Film je o Iiris, tridsiatničke, ktorá kedˇ vypije svojich dvanásť káv, tak je viac ako isté, že v noci nemôže spať a tak pozerá filmy. A to až tak veľa, že si perfektne pamätá jednotlivé scénky a hlášky. Jej najlepšia kámoška Anna sa jej snaží pomôcť vyriešiť problém s nespavosťou a tak jej dohadzuje chlapíkov. Lenže na každom rande Iiris zisťuje, že dotyčný je blbec! Avšak na jednej párty, u svojich priateľov Laury a Samiho, stretne Marka, nádejného režiséra, ktorý sa zdá byť tým pravým, tým, ktorý konečne berie Iiris takú, aká je. Majú spoločné záujmy, je milý, vnímavý a navyše má i " tehličky" na bruchu. Vydrží im táto vášeň a budú žiť šťastne až kým ich smrť nerozdelí, alebo príde do života Iiris ešte zopár blbcov? (sochoking)

emma53

Já sama přesně nevím, proč jsem dala zrovna čtyřku, když jsem byla během filmu přesvědčená o tom, že to budu hodnotit daleko níž. To je už druhý film, kdy takhle váhám. Snad mně byla Iiris něčím blízká, možná jsem se s ní chvílemi pocitově ztotožnila, kdo ví. Byla nádherně zamilovaná a pohled na její tvář, když jela domů tramvají, byl odzbrojující a nesmírně uvěřitelný. Minna Haapkylä byla vůbec zajímavá, protože chvílemi byla krásná a vzápětí se zatvářila tak, že z ní byla docela ošklivka, ale jinak svou nevyrovnanou a rozporuplnou Iiris, stále hledající to "něco" nehmatatelného, co by jí udělalo šťastnou, zahrála skvěle. Měsíční svit měl i své tmavší chvilky, ale jinak to bylo tak lidské, příjemné, smutné....... ()

sochoking

Kedˇ sa na scéne objavil Marko ( Peter Franzén) , hnedˇ mi napadlo, že ide o pornoherca, ktorý v slipoch ukrýva 34 cm hovado! ()

Anderton

Čakal som nezávislý film, avšak išlo o fínsku komerciu pre ženy tridsiatničky, ktorá nepôsobí príliš reálnym dojmom. Iiris pozerá filmy, z ktorých potom cituje v spoločnosti a nikomu to nepripadá divné, až stretne muža snov, ktorý všetky tieto hlášky pozná a tak začne veľká láska. Všetko sa ale začne komplikovať a tak sa Iiris začne chovať v druhej časti filmu ako, no povedzme že ľahká dievčina, a my s ňou máme naďalej sympatizovať a držať jej ešte v tom klamaní a promiskuite palce. Ak by tu boli aspoň časové titulky, aby sme vedeli, koľko času prebehlo od rôznych udalostí, vyzeralo by to všetko pravdepodobnejšie. Z filmu som mal pocit, že v živote hrdinky ubehol mesiac. Keď sme pri tých filmových citáciách, tak hlavná postava vyzerala ako škaredšia verzia Julie Ormond a tá blondínka ako mix Diane Kruger a Polanskeho ženy. ()

eLeR

Lepší film na svätého Valentína som si nemohla veru vybrať. Fajn fínska romantika o šťastí, bolesti, nevere, rozchodoch, láske ... ale hlavne o hľadaní tej pravej lásky. S celkom sympatickou hlavnou hrdinkou, a vlastne ani tí jej priatelia neťahali za kratší koniec. Natočené s nadhľadom, vtipne a svižne. ()

Arsenal83

Fínsko má asi najškaredšie ženy na svete, čo film to neforemné a nevýrazné tváre, česť výnimkám. Tento film je fakt takou Bridget Jones od tisícich jazier. Vyšukala tam pol roty, sem tam si zamasturbovala, aby nakoniec možno našla toho pravého. Dámy sa možno potešia. Dvaja chlapi tu dokonca ukážu čurákov, jednému ale skoro nie je vidieť. Takzvaná novodobá romantická dráma. Hlavne nech je tam sex. ()

evulienka3

Niekedy to tak býva, že kde sa dva bijú tretí vyhráva. Výborný záver, ktorý tomu dodal ten správny šmrnc. Štvrtá hviezdička však nie je len preto, ale hlavne kvôli skvele prepracovanej postave Iiris, ktorú v priemernom filme nenájdete...takže, hlavne preto...70% Videné v rámci Challange tour - 30 dní so svetovou kinematografiou. ()

italka63

Velmi rozporuplné pocity o Iiris, která hledá ten pravý vztah. Pravda, trochu ji do toho zasahuje mírně extravagantní matka,kamarádka, co chlapy uhání jako na běžícím páse, klid najde vždy jen u šťastně vdané sestry, švagra a jejích mrňousů. Kromě toho má ráda filmy a hlášky z nich sype z rukávu. A pak potká charismatického Marka, nadějného režiséra. Hmmm...občas jsem měla dojem,že svým ohozem vyplenila kontejner a být chlapem, neopřu si o ní ani kolo...občas byla charizmatická....to ovšem její švagr taky:-)proto ji možná tajně miloval :-) Víc jak tři hvězdy ze sebe nedostanu, možná to bude tím vcelku nehostinným klimatem:-) ()

Caym

Bridget Jonesová hozená do realistických barev. Naivní, idealistický svět Iiris se během 119 minut pomalu hroutí, až z něj zbyde jen realita. Kupodivu realita taková, jaká je doopravdy: lidská, plná chyb, ze kterých se učíme, které nás pronásledují celý život, ale které můžeme nějak obejít. Hořké - a na konci trpce sladké. C'est la vie. ()

Toto

Keby tento film nebol tak strašne predvídateľný a keby tam nebol ten gayovský pornoherec Marko, docela by to bola príjemná podívaná. Napokon zo všetkých účinkujúcich mi radosť prinášala realitná maklérka, ktorá bola správne trhnutá a veselo promiskuitná. ()

rockwoman

Život poskládaný z filmových hlášek. Hledání pana Správnýho. Ztráty a nálezy. Procitnutí do reality. Iiris to konečně docvaklo. No hurá! ()

Madluska

Zvláštně pojatý pohled na lehce zoufalou finskou třicátnici, která se v tom svém životě plácá ze strany na stranu a nechá sebou smýkat kdekým, od chlapů přes terapeutku až po kamarádku. Nebylo to vyložené špatné, jen hodně jiné. Lepšímu dojmu navíc bránila nemožnost ztotožnění s Iris. ()

myschenka

Iiris, třicetiletá holka, co miluje filmy a kafe, která si žije svůj osamělý život beze spánku, a která si sní svůj sen o panu božském. A tak, trochu i na popud svých kamarádek (inspirace Samanthou ze Sexu ve městě v jedné z nich je tam fakt hodně znatelná) hledá a...samozřejmě, že se pálí a hned několikrát. Místy jsem jí rozuměla, místy jsem ji nechápala, ale v momentě, když našla sama sebe, jsem jí vyloženě fandila. A pan božský se nakonec taky objevil, když už se nechtěla dusit ve skleníku, když už dál nehledala a nejméně to čekala... Za mě moc příjemná podívaná. ()

Dave Lister

Příjemné a milé překvapení z Finska, v podobě romantického dramatu Kuutamolla. Mladá filmová fanynka Iiris, toužící po lásce za každou cenu, naráží na muže, kteří nejsou úplně podle jejich představ. Anna a Laura, její dvě blízké kamarádky, které za ní vždy stojí, ať se děje co se děje. Vše se zkomplikuje, když na scénu přijde mladý a začínající režisér Mark. Mark se jeví jako ten pravý a vysněný člověk právě pro Iiris. Mají stejné zájmy, používají oba repliky z filmů a to v běžných životních situacích. To by to však nebylo finské drama, aby to vše bylo tak idilické. Další svěží závan z Finska, od tvůrce filmů Odhalený přístav a 8 Ball, Aki Louhimiese. Tentokráte však přichází s lehčím žánrem, ale ne o to méně zajímavým. ()

Váša

Takový samotáři v finském znění. Vtip možná není tak velkolepý, zato víc ze života. Příkladně uvedu: "Tělo je spokojený jenom když z něj jde něco ven nebo dovnitř," prohodí aktérka, když se u oběda baví o chlapech. Jinak je film docela smutný, ale ze života. A když už to vypadá na happy-end, tak to v posledních pěti minutách ... ()

Kachniczkaaa

Začátek je slibný, pak už to jen upadá a upadá a upadá. Dokoukávala jsem na etapy. Dlouho mě nic tak neznudilo. Hvězdička je za hudbu. ()

CernaMoora

Tak trochu severská variace na Bridget Jones s prvky Sexu ve městě (inspirace Samanthou je zjevná), což zní sice fajn, ale v reálu to bohužel vůbec nefunguje. Hlavní postava mi byla silně nesympatická a její jednání jsem nechápala 90 % filmu. Vzhledem k tomu, že zároveň zabírá 90 % filmu, za dvě hvězdy. Třetí je za pěkný chlapy. ()