Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Producent teleshoppingové stanice GBSN Ricky Hayman dostane od majitele společnosti McBainbridge ultimatum. Pokud do čtrnácti dnů nepřijde s řešením, které by zastavilo klesající prodej, dostane padáka. Cestou za tvůrcem a producentem Scottem Hawkensem, od něhož si slibuje oživení vysílání, srazí podivného holohlavého černocha v bílém rouchu, který si říká G. Odveze ho do nemocnice. Muž se další den objeví ve studiu, aby Rickymu poděkoval, a ocitne se přímo uprostřed výroby reklamy na prací koule. Je sice vykázán, ale hektická atmosféra se mu líbí a Ricky využije jeho přítomnosti, aby zapůsobil na kolegyni Kate. Dostane nápad, aby G zkusil nabízet výrobky v jeho pořadech. První vysílání skončí zdánlivou katastrofou, když tajemný muž začne zboží pomlouvat a mluví o hledání vnitřního klidu. Ricky dostane okamžitou výpověď. Jenže pak se ukáže, že po vysílání okamžitě stoupl prodej o třicet procent. (TV Nova)

(více)

Recenze (96)

monolog 

všechny recenze uživatele

Ale nesnažte se mi tvrdit, že ta scéna s prodejem elektrickýho přístroje na vyhlazování vrásek nebyla skvělá a naprosto dokonalá. Oproti jiným Eddieho filmům poslední doby se jedná o docela nadprůměr, jenže to má do opravdu dobré komedie ještě docela daleko. Semtam hodně dobrý gagy (viz výše) nedokáží zaplnit jinak docela zdlouhavej děj. Herecky se to celkem dá, jenže na skoro dvě hodiny je to scénáristicky až příliš prázdný, nevyužitý a zdlouhavý. Není tu moc těch trapných vtípků, ale spíš tu není vtípků dost jaksi obecně. Upřímně řečeno ale, nějak nechápu, kam se podělo těch 60 milionů (asi by měli v Hollywoodu přestat dělat megaplaty herců a začít dělat megaplaty scénáristů). ()

Fiftis 

všechny recenze uživatele

Námet je celkom zaujímavý ale naozaj netuším prečo je to komédia keď to nie je vôbec trochu vtipné. Ja sa nezasmial ani raz. Murphy podáva ako skoro v každom filme jeden z jeho najhorších výkonov .. je neuveriteľná škoda, že aj pod tak slabým scenárom. Nehádžem to na úplné dno aspoň vďaka Jeffovi Goldblumovi, pár pekným prostrediam, kde sa dej odohráva a o kus nadpriemernej hudbe. ()

Reklama

sepp 

všechny recenze uživatele

Svaty muz je film, ktery je komedii, ale neni v prvni rade hlavne vtipny. Ano, vtipku tu nekolik je a ne vsechny jsou podarene - jenze tento film ma tak pozitivni atmosferu a jasne poslani, ze by ho mel videt kazdy, kdo v zivote zrovna nejak nevi, kudy kam. Na druhe skouknuti uz to neni, ale pohled na ten siroky a priblbly usmev Eddieho stoji aspon jednou za to. ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

Škoda přeškoda. Když konečně Eddie Murphy vede roli bez dementních šklebů a hulákání a ještě k tomu se skutečným zaujetím, je všechno okolo přihlouplé, předvídatelné a nevtipné. Přitom tahle komedie ukazuje demenci reklamních pořadů či přímo kanálů poměrně zdařile. Poměrně zdařile. A to je právě ten problém. Potenciál tu je, ale není využit, a to platí i o hudbě Alana Silvestriho. Všichni zúčastnění včetně známého skladatele pojali svoji práci jako rutinu, a to i přes půvaby Kelly Prestonové stačí přinejlepším na průměr. 40% a smutek místo sumce v duši nebo co to přával duchovní vůdce Zákopčaník. ()

TheDarKnig 

všechny recenze uživatele

Skvělý Murphy jako tajemný muž, který dokáže zlepšit prodej nechtěných produktů. Svým svérazným a hlavně vtipným způsobem. A ještě usmiřuje, podáva poselství o vzájemném porozumění a lásce. ano, mělo to rozhodně ještě větší potenciál, kdyby se toho chytl někdo lepší a scénař by se poupravil a zaměřil se ještě hlouběji, nemuselo to skončit takto povrchně. Ale za Eddieho, nějake ty vtipky a to poselství 3 ()

Galerie (28)

Zajímavosti (4)

  • Prípravy na natáčanie začali už v roku 1993, kedy sa do hlavnej úlohy počítalo s Johnom Candym, no po jeho smrti v roku 1994 bol projekt zastavený. (m.a.t.o.)

Reklama

Reklama