Navaran

Ze začátku jsem čekala klasickou kung-fu kopačku,ale situace se pomalu vyjasníla, a mě už bylo jesné,že sleduji komedii. Věru čínskou a povedenou komedii. Tři neposlušní mniši,kteří si odbývají svůj trest, Ti Lung jako koruní princ a Derek Yee jako jeho bratr. Lidi,kteří propadli HK filmům, a umějí se zasmát u nenáročného čínského humoru,čeká příjemný a veselý večer. (řakla bych,že netradičních zbraní je tu až až. Např. vražedné křeslo) ()

miklaras

Ti Lung v hodně netypické komediální poloze, stejně, jako Derek Yee Tung, to je pro skalní příznivce obou dramatických herců trochu šok, ale šok hodně příjemný. Čínské komedie tohoto typu určitě nejsou pro každého a hodně kritických intelektuálů se bude šklebit, nicméně my, ujetí připoutanci k Hong Kongu se u takových projektů nasmějeme, zvlášť při posledním souboji, který se choreografům Yuenovic klanu moc povedl. 7.5/10 ()

TERRORDROME

Deviaty lord je pekný zmrd čo neváha pre svoje ciele zabiť samotného čínskeho cisára. Cisárovi malí synovia sa však dostanú do bezpečia a jedného z nich vychovajú traja shaolinský blázni. Po nejakých 20 rokoch sa náhodou zasa stretnú keď si ten druhý príde do shaolinu vypožičať príručku zvanú Biblia Šliach, nech už je to čokoľvek. Každopádne vďaka hnusnému zradcovi medzi mníchmi ( ktorý chce spútaného hrdinu doraziť úderom zvaným "zeleninová päsť"! )musia vymárovať celý kláštor aby sa mohli konečne pomstiť. Tento film rozhodne nie je určený ľuďom prahnúcim po originálnych zážitkoch a už vôbec nie tým čo si myslia že čučať 100 min na neustále sa mlátiacich číňanov je strata času. Pre tých čo sú kung-fu pozitívny je to hlavne podarená nálož s dobrými a nápaditými bitkami, aj keď občas na hrane trápnosti, ako napr. Shaolini na skákadlách alebo antigravitačné baranidlo z mníchov. Záverečný súboj so záporákom na nosidlách plných vražedných vychytávok je fakt hustý, to ako mu napokon vrazia hlavu medzi plecia ma úprimne rozosmialo. Ako sa hovorí, dobrá kung-fu chobotovina nie je zlá. ()

Modiwish

Očekával jsem, že tento film bude jako každý jiný z Hong Kongu, ale co jsem nečekal, že by to mohla být komedie, ale docela povedená a vůbec nebyla špatná. Moji oblíbení herci Lung Ti a Derek Yee Tung-Shing zase nezklamali. A stejně ti tři blázniví mniši byli opravdu super, zdálo se že o kung-fu nic neví a nic neumí, ale asi ho uměli skoro nejlíp tam z kláštera. Devátý lord byl teda opravdu povedenej a ten jeho ''trůn'' v poslední rvačce byl opravdu povedený... Vtipy nebyli, nebo aspoň ve většině případů, takové suché , ale opravdu vtipné a u některých jsem se i zasmál. Takže tomuto filmu dávám 4* ()

azumi

Výborná Kung fu komedie, kde se setkáme s vodním, ohnivým a devátým lordem, kteří se snaží zabít dva následníky trůnu. Kdy jeden z nich je vychován v klášteře Shaolin, třemi mnichy odpykávajícími si trest v hale kázně. Závěrečná bitva s dřevěným trůnem je prostě božská :) ()