Expedice smrti (TV film)

Scénografie:

Jill Scott

Kostýmy:

Monique Prudhomme

Komentáře uživatelů k TV filmu (3)

Nic zvláštního z hlediska filmové tvorby. Ovšem prožít to, muselo být peklo. Hory jsou nádherné, ale i kruté. Ale ke K2 se to nemůže ani přiblížit.(19.5.2011)

• ujec

Hrôza z antilogiky tohto filmu sa valí takmer každou scénou ako lavíny v horách. I keď sú tu asi 2 zábery z Nepálu, hlavne z Kathmandu, ďalej sa ocitáme na Aljaške uprostred krásnych ihličnatých lesov. S výstrojou našich hrdinov by sme mohli ísť nanajvýš k spomínanej riečke na ryby a nie na 6189 m vysoký končiar Himalájí. Sherpa, ktorý doprevádza skupinu pochádzal asi z pralesov Bornea, ked nemal páru o ničom. Hľadať cestu do údolia a prechádzať jeden hrebeň za druhým a pokračovať dnom potoka, ktorý lemovali 2-3 metrové snehové brehy v mesiaci September, keď je v Himalájach v údoliach +30 stupňov, to hovorí za všetko. Poradcovia tohto veľdiela museli byť na úrovni všetkých ostatných laikov, ktorí priložili ruku k dielu. Nebudem už ďalej počítať chyby vo filme. Isto by vyhral v tomto smere súťaž o jeden z najchybnejších filmov. Záujemcom o trekking a expedície v Himalájach doporučujem vyhnúť sa tomuto filmu na min. 3000 m.(17.6.2012)

• Palisander

Ak to myslíte s horami vážne: nepozerať, nepozerať, nepozerať. Pre ostatných návod, ako NEprežiť. Keď už nič iné, rozhodne dobrovoľne neskáčte v zime do potoka. Ani keby vám to malo skrátiť cestu o hodinu. A ak pôjdete do Himalájí, zoberte si prosím čiapku.(22.5.2012)