• Německo

Akční / Dobrodružný / Thriller

USA / Německo, 2000, 118 min

• tron

Martin Campbell ZLATÝM OKOM a ZORROVOU MASKOU predviedol cit pre tempo, atmosféru a hereckú chémiu, ale vo svojej filmografii má aj priemerné a rutinné filmy a snežný VERTICAL LIMIT patrí medzi ne. Na tom sa rovnakou mierou podpísal neprekvapivý scenár, atmosféra/výprava nedosahujúca ani polovicu zo skvelého CLIFFHANGERA a z nudného hereckého obsadenia vybočujú len Scott Glenn, nadrogovaná dvojica a zaujímavý Bill Paxton. Naopak, snímke škodí Chris O´Donnell, ktorý je príšerný takmer vo všetkom (s výnimkou VYPRÁŽANÝCH ZELENÝCH PARADAJOK).(8.9.2006)

Nevim co všici brečijou, ja sem chtěl dostat akční nářez u kterýho nemusim přemejšlet a přesně to se mi dostalo. 6e to nemá se skutečnym horolezectvím nic společnýho? Tak si pusťte jinej film. Chris O'Donnell mi přišel v pohodě a jeho skok ze skály na skálu byl prostě boží, i když to je naprosto kravina.(31.8.2008)

Soundtrack James Newton Howard: 1. Utah ,2. Three Years Later ,3. I Need One More ,4. Base Camp ,5. You Wanna Do This? ,6. Spindrift ,7. Avalanche ,8. Your Father Was A Smart Man ,9. Don't Touch Her ,10. Maybe You Should Turn Back ,11. Nitro ,12. Vaughn Decides ,13. Annie And Peter ,14. Peter's Jump/Tom's Heart ,15. It's A Good Song ,(6.5.2011)

Na tomto filme je najzaujímavejšie prostredie, v ktorom sa odohráva a pomerne hviezdne obsadenie. To znamená, že nie je zaujímavý ani scenárom, ani dialógmi. Je úplne jedno, či by sa jednalo o dokument, kde by vystupovali tieto stars, alebo reklamný prospekt cestovnej kancelárie, ktorý by uvádzal Bill Paxton. Výsledok by bol rovnaký. Bolo by mi ľúto mu dávať podpriemerné hodnotenie, keďže ma pohľad na krásne zasnežené hory dokáže poriadne rozpáliť. Otázne je, či má na tom nejakú zásluhu aj inokedy spoľahlivý Martin Campbell.(7.2.2013)

• hirnlego

K tomuto "výtvoru" cítím ze záhadných důvodů takřka bytostný odpor (možná kvůli postavě Annie, možná kvůli nesympatické herečce samotné a možná i kvůli spoustě trapných scén a - ne, radši po mně nějakou bližší specifikaci nechtějte - prostě...PÍ-ČO-VI-NA), takže jinam než do odpadu ho šoupnout nemůžu...(27.11.2006)

• - Režisér Martin Campbell točil poprvé ve své domovině (Nový Zéland). (džanik)

• - Noha bez prstů "Montgomeryho Wicka" ze začátku filmu ve skutečnosti patří horolezci Marku Wetu, který o prsty přišel během noci strávené venku ve výšce přes 8,5 kilometru během pokusu o výstup na Everest v roce 1994. (džanik)

• - Upravený plakát filmu se objevuje u snímku Killer Mountain (2011). (zelenymuzik)