William celý život snil o tom, že půjde v otcových šlépějích a stane se lovcem bouří. Jeho legendárního otce před lety vzalo s sebou supertornádo. Od té doby se z pronásledování tornád stal skutečný byznys a cestovní ruch spojený s katastrofami vzkvétá. Teenager uteče z domu, aby se spolu s bývalým kolegou svého otce vydal za hurikánem, ale tornáda jsou už větší a ničivější, než kdysi. Williamova matka mezitím zoufale pátrá po svém synovi, netušíce, že se do oblasti chystá největší bouře všech dob, supercela, která ohrozí životy nejen lovců bouře, ale všech lidí v oblasti. (Vertigo International)

corpsy

Tak nejako mohol vyzerať TWISTER v 70. rokoch. A aj to by bol slabým príkladom katastrofického žánru, ktorý bol v tej dekáde veľmi obľúbený. Bolo by to pôsobivejšie ako nejaký TV film, ktorý nemá vysoké nároky a diváci konzumenti by boli spokojný. Toto do kina nepatrí. Slabé, bezduché, aspoň trošku nostalgické. ()

Astaroth12

Jedine tornádo, ktoré som videl bolo to na postery. Hej fúkalo, ale to fúka aj tu a také dráma z toho nerobíme. Podľa mna to ani o tornádu nebolo, len každý sa za niečím naháňal, kričal alebo sa stážoval. Hudba ma neskutočne vytáčala, pomýlila si žáner a keďže som film pozeral v noci stále som mal v ruke ovládač, aby som nepobudil ľudí i z iného mesta. Baldwin tam stále iba moralizoval či bezducho kecal a zas   Anne Heche budem mať v spomienke pri celkom iných filmoch a nie na tento brak, ktorý sa tvári ako veľdielo. Jedine čo ešte bolo celkom stráviteľne bola technická stránka, ale všetko ostatne už tak stráviteľne nebolo. Silne 2*. ()

Wacoslav1

Pořád jsem čekal kdy se tam objeví nějaký to tornádo, ale ono se tam furt jenom