Hatch Harrison se po autonehodě ocitne na dvě hodiny ve stavu klinické smrti. Z nevědomí ho vyrve specialista na resuscitaci, doktor Nyebern. Vrátí pacienta do života, ale ten už jaksi není jeho. Hatch zprvu považuje podivné, děsivé a nádherné okamžiky, jež prožil na prahu smrti, za pouhé blouznění. Hrůzné vize a tísnivé noční můry, jež ho začnou pronásledovat, ho však ujistí, že se dotkl tajemného života po smrti. hatch postupně s děsem zjišťuje, že jeho vědomí se na prahu smrti propojilo s vědomím sadistického vraha mladých dívek Jeremyho. Muž se stane zoufalým svědkem několika vražd, jež jako by páchal on sám. Policie i milující manželka Lindsey však považují jeho stavy za blouznění. Žádná mrtvola se nikdy nenašla. Jen Hatch tuší, že Jeremy si těla odvléká do své tajné skrýše, kde jimi zdobí svůj hrůzný svatostánek milovanému Satanovi. Když začne šílený vrah ohrožovat i Lindsey a jeho dceru Reginu, rozhoduje se zoufalý muž vzít svůj osud do vlastních rukou. začíná tušit, že nepůjde o souboj mezi zločincem a jeho obětí, ale o mnohem vážnější střet vyšších mocností nebeských a pekelných...

Mystický thriller spojuje prvky napínavého dramatu kolem hledání úchylného vraha s motivem "života po smrti". zaujme především dokonalými počítačovými triky z dílny Tima McGoverna (Oscar za sci-fi TOTAL RECALL), jež pozoruhodným způsobem simulují putování lidské duše na hranici života a smrti. (oficiální text distributora)

Shit

Nápad slušnej, ale na dobrej horor zpracování až moc béčkový a na to aby to bylo dobrý béčko to má zase málo drsný scény. Sice se jinak jedná o clkem originální film, ale hlavní záporák a styl jeho zábíjení mi teda moc nesed a stejnětak pointa příběhu je trošku o ničem a tak potěší akorát tak Jeff Goldblum ()

choze

Velmi zajímavý pan režisér tenhleten Brett Leonard. Jeho morbidní krvavý debut s všeříkajícím názvem MRTVÁ JÁMA mi v pubertě skoro přivodil trauma, TRÁVNÍKAŘem si připsal první filmovou adaptaci na světě, která měla se svou literární předlohou společný pouze název, a jeho VIRTUOZITĚ nepomohl z podprůměru ani zástup známých herců v čele s později oscarovým Denzelem Washingtonem a Russellem Crowem, to tedy klobouk dolů. Co se týče SKRÝŠE, knihu jsem nečetl (ale Koontze znám), ale film je jen průměrným mysteriózním thrillerem s velmi zajímavou (a vizuálně vděčnou) premisou, kterou ale Leonard vyloženě zahodil. Úporná snaha udělat mladistvého zabijáka, co nejvíc cool, je až směšná, ale Goldblum umí být na plátně "mimo" jako nikdy jiný, takže to trochu zachraňuje. Což mi připomíná, že po TRÁVNÍKÁŘI (Pierce Brosnan, Jeff Fahey) a VIRTUOZITĚ (krom Washingtona a Crowea i Kelly Lynch, William Forsythe, William Fichtner, Costas Mandylor, Traci Lords) měl Leonard k dispozici další lahůdkové obsazení, vedle Goldbluma i Christine Lahti, Alicii Silverstone a Alfreda Molinu. Tu titulní padouchovu skrýš bych ale jako dítě určitě chtěl mít na zahradě. Sakra, chtěl bych ji i teď. ()

tron

„Rád pracujem s kosťami.“ – „Si výtvarník?“ – „Také niečo.“ Koontzovu knihu som čítal. Síce dávno, takže si podrobnosti nepamätám (no zdá sa mi, že dcéra bola v knihe adoptovaná; vo filme je biologická), ale viem, že sa mi páčila. Na rozdiel od iných „Stephenov Kingov“ mi Koontzov štýl celkom sedí, nie je to zlý hororový spisovateľ. SKRÝŠA PRE DIABLA, adaptácia jeho temného hororu, sa mi páčila rovnako, ako jeho romány: nebolo to zlé, ale ani kultové. Solídna atmosféra a solídni herci, ale tiež more klišé (keď si tipnete, ktorá postava zomrie, naozaj zomrie) a slabý režisér. Brett Leonard je zvláštny chlapík, ktorý má chorobnú mániu robiť trikové filmy z „iných svetov“ (TRÁVNIKÁR, VIRTUOZITA). SKRÝŠA PRE DIABLA sa vďaka dobrým hercom (Jeff Goldblum predovšetkým) dá. ()

kleopatra

Zpočátku výborný mrazivý film o částečném prohození vědomí, kde sice Goldblum hrál jak na divadle nebo jakoby si právě odskočil z Mouchy, ale kde byl naopak Jeremy Sisto (sympatický psychomarod už v "Six Feet Under") jako démon perfektní - krásný i odporný - a strhával veškerou pozornost na sebe. Bohužel konec, zřejmě věrný předloze, jinak důvod natočit ho jak z Krotitelů duchů naprosto nechápu, to příjemné napětí táhnoucí se celým filmem zcela rozprášil. ()

J*A*S*M

Ha, tohle jsem kdysi četl a asi se mi to líbilo (což bylo dost možná způsobeno mým nekritickým věkem). Filmové zpracování Skrýše je snesitelný thriller - alespoň do závěrečných několika minut, v nichž film přišel o třetí hvězdičku, kterou jsem se mu chystal udělit. Ten obludný trikový nesmysl byl prostě ... nesmyslný. ()

• Hoci film produkovala spoločnosť patriaca hercovi Dennisovi Quaidovi, po zhliadnutí zostrihaného materiálu sa rozhodol svoje meno z titulkov stiahnuť. (beso74)
  • Na ampulke od liekov si je možné všimnúť nápis "Bolton's Pharmacy". Je to odkaz na Michaela S. Boltona, ktorý sa produkčne podieľal na tomto filme. (beso74)