Mister Frost

• francouzský

Mister Frost

Drama / Horor / Thriller

Francie / Velká Británie, 1990, 104 min

Jedna z mála možností vidieť na vlastné oči, že excentrický expert na teóriu chaosu Jeff Goldblum je schopný dramatický herec. Otázkou je, do akej miery filmu ublížili jemne paranormálne vlastnosti "hrdinu". Zabudnúť na tieto detaily pomáhajú schopní herci Bakerová a Bates a vynikajúca, zlovestná atmosféra.(5.12.2004)

Role pana Frosta je Goldblumovi šitá na míru, což zvyšuje moje hodnocení nejméně o 1 stupeň.(17.6.2010)

• klerik

Pri pohľade Jeffa Goldbluma som prvý krát pocítil to, čo pri jednom kanibalovi vo väzení... Obyčajný film, ktorému Goldblum dodáva na "mrazivosti"...(22.2.2006)

Nebýt Goldbluma, byl by to celkem průměrný film (byť s velmi zajímavými momenty), na jaký se rychle zapomíná, ale jeho výkon v roli pana Frosta posouvá tenhle kousek o třídu výš.(18.8.2002)

Nestává se často, že by ve mně nečí obličej vyvolával tak intenzivně negativní pocity, pominu-li kischt P. Béma a toho zrzavce co hraje v kriminálce Miami, tak už zbývá fakt jenom Jeff Goldblum. Ta jeho úchylná mimika mně prostě otravuje, přitom když se zrovna netváří jako by chtěl zprznit malý děcko, tak je minimálně docela průměrnej herec a tady to i dokazuje, kdyby ho nějak namaskovali, třeba celého nalíčili na červeno, přilepili mu knír jako měl Karel Heřmánek v S čerty nejsou žerty a přitloukli kladívkem na hlavu rohy, možná by mi tolik nevadil, i když přiznávám, že by to celkově asi příliš nepřispělo filmu. Podobné tématice nepohrdnu, tady je ale zpracovaná celkem unyle, navíc zvláštní agenda psychiatrické kliniky a stupidní iracionální chování hlavní hrdinky uvěřitelnosti filmu taky nepřidává.(2.2.2014)