Už brzy se životy skupiny Čechů a Slováků změní a vy budete mít příležitost sledovat jejich cestu v nejdrsnější reality show světa. Proti sobě se postaví dva kmeny složené z těch nejodvážnějších a nejdrsnějších kandidátů. Jejich dobrodružstvím vás bude opět provázet zkušený Ondřej Novotný. Každý ze soutěžících se postaví jedné z největších výzev svého života a bude čelit neúprosným podmínkám. O hladu, v izolaci a bez civilizačních výdobytků. Budou si muset poradit nejen se svými soupeři, džunglí, nedostatkem potravin a fyzicky náročnými úkoly, ale i sami se sebou. Aby přežili, budou nuceni si vlastnoručně postavit bezpečné přístřeší, založit a udržovat oheň a zajistit si potravu. Čeká je vstup do neznáma, kde se může situace nečekaně změnit každou vteřinu. Survivor Česko & Slovensko 2023 bude fyzicky i psychicky náročnější než předchozí ročníky, plný nových výzev a nečekaných zvratů. Podmínky na ostrově v Dominikánské republice budou drsnější. Soutěžící zakusí opravdový život v divočině na vlastní pěst. Přežije ale jen jeden z nich a ten si odnese 2 500 000 Kč. (TV Nova)

dragon94 odpad!

Robinsonův ostrov byl docela fajn. První série Survivora trpěla na naprosto nekonečné soutěže, na čím dál tím zvětšující se počet bodů, jak přes kopírák, ale pořád měla docela čím zaujmout. Ať už to byli občas zajímavé odměny (Punčochář), nebo souboje kapitánů Braňa a Tomáše. Druhou sérii však zabilo, nejen naprosto nesmyslné genderové pravidlo. Předně už casting nepatřil mezi povedené. Za celou hru se našlo opravdu jen pár lidí z těch 24, kteří se pokoušeli alespoň trošku něco hrát. Absence kapitánů tomu taky nijak nepomohla. Bohužel jakékoli pokusy o nějakou hru byly zabity délkou samotné soutěže. Když totiž vypadává pouze jeden hráč ze dvou kmenů za 5 dní, tak se taky může docela dobře stát, že než vyřadíte osobu, kterou chcete vyřadit bude vám to trvat klidně i 20 dní. A nikdo si nechce velkým tahem poštvat proti sobě lidi, se kterými bude muset žít takhle dlouho v táboře, než dostane další šanci jej vyřadit. Bohužel tenhle problém prouhloubil i fakt, že jsme se nedočkali žádného většího promíchání kmenů tak jako tomu bylo v první sérii. Díky čemuž všechno co se domluvilo v prvních dnech platilo až do sloučení, které proběhlo až 55. den. Tou dobou už ale rozdělenost kmenů byla na tolik zásadní, že nikdo ani neměl důvod měnit svoje strany. Občas sice někdo prohlásil, že už se jedná o individuální hru, ale hra nebyla ani na moment individuální. Snad až potom v posledních 4. hráčích. Ale závěrečné hlasování jasně ukázalo, že původní barvy jsou víc, než cokoli jiného. Zaplať pán bůh za tu jedinou hráčku v kmeni rebelů, která nakonec hlasovala, né podle barvy, ale podle toho kdo si to podle ní více zasloužil. Ale abych jen nehanil občas se našel zajímavý moment, ve kterém někdo použil nějakou výhodu a tím trošku zamíchal kartami. Bohužel vždy jen na maximálně jeden večer. Tu soutěž mám rád (originál) a asi se budu dívat i na další sérii, i když s 2x rychlostí, ale tahle série se fakt hodně nepovedla. ()

Necrotongue odpad!

