Vzplanutí na Rye Lane

• Velká Británie Rye Lane

V južnom Londýne, na rodovo neutrálnej toalete na umeleckej výstave organizovanej spoločným priateľom, sa Yas (Vivian Oparah) stretne s Domom (David Jonsson). O niekoľko okamihov neskôr sa opäť stretnú na výstave a prechádzajú sa spolu po Rye Lane Market, pričom ich spája skutočnosť, že sa obaja práve rozišli so svojimi partnermi. Počas dňa plného udalostí ich nepríjemné rozchody spoja. (Arsenal83)

Muel

| Searchlight Pictures | Veľmi roztomilé a príjemne prekvapujúce každou minútou. Ako debutový film to funguje parádne a je veľmi vidieť, že sú v tomto filme tvorcovia naozaj zainteresovaný v látke. Hravá réžia v štýle Nepoškvrnenej mysli, mixnuté s romantikou ako z Before trilógie. Má to feel-good charakter a diváka to bude baviť vlastne po celý čas. Pár zadrhnutí sa v druhej polovici nájde a je vidieť, že vyčerpanosť sa mierne dostavila, tú ale v závere vystrieda veľmi pekná scéna na móle. Dobrý film. Viac TU. | Hodnotenie: 8/10 | ()

gulista

Hravé, vtipné, úprimné, chytré, farebné, so štipkou sebareflexie. Celé to prebieha najmä na uliciach a v ich blízkosti, postavy sa neustále hýbu, posúvajú, spoznávajú, chémia tu funguje, a stále sa udeje niečo nečakané a formálne ozvláštňujúce. Plynutím času sa začne jemne vytrácať dych, no s dochádzajúcimi nápadmi a nabaľujúcim sa klišé ide stále o sympatickú a osviežujúcu love story plnú ľudských mikropostáv všetkého druhu, ktorá našťastie nestihne nudiť a doručí presne to, po čo ste prišli. Naviac s fajn soundtrackom. 70% ()

Aljak

Svojim spôsobom taká "cool" konverzačka, aké dnes vcelku letia. Od britskej produkcie by som však čakal niečo o kus fundovanejšie, lebo tu sa to nieslo v dosť prízemných sférach humoru, ktoré sú typické skôr pre americké filmy. Kostra filmu bola taká prvoplánová, humor bol na môj vkus príliš vulgárny, hoci sa tu našlo niekoľko dobrých hlášok. Ale ako celok to na mňa nespravilo žiadny výrazný dojem. Skôr naopak, bolo to skôr podpriemerné, a v mnohých ohľadoch prihlúple. ()

Arsenal83

Dvaja sa stretnú na rodovo neutrálnej toalete na nejakej výstave a prvé, čo ma napadlo, že ako odporca týchto novôt som prvýkrát zaváhal. Hlavne tú ženu som naozaj rodovo zaradiť nevedel. Potom spoznávame multietnický Londýn a dvoch poznačených rozchodom, ktorý sa predpokladane spoja. Záchody pre tretie pohlavie sa tak stávajú novým tinderom. Ešte šťastie, že máme istotu, že to nevyužije žiadny úchylák a všetko bude len takto krásne romantické. ()

hroubek

Příjemné menší indíčko z ostrovů. Je to fajn feel good film, který má dost sympatické hrdiny, kteří se v životě dost plácají, a díky tomu se občas nechovají úplně rozumně. Režisérka Raine Allen Miller se nepokouší o nic světoborné a chce jen dobře a zábavně odvyprávět příběh dvou postav. A to se jí dost dobře daří. Miller se nebojí být filmařsky odvážnější a několikrát mě příjemně překvapila, jakým způsobem pojala danou scénu. David Jonsson to zahrál moc dobře a jakmile se uvolní, tak ukáže hodně komediálního talentu. Vivian Oparah je hodně sympatická a líbí se mi její energie, kterou do své postavy dala. Oba herci mají spolu dobrou chemii, a jejich dialogové výměny mi přišly přirozené, zábavné a měly něco do sebe. Jediný, co mi trochu nesedlo byl pomalejší úvod, kdy jsem si hledal cestu k postavám. Vzplanutí na Rye Lane je fajn film, jenž dokáže velmi hezky překvapit. ()

• Film sa odohráva v oblastiach Peckham a Brixton v južnom Londýne a nesie názov podľa skutočného Rye Lane. Mal sa pôvodne odohrávať v Camdene v severnom Londýne, ale režisérka Allen Miller zmenila finálnu lokáciu. (Arsenal83)
  • Ve filmu si malé cameo střihl Colin Firth, který ztvárnil stánkaře s burritem. (bigjames)