Howard Pigeon právě dovršil čtyřicítku a zamýšlí se nad svým dosavadním životem. Nad svou životní bilancí krčí rameny, rozhodně je však nespokojen. Nákladný pychoanalytik mu radí, aby provedl nějakou radikální změnu. Howard poslechne jeho doporučení a rozhodne se vzít to vskutku radikálně: zbaví se své ženy Elizabeth! Má ďábelský plán na dokonalou vraždu - ale manželka mu ho trochu překazí, když nepřijde na romantickou večeři, na jejímž konci měla její mrtvola spadnout z útesu... (oficiální text distributora)

Falko

Priemerny kriminalny film s humornym nadychom, pretoze nemozem povedat, ze by tento film posobil ako komedia, aj ked sa o to pokusal, teda herci sa snazili. Jeff Goldblum si zahral nestastneho manzela, na ktoreho sa bude hlavne druhu polovicu filmu lepit smola a preto je prave ta druha polovica zaujimavejsia a zabavnejsia, pretoze najprv som sa cudoval, ci musel Goldblum klesnut tak nizko, aby zobral takuto ulohu s neznamym serialovym reziserom Bazom Taylorom, avsak uz o rok neskor v roku 1993 prijal pozvanku od Spielberga v megalomanskom JURSKOM PARKU (1993)... 07.05.2010 _______ Jeff Goldblum - (Howard Pigeon) +++ Mimi Rogers - (Elizabeth Pigeon) +++ Juan Echanove - (Charlie) +++ Simón Andreu - (Angelo) +++ Fernando Guillén Cuervo - (Jose) +++ Jordi Molla - (Clerk) +++ Hudba: Bernardo Bonezzi +++ ()

marti

Jeff Goldblum hraje skvostne, výstup v hotelovom pokoji pri príprave na vraždu svojej polovičky je úžasný, toto je pravá "romantika" pre dlhoročné páry. ()