BTS: Yet to Come in Cinemas

(koncert)
  • Jižní Korea BTS: Yet to Come in Cinemas (více)
Hudební / Dokumentární
Jižní Korea, 2022, 104 min

Režie:

Oh Yoon-Dong

Suga, RM, Jimin, Jungkook

Připojte se k RM, Jinovi, SUGOVI, j-hopeovi, Jiminovi, V a Jung Kookovi ve speciálním filmovém sestřihu upraveném a zremixovaném pro velká plátna kin. Nenechte si ujít nové detailní úhly záběrů a užijte si zcela nový pohled na celý koncert BTS v Pusanu. Zazní skladby z kompletní kariéry milované skupiny, včetně hitů „Dynamite“, „Butter“ a „IDOL“, plus první koncertní provedení písně „Run BTS“ z jejich alba „Proof“. (Aerofilms)

Felisr

Díky za sestřih podzimního koncertu BTS. V den vysílání koncertu živě přes Weverse nebylo možné si cokoli užít, jelikož to díky přetížení spadlo a dále se sekalo už po pár minutách od začátku a to tam nebylo ani 20 milionů lidí (později i přes 50 mil.). Bála jsem se, že v kině nebude klukům moc rozumět, díky hlaholu padesátitisícového davu, ale nejspíš byl zvuk snímán hned z mikrofonů, tedy bylo vše OK a po zvukové stránce nic nepůsobilo rušivě nebo nepatřičně. Vedlejší efekty ve 4DX byly na můj vkus zbytečně časté (hlavně drnčení sedadel), ale nadšení plzeňských ARMYs na středeční "premiéře" v Plaze to nijak neovlivnilo. Pokud se nepletu, tak třeba píseň Butterfly měla novější (a vylepšenou) aranži, bravo. ()

Vectrex

Preniesť koncert na plátna kín zrejme nie je úplne originálna myšlienka, ale chcel som vidieť najlepšie zarábajúcu kapelu v histórii vo všetkej tej paráde, kde sa na drobnostiach nešetrí. Nie som zrovna nejaký fanboy, ale tak lídrov dokážem aspoň rozoznať a popamäti vymenovať. Kamera, strih, choreografia, všetko super, myslím, že táto kapela má latku nastavenú práve tak, že nikoho neurazí, ani nezaskočí, každý dostane presne to, čo čaká (ako v mc'Donalde). Kým šlape nacvičený program, je to paráda. Chlapci majú energie za celú armádu a postupne ju vypúšťajú. Problém mňa ako diváka nastal, keď sa lídri postavili do role (ne)hercov a snažili sa sprostredkovať do publika nejaké tie hrejivé slová a klišé, čo už trošku drhlo. Možno to tak ale malo byť, aby každý charakter odprezentoval aj sám seba, ale šlo to spraviť minimálne o hviezdičku lepšie. Scenár diálogov bol z môjho pohľadu dosť vlažný. V ďalšom priebehu koncertu prišli choreografi s dobrým nápadom, rozdelili kapelu na dva tímy. Kým jeden tím spieval balady, druhý sa medzitým prezliekol a keď prišiel svojich kolegov vystriedať, vybalil na divákov celkom slušný rap. Samotné choreografie sa nezaobišli bez ohňostrojov, projekcie, pózami, všetko striedalo všetko, bol to skutočný bordel v dobrom zmysel slova. Animovaná prestrihová scéna s motýlikom, ktorá prišla približne v polovici, úplne znehodnotila celý dojem. Pôsobila ametérsky a zbytočne narušila našliapnutý priebeh podujatia. Ja chápem, že chlapci sa museli ísť zrejme opäť prezliecť a oddýchnuť si, aby na ďalšie dejstvo nastúpili v plnej poľnej, ale nie je to predsa LIVE. Nemalo to tam čo hľadať, bolo to lacné natiahnutie stopáže. Navyše nepotrebné. Koniec bol samozrejme ohlásený dve pesničky vopred, ale všetka ta energia sa už akoby vytratila a začalo sa to vliecť. Zvuková stránka bola naozaj dokonalá. Skandovanie publika nepôsobilo rušivo, hudba bola vyladená, sem tam zaznel aj nejaký falošný zaspievaný tón, ale to len naozaj niekedy, mastering bol skvelý. Páčilo sa mi, že niektoré podmazové melódie zneli zosilnene a skladby tak dostali pri počúvaní úplne inú hĺbku. To bude zrejme nastavením audia v kine, ale pri takomto žánri je to dôležité tiež poznamenať. Ak to mám zhrnúť, kapela predviedla, čo jej ide najlepšie, choreograf taktiež, pyrotechnika nebola prehnaná, kostýmy a účesy - dospelé, na úrovni (primerané, neprehnané), ale ten kto to celé vložil do filmového formátu, mohol tomu dať trošku viac. Lepší opening, lepšie intermezzo, mohol pridať nejakú biografiu a viac sa s tým vyhrať. Nerobil predsa video na stužkovú, preto dávam štyri hviezdy. Ak je niekto silným fanúšikom (ARMY), nech si kľudne pridá ďalšiu hviezdu, veď nakoniec, ak bolo zmyslom diela sprístupniť zážitok z koncertu širokému publiku, to sa celkom podarilo. PS: Ospravedlňujem sa spojlery, ale nebola to detektívka, tak to hádam nevadí. ()