I přes své hodnocení začnu klady druhé řady soutěže. Proti předchozí sérii se výrazně zlepšila kvalita zvuku. Tak to byly klady. Aha, ne, ještě jeden. Vlastně jedna. Soutěže Miss jsou pro mě záležitostí absolutně zbytečnou, takže jsem vůbec netušil, kdo je Andrea Bezděková. Když jsem to zjistil, zopakoval jsem svou loňskou chybu, kdy jsem absolutně podcenil Veve. Jak šel čas a snižovala se hmotnost soutěžících, nevycházel jsem z údivu. Andrea Bezděková, která se svým vzhledem stále více podobala učební pomůcce z hodin biologie (ano, té, která v mírném vánku výhružně chřestila v rohu učebny), v soutěžích nejednou překonala i sportovně založené muže. Asi budu muset přehodnotit svůj názor na snímky, v nichž padesátikilová dívenka dělá sekanou ze stokilových goril. Zbytek pořadu byl ovšem podobnou bídou jako loni. Ondřej Novotný na sebe vzal obětavě roli totálního kkta, jednotlivé soutěže byly už zase všechny stejné (čti nudné) a k výtkám z minula musím přidat i jednu novou ale opravdu podstatnou. Genderové pravidlo. Ženy jsou neschopné pipiny, které se bez protekce nikdy neprosadí. Pozor! To není můj názor, to nám tvrdí tvůrci tohoto paskvilu. Pokud bych byl ženskou soutěžící v tomto střevním produktu, po vyhlášení tohoto pravidla bych z důvodu zachování osobní hrdosti odstoupil. Tohle pravidlo splňuje podmínku dva v jednom. Je zároveň stupidní i ponižující. Jo, jo, tohle byl finální hřebíček do rakve téhle bídy. / Poučení: Když to neumíš, jdi od toho. ()

cheyene

Přiznám se, že mě tento formát baví. Neznám originální verzi, tudíž neporovnávám a snad i díky tomu jsem ochoten dát 4*, objektivně bych hodnotil 3*. Oproti loňské sérii byla tato svižnější, bylo tu více záživných kmenových rad, ale na můj vkus příliš odměn na kontakt s kamarády či rodinou. Postrádal jsem tu ukazatele času při soubojích. Účastníci byli letos pro mne méně sympatičtí, neměl jsem vyložené favority, byť se mi líbil Švanci, Andrea, Pítr (Hrdinové) a postupem času Jirka ("Teď to nabíííráá ty sprááávnýýý obrááátkyyy"), Kulhy (Hrdina & Rebel), Johanka a šílený Martin z Prievidze (Rebelové) aneb "To je Sparta! Aru aru aru!". :) Ondřej Novotný je dle mého názoru skvělý moderátor pro tuto šou (show; nedá mi to nevzpomenout na Vl. Menšíka a přibližně citovat: "Dnes je moderní slovo show. Používal je ale už můj dědeček, když už neměl zuby a říkával "Babičko, už šou ty brambory hotový?"). Loni jsem byl za vítěze Vláďu rád, letos je mi vítěz Tomáš celkem ukradený (neměl moje zvláštní sympatie, byly proměnlivé). Co mi též vadí, že Nova přesunula spoustu věcí na Voyo a na svůj web, takže třeba odhalení tajného hlasování už není součástí epizod. Škoda. Budu rád za 3. sérii, avšak stále mají tvůrci na čem pracovat a co zlepšovat. ()

