Reklama

Reklama

Minulé životy

  • USA Past Lives (více)
Trailer

Obsahy(1)

Spisovatelku Noru a její dětskou lásku Hae-Sunga sice dělí tisíce kilometrů, spojuje je však výjimečně hluboké pouto. Po více než dvou dekádách odloučení se dvě spřízněné duše setkávají během pár dní v New Yorku. Nečekané shledání s osudovým mužem přiměje Noru klást si otázku: „Co by bylo kdyby?“ Režisérka Celine Song v citlivé moderní romanci jedinečným způsobem v několika časových rovinách vypráví příběh dvou lidí, jež se navzájem velmi milují, a přesto se jejich osudy fatálně míjely. Oduševnělý příběh uchvátil diváky na festivalech Sundance i v Berlíně, a teď se chystá dojmout i vás. (Aerofilms)

(více)

Recenze (79)

POMO 

všechny recenze uživatele

“Když se něčeho vzdáš, něco jiné získáš.” Jemné, se skvělými dialogy, v závěru srdce trhající. Pocitově blízké Lost in Translation, ale ne s tak originálně a trefně vybranými hereckými protagonisty. Moc hezký film. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

57. KVIFF - Není nad to jít na film s očekáváním, které Vám bez problémů splní. Minulé životy jsou decentním romantickým dramatem, které sází na obyčejnost a vynechává hollywoodské fígle a speciality, jak ozvláštnit už dost tak zajímavý scénář. Prostě a jednoduše vypráví příběh dvou lidí, kteří na sebe měli v dětství štěstí, aby se následně jejich životy rozdělily a jejich vzájemné štěstí se proměnilo ve smůlu. To hlavně tím, že se jejich životy začaly odvíjet a rozvíjet v naprosto odlišném prostředí na opačné straně Zeměkoule. Vyprávěno přirozeně, obyčejně, melancholicky, bez příkras, ale s opravdovými emocemi, které mě v poslední vteřině totálně rozbrečely. ()

Marigold 

všechny recenze uživatele

Synonymum pobytu v pedanticky naklizeném, klinicky čistém bytě, kde se člověk nikdy nezačne cítit doma. Film, u kterého přesně víte, kam vás chce emočně dostat a jeho strategie od hudby přes záběrování je tak průzračná a hladká, že jsem na jeho hru nedokázal přistoupit. Problém je i ten, že to dramaticky nejvýživnější si Celine Song nechává na poslední třetinu, ty předchozí dvě jsou taková úhledná overtura. Jenže ten nepravděpodobný love triangle Minulé životy spíš tak sladce ilustrují, než aby dokázaly jít skutečně na dřeň. Jo, newyorská romance s korejským twistem chutná hezky. Chápu hype, ale ten film vyvane příliš rychle už v tomhle životě. O těch dalších ani nemluvě. Podobně laděný Návrat do Soulu mě oslovil víc... ()

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Velmi citlivý výkon celé hlavní trojice a niterný zážitek vystupňovaný v závěru. Obyčejné okamžiky, různé pohledy, všední momenty. Na pozadí deštivého New Yorku (zrovna před 2 měsíci jsem byl na většina míst,kde se film odehrává včetně té lodě, o to osobnější). ()

Rimsy 

všechny recenze uživatele

"Když se něčeho vzdáte, tak za to pak něco získáte." Instantními moudry se v téhle chytře napsané a precizně zrealizované romantice nešetří, ale všechno je takové až moc dokonalé. Není asi fér srovnávat tenhle snímek s Parazitem či Podezřelou, ale hype z posledních měsíců, hovořící o další jihokorejské trefě do černého, k tomu trochu vybízí. Oproti těmto filmům ale Minulé životy na diváka nekladou žádné nároky a spíše ho nechávají uznale vzdychat nad promyšleným záběrováním, přehlednou strukturou a nespornou schopností Celine Song zachytit emočně vtahující okamžiky, vedoucí k velmi vděčnému diváckému zážitku. Snímku se tak těžko cokoli vytýká, až působí neživotně, sterilně, bez vnitřního pnutí. Od prvního záběru je jasné, co se bude dít a k čemu vyprávění směřuje a odškrtávání předvídatelných momentů naruší jen nezvykle sebereflexivní americký manžel, explicitně vyjadřující pocity diváků. Nestačí to však k tomu, aby mělo smysl tuhle novinku vidět spíš než odkazovaný Věčný svit neposkvrněné mysli nebo Linklaterovu Before trilogii. Anebo si rovnou pusťte Kalnou řeku od Trabandů. ()

