Svatý muž

Holy Man

Guru

Komedie / Drama

USA, 1998, 114 min

Po shlédnutí tohoto filmu se musíte zlobit na scénáristy, kteří pohřbili originální nápad z prostředí teleshopingu v podání Murphyho a Goldbluma (originální a povedená dvojka) hluboko pod jeho ambice. Komedií bych to nenazval, spíše nepovedené drama. Stačil tragický závěr a méně vtípků. Škoda, velký potenciál jsem v tom viděl. 60% = 3/5(21.7.2010)

• lennyd

Ricky Hayman (Jeff Bridges) má na starosti skladbu programu jedné marketingové televize (teleshopping-all-day), jenže prodeje klesají a brzy asi bude Ricky bez práce. Dokonce už má šéf i náhradníka(nici) - mladou Kate (Kelly Preston). Při jedné cestě do práce oba potkají podivného muže kráčejícího po dálnici, který zásadním způsobem ovlivní jejich životy. Z G (Eddie Murphy) vyzařuje jakési fluidum, kterého Ricky neváhá využít ve svých reklamách - a prodeje ihned stoupají ... Na film jsem s přestávkami koukal asi týden, protože jsem vždy po čtvrthodině vytuhl - jen málokterý film je tak příšerně nudný jako Svatý muž (ono taky, co chcete po filmu zabývajícího se teleshoppingem). Marně přemýšlím, jestli je zde něco, co by stálo za pochvalu - snad jen Eddie Murphy, který se tentokráte spokojil s promenádou v pyžamu, a nešklebil se při tom jako v jeho dalších filmech ....(19.2.2010)

Jakkoli je ten film prvoplánový, tak nějak si na nic nehraje a docela dobře se na něj kouká. Skutečně vtipných momentl zde moc nenajdete, ale povětšinou jsem se tak nějak pousmíval, což je více, než lze od řadové komedie kolikráte čekat. Navic G má fakticky pravdu, je navíc vtipné, jak jeho poselství kroti komerci a pro hodnoty, končí opět správně po americku komerčně. Už musím jít, jdu obejmout trávník před domem...(8.1.2010)

No, po přečtení uvedených hodnocení jsem se na to nechtěl ani koukat, ale nakonec jsem se rozhodl, že to zkusím. A byl jsem celkem překvapen. Do komedie to má opravdu daleko, spíše bych to nazval takovým rodinným filmem. Je to takový lehký film, je zábavný, ale ne vyložene komedie, kde se "řežete". Uteklo to velice rychle. Prostě příjemný nenáročný film určený k odreagování. Rozhodně se mi to líbilo! Howgh!(13.7.2008)

• Gemini

Škoda přeškoda. Když konečně Eddie Murphy vede roli bez dementních šklebů a hulákání a ještě k tomu se skutečným zaujetím, je všechno okolo přihlouplé, předvídatelné a nevtipné. Přitom tahle komedie ukazuje demenci reklamních pořadů či přímo kanálů poměrně zdařile. Poměrně zdařile. A to je právě ten problém. Potenciál tu je, ale není využit, a to platí i o hudbě Alana Silvestriho. Všichni zúčastnění včetně známého skladatele pojali svoji práci jako rutinu, a to i přes půvaby Kelly Prestonové stačí přinejlepším na průměr. 40% a smutek místo sumce v duši nebo co to přával duchovní vůdce Zákopčaník.(3.1.2007)

• - Prípravy na natáčanie začali už v roku 1993, kedy sa do hlavnej úlohy počítalo s Johnom Candym, no po jeho smrti v roku 1994 bol projekt zastavený. (m.a.t.o.)