ELBobes

Díky značné kritice valící se ze všech stran a naproti tomu velké oblíbenosti u širokého publika jsem si řekl, že by stálo za to si udělat vlastní pečlivější obrázek o tomto díle a zhodnotit několik momentů/chvil/pravidel atd. 1) Zdlouhavý formát celé série. Vím, že v předchozí sérii byly epizody ještě delší, ale i zde se jedná o podívanou, kdy může člověk občas odejít od monitoru a prakticky nic zásadního nezmešká. Díly protahují zejména zdlouhavé debaty soutěžících, které zároveň nevypadají příliš přirozeně, a také soutěže o odměnu/imunitu, kde se hraje např. na 5 vítězných bodů. Taková soutěž je zřejmě zábavná pro hráče samotné, ale divák sleduje několikrát prakticky to stejné. 2) Dějiště kmenové rady, které je zřejmě kdesi ve studiu, narušuje atmosféru ostrova a klasický příchod s pochodní na místo kmenové rady (jak je to u amerického Survivora), by pravděpodobně působil lépe. 3) Komentář Ondry Novotného během soutěží není nikterak barvitý a neustále omílá to samé. Slovo "platforma" mi asi bude znít v uších ještě dlouho. Mimoto je ale třeba ocenit obratnost, orientaci a přehled u Ondrova moderování kmenové rady nebo při zhodnocení aktuální situace před soutěží. 4) Genderové pravidlo. Zde asi bylo největší chybou, že o tomto pravidle jsme se zřejmě vůbec dozvědět neměli, ale díky soutěžícímu Jirkovi, jsme se o pravidle dozvědět museli. Stejný počet žen a mužů by, dle mého, měl být hlavně na začátku, případně nám mělo být předem sděleno, že počty obou pohlaví budou v soutěži neustále vyvážené. 5) Epizody dříve na Voyo. Tento problém se netýká Survivora samotného, ale spíše televize Nova, která se až zoufale snaží dohnat diváky na jejich Voyo portál, kde si mohou pustit epizodu o týden dříve. Jelikož na diváky, kteří Voyo nemají, se příliš ohledu nebere, já jakožto nepředplatitel této „platformy“ :D jsem se dozvěděl například v novinek.cz, kdo vypadl dříve, než jsem mohl daný díl zhlédnout. 6) Komunikace s domovem se objevovala až v příliš mnoho odměnách. Zde se tvůrci snaží na můj vkus vytěžit až příliš z emocí soutěžících, kteří ztrácí kontakt s domovem a každý hovor/zpráva/video z domova vyvolá pocity, na které v běžném životě nejsme zvyklí. Nicméně musím uznat, že opravdovost a pocit sounáležitosti zde pracoval skvěle a jedenkrát i nechyběly slzičky. 7) Pobyt na ostrově je až příliš dlouhý. Více než 70 dní na ostrově je opravdu hodně, s čímž souvisí hne první bod, o kterém jsem psal – zdlouhavý formát celé série. Neplatí to tedy jen pro diváky, ale dle mého i pro soutěžící. 8) Duely po hlasování na kmenové radě jsou za mě pěkným zpestřením oproti americké verzi, kde duely nejsou, a osoby se tak musejí spoléhat jen na sociální hru, či vyhranou (nebo nalezenou) imunitu. //// Vítěz si to za mě zasloužil více než kdokoli jiný. A to zejména díky 6 vyhraným duelům, které beru jako pozitivní aspekt soutěže. I zde totiž kromě fyzické síly a umu, musí hráč zvládnout obrovský psychický tlak, který se na pokraji vyřazení zajisté dostaví. Proslov vítěze k porotě byl skvělý. //// Celkově se tedy jedná o fajn reality show, kterou, ač má několik negativ, člověk musí i tak ocenit. () (méně) (více)

hirnlego odpad!

Spíš je to pošetilost starého člověka, ale já mám pocit, že Survivor Česko & Slovensko 2 má tu nádhernou vlastnost, že lidské "komu to nejvíc přát" zgruntu mění na "komu to nejvíc nepřát" (že to dotyčná osoba nakonec i vyhraje, je už jen taková povedzme čerešnička). Nesympatický casting první série ×2 + nudnost. Finále jak v Kostce se nekonalo (tentokrát by pro změnu potěšilo), Milan Šebek padl za oběť agresivní ufňukaný fetce a svět se točí dál. Tak ještěže se na poslední chvíli stala svině i z Johany a nemusím přehodnocovat svůj vztah k ženám (jako Milan). /Vztah k Ondřejovi nicméně přehodnocen/ Vzhledem k neschopnosti pochopit, jak mohl vyhrát ten odpad, je to tedy odpad<3 ... Akorát nevim, jestli další řadu psychicky zvládnu s vědomím rizika, že zas budu sledovat vzestup nějaký podobný babišovský fňukny. Ondro plz. ()

• Pořad se natáčel v Dominikánská republice. (Zix.)
  • V pořadu na začátku soutěžilo 20 lidí, z toho 16 Čechů a pouze 4 Slováci. Pátý den přišli do soutěže 4 noví soutěžící, ke každému kmeni se přidali 2. V pořadu soutěžilo následně 19 Čechů a 5 Slováků. (Zix.)