dO_od 

všechny recenze uživatele

// Někdo by možná řekl chladná a odměřená, já říkám pomalá, soustředěná a nečekaně seriózní. Přesto se mi údajně nejlepší romantika roku pod kůži nezavrtala, byť je to po režijní stránce precizní a formálně tomu nelze moc co vytknout, loňské laškování o několik dekád starší Emmy Thompson člověka vtáhlo víc, mělo silnější sdělení, a ještě přitom stihlo náramně pobavit. V minulém životě bych byl možná nadšenější, v tomhle jen 6/10. ()

Dadel 

všechny recenze uživatele

V podstatě standardní jihokorejská romanťárna, která vzbudila pozornost, protože je americká a tudíž má mnohem větší dosah a dostala se k širšímu publiku, pro které je to něco nového. Ale samozřejmě je to výborný film a dojat jsem byl. ()

JitkaCardova 

všechny recenze uživatele

Tenhle film jsem vidět nechtěla, nic moc jsem nečekala, ale zbyl na mě v tom letním večeru, a bylo to buď film, nebo nic. Dala jsem mu šanci, filmu o tom, kolik životů se rodí osudovost, a jak nenaplňující může být její naplnění, a jak naplňující může být učit se to nenaplnění unést. *** Film o zkušenosti lásky, která má tisíce a miliony podob, a my musíme spolu projít všemi, abychom rozuměli, abychom byli opravdu propojení hlubokým "injonem". Láskou prožitou v odevzdání i láskou prožitou v odloučení, láskou prožitou v setkání mezi větví a ptákem, na kterou jedinkrát v životě kratičce usedl, mezi dvěma cestujícími ve stejném vagónu, kteří se ani neseznámí, mezi dvěma silně si nakloněnými, jejichž životy k sobě nepasují tak, jak možná čekali - a i k takové osudovosti, vzniká-li právě mezi určitými dvěma, směřujeme osm tisíc různě prožitých životů a nezbývá, ač se nenaplní naše představy o blízkosti, než se stejnou pokorou, pevností, silou a důvěrou, s vnitřním klidem a v posledku i hlubokou radostí přijmout  a milovat ne tu podobu, jakou jsme si vysnili, ale jaká se nám nabízí. *** Tenhle vnitřně pevný, silný a klidný film, v němž smutek a bolest jsou jen jiné cesty k porozumění, lásce a přijetí, a tedy i životnímu humoru a laskavosti, mi byl ve skutečnosti souzený :) A budu ho chtít znovu vidět a sdílet i s O. a R. a taky J. a Lí.*~ ()

Jhershaw 

všechny recenze uživatele

Očekávání jsou špatná, aaano? Čekal jsem, že dostanu emocionální pecku, která mě naprosto semele. Jenže tomu něco chybělo. Možná, pro někoho paradoxně, větší tlak na pilu v závěru. Více emocionální věta, záběr, doslovnost. Ale jinak velmi příjemně strávený čas a oceňuji, že trailer neprozradil úplně vše. ()

Foox 

všechny recenze uživatele

Pro cílovku pravděpodobně jeden z filmů roku, pro všechny ostatní příjemná indie záležitost, která otevírá osobní témata a velmi úspěšně jimi provází až do skvělého konce. Skrze zajímavý příběh, jde spíše o lyrický počin, který může působit natahovaně, ale i v tom je jeho osobité kouzlo. 70 % ()

sochoking 

všechny recenze uživatele

Past Lives som chcel vidieť kvôli  vysokém hodnoteniu [79%] na čsfd. Zaujímalo ma, čo je na nej také nezvyčajné. No a nič. Klasická korejská vec skrátená o dvadsať minút odohrávajúca sa v New Yorku. Vyslovene som sa nenudil, ale že by som to niekomu doporučoval, to nie. Ocenil som ale ten taký citlivý prístup k hrdinom a k divákovi. Záver mal byť podľa všetkého asi silný, ale ja som od neho nič neočakával, takže ma akosi ani 'neštrajchol'. ()

