Ben

Horor

USA, 1972, 94 min

Tak nakonec to nebylo tak špatné jak jsem se bál. Je to sice lehce úsměvné ale na začátku těch 70 let to muselo být celkem originální. Film sleduje krysy co přežily z předešlého filmu a hlavně sleduje vůdce krys Bena. Ten se skamarádí s malým klukem který je nějak nemocnej. No a to je vše co potřebujete vědět. Tenhle film se snaží být jako Willard a snaží se být spíše psychologickým filmem než hororem. Při tom první záběry kdy krysy napadnou policajta jsou rozhodně dobré a já čekal brakovou podívanou. Pak je to ale spíše o klukovi a kryse. Film lehce tím ztrácí a stává se lehce nudným. Ale konec mě celkem dostal a dlouho jsem se necítil u filmu takhle smutně. Bylo mi líto toho kluka a hlavně tý krysy. Rozhodně se nekoná žádnej happyend(nakonec ten smutek přebila neskutečně blbá závěrečná píseň, nic ve zlým ale Jackson a jeho raná tvorba jde hodně mimo mě). Dobrý film ale nic co by se muselo vidět vícekrát.(16.12.2013)

• Houdini

Oscar 1 nominace: Píseň - "Ben"(5.2.2019)

• corpsy

Akčnejšie a rodinnejšie ( rozumej komerčnejšie ) pokračovanie WILLARDa. Rovnako nudné, ale zrejme obstojnejšie v réžii a hereckých výkonoch. Kolaborácia mladého Michaela Jacksona pri piesni ´´Ben´´, je už len čerešnička na nie veľmi chutnej torte.(6.10.2018)

Americký snímek „Ben“ e celkem povedeným pokračováním hororu „Willard“. Má trochu jinou atmosféru, odlišné pojetí, ale je to pojetí, které mi sedlo, a to jak svým retro nádechem, skoro až panickým strachem, jež může vyznívat jako karikatura, tak i výborným hlavním dětským hrdinou. Asi se nebudete bát, ale možná se ošijete, až venku uvidíte běžet krysu. Anebo více krys. A jestli bude černá...(12.12.2018)

Změna režiséra sebou měla přinést i odlišný styl natáčení, ale i tento sequel se hororového žánru dotýká jen okrajově. I zde se totiž dočkáme spíše psychologického dramatu, akorát mladého muže nahradí malý chlapec a i zde se snažili tvůrci hrát divákům na city. Dojemné kamarádství Dannyho a Bena totiž není zrovna to pravé ořechové, coby hororový fanda potřeboval ke svému štěstí. Bohužel se tomu věnuje velká část příběhu a po nějaké době to už začalo být dost otravné. Tím však nechci nějak zbytečně znehodnocovat průměrnou kvalitu, kterou tento film bezesporu má. Naštěstí se totiž scénárista i režisér odhodlali ke scénám, při kterých si krysy opět vyzkouší své ostré zoubky a drápky. Počet obětí zde oproti původnímu filmu mírně stoupl, ale ani zde to nebyla žádná sláva. Chuť nám totiž měla spravit finální bitka ve stokách, ale na můj vkus byla až moc zdlouhavá. Dokonce se tu objevilo i několik opakovacích záběrů – což mě vytočilo asi nejvíc. Konečně jsem však opět pocítil onu ponurost, která se objevila i v poslední třetině u Willarda. Jak Willard tak ani Ben však nedokázali překročit práh průměrnosti, což zamrzí asi nejvíce. Zvláště když se tak dlouho snažíte filmy získat a jdete do nich s velkým očekáváním. 50%(23.6.2017)