, který má místy navíc problémy s provázaností scén - což stejně jako stopáž a ty párminutové role několika známějších herců napovídá, že se tu asi hodně stříhalo. Chouraqui resp. jeho kameraman sice dokáží v pár záběrech evokovat dojem, že se díváte na Černý Déšť od "druhého Scotta" nebo tak něco (taky tu pořád prší), ale celkový dojem je víceméně průměrný, vyzařující promrhaný potenciál. 60% za Joea Pesciho s polodlouhými pačesy a jeho kytarovou interpretaci Johny B. Good:)(19.12.2012)

 • Chrustyn
  **

  První variace na příběh, který k obrazu svému v o mnoho let později přivedl vizuální mág Tony Scott. Opět bývalý agent, který nedokáže uhlídat svou malou svěřenkyni a vydává se na pomstu. Jen v italských exteriérech a v mnohem slabším provedení.(15.9.2013)

 • T2

  Rozpočet $-miliónovTržby USA $519,596Tržby Celosvetovo $-(16.11.2009)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace