Čakal som nezávislý film, avšak išlo o fínsku komerciu pre ženy tridsiatničky, ktorá nepôsobí príliš reálnym dojmom. Iiris pozerá filmy, z ktorých potom cituje v spoločnosti a nikomu to nepripadá divné, až stretne muža snov, ktorý všetky tieto hlášky pozná a tak začne veľká láska. Všetko sa ale začne komplikovať a tak sa Iiris začne chovať v druhej časti filmu ako, no povedzme že ľahká dievčina, a my s ňou máme naďalej sympatizovať a držať jej ešte v tom klamaní a promiskuite palce. Ak by tu boli aspoň časové titulky, aby sme vedeli, koľko času prebehlo od rôznych udalostí, vyzeralo by to všetko pravdepodobnejšie. Z filmu som mal pocit, že v živote hrdinky ubehol mesiac. Keď sme pri tých filmových citáciách, tak hlavná postava vyzerala ako škaredšia verzia Julie Ormond a tá blondínka ako mix Diane Kruger a Polanskeho ženy.(26.6.2012)

Já sama přesně nevím, proč jsem dala zrovna čtyřku, když jsem byla během filmu přesvědčená o tom, že to budu hodnotit daleko níž. To je už druhý film, kdy takhle váhám. Snad mně byla Iiris něčím blízká, možná jsem se s ní chvílemi pocitově ztotožnila, kdo ví. Byla nádherně zamilovaná a pohled na její tvář, když jela domů tramvají, byl odzbrojující a nesmírně uvěřitelný. Minna Haapkylä byla vůbec zajímavá, protože chvílemi byla krásná a vzápětí se zatvářila tak, že z ní byla docela ošklivka, ale jinak svou nevyrovnanou a rozporuplnou Iiris, stále hledající to "něco" nehmatatelného, co by jí udělalo šťastnou, zahrála skvěle. Měsíční svit měl i své tmavší chvilky, ale jinak to bylo tak lidské, příjemné, smutné.......(15.9.2014)

Tak trochu severská variace na Bridget Jones s prvky Sexu ve městě (inspirace Samanthou je zjevná), což zní sice fajn, ale v reálu to bohužel vůbec nefunguje. Hlavní postava mi byla silně nesympatická a její jednání jsem nechápala 90 % filmu. Vzhledem k tomu, že zároveň zabírá 90 % filmu, za dvě hvězdy. Třetí je za pěkný chlapy.(18.6.2012)

Bridget Jonesová hozená do realistických barev. Naivní, idealistický svět Iiris se během 119 minut pomalu hroutí, až z něj zbyde jen realita. Kupodivu realita taková, jaká je doopravdy: lidská, plná chyb, ze kterých se učíme, které nás pronásledují celý život, ale které můžeme nějak obejít. Hořké - a na konci trpce sladké. C'est la vie.(21.10.2011)

Velmi rozporuplné pocity o Iiris, která hledá ten pravý vztah. Pravda, trochu ji do toho zasahuje mírně extravagantní matka,kamarádka, co chlapy uhání jako na běžícím páse, klid najde vždy jen u šťastně vdané sestry, švagra a jejích mrňousů. Kromě toho má ráda filmy a hlášky z nich sype z rukávu. A pak potká charismatického Marka, nadějného režiséra. Hmmm...občas jsem měla dojem,že svým ohozem vyplenila kontejner a být chlapem, neopřu si o ní ani kolo...občas byla charizmatická....to ovšem její švagr taky:-)proto ji možná tajně miloval :-) Víc jak tři hvězdy ze sebe nedostanu, možná to bude tím vcelku nehostinným klimatem:-)(16.5.2013)

• - Keď Iiris a Sami spolu pozerajú v televízii film, pije Sami české pivo Velkopopovický kozel. (Zdroj: ČSFD.cz)