Goldbeater 

všechny recenze uživatele

Ač ty úplně prvotní festivalové ohlasy Minulé životy vynášely někam do nebes tak trochu přehnaně a snímek rozhodně má i pár hluchých míst, jde o velmi dobře napsané vztahové drama, které působí zkrátka svěže a autenticky. A to i díky využití exteriérů - hodně dlouho jsme tu neměli film, který by v civilních a romantických podhledech takto dobře využíval scenérie a pamětihodnosti New Yorku. To je to tak těžké? [KVIFF 2023] ()

nascendi 

všechny recenze uživatele

Po dlhšej dobe som mal zo sledovania pokojne plynúceho americko-kórejského filmu dobrý pocit. Je ho možné bez väčších problémov považovať za romantický film, a to sú filmy, s ktorými mám často problém, pretože som na ne náročnejší, ako na iné. Našťastie minulé životy mi v niečom pripomenuli Pred súmrakom a Pred polnocou, s ktorými som bol nadmieru spokojný. Aj v tomto filme sa vyskytli miesta, kde strácal rytmus, ale zachraňovala to žena na režisérskej stoličke, pričom nebolo viditeľné, že išlo o jej prvý film. Bolo rozumné, že vsadila na jednoduchosť a prirodzenosť, pretože v nich je nielen krása, ale vedú aj k úspechu. ()

Filmmaniak 

všechny recenze uživatele

Jemné romantické drama vypráví příběh dvou lidí, kteří si jsou zjevně souzeni, leč osud tomu chce, že jejich kroky přesto společně životem nevedou. Tři dekády trvající vyprávění se třemi velkými skoky v čase se zaměřuje na pouhou trojici postav, kterou spojuje téma osudové předurčenosti a tisícileté provázanosti jejich duší. Hořkosladký nadčasový příběh těží ze vzpomínek na dávné lásky, z odžitých bolavých vztahových situací a z padnoucího obsazení herců, mezi nimiž to jiskří i beze slov. Začátek ještě může působit poněkud překotně, spolu s uvedením postav do dospělosti ale i vyprávění dospěje a zaměří se na to podstatné. Síla a krása se někdy opravdu skrývají v jednoduchosti, zvlášť když ta jednoduchost spočívá v přesné úsporné režii a v chytrých a uvědomělých dialozích. ()

Marze 

všechny recenze uživatele

Tento debut o nezkonzumovane lasce reziserky Celine Song  je urcen k tomu, aby vas emocne znasilnil a roztrhal na milion kousku. Je to film schematicky, ale ucinny. Zkouma se dlouhotrvajici vzajemne spojeni, opusteni, zisky a ztraty. Dobre funguji vykony Grety Lee a Teo You. Dialogy jsou peclive a prostredi kazde sceny take. ()

Slarque 

všechny recenze uživatele

Romantický film pro inteligentní dospělé diváky je velmi okrajový žánr. Ostatně to většinou vypadá, že po něm ani není poptávka. Sem tam se toho někdo odváží. Celine Song dokonce usoudila, že inteligentní divák umí číst, a tak většinu dialogů napsala v korejštině. Její film je promyšlený (už úvodní barová scéna diváka vtáhne), s výborně vybroušenými dialogy, citlivě natočený a sympaticky obsazený. U mne zřejmě letošní vítěz v kategorii „překvapení roku“ (90%). ()

eLeR 

všechny recenze uživatele

Hae-Sung bol ten, ktorý viac miloval, bol trpezlivý, vedel koho a čo chce .. a dal to všetko na výbornú. A Nora? Tej som vôbec nerozumela. Vzdala to veľmi zavčasu, a nemala teda dôvod na konci plakať. A Arthur? .. svätý muž. Obyčajný príbeh, ale pocitovo ohromný, citlivý, cítiť v ňom štúdio A24. A ten fantastický, neustály, hudobný podmaz tomu dával tú pravú atmosféru. 3,5* ()

hansel97 

všechny recenze uživatele

Nejoriginálnější vztahový film všech dob, který opatrně pošlapuje mezi veškerými klišé a zdatně se jim vyhýbá. Skvělá emotivní hra s divákem. 9/10 ()

Související novinky

Reklama

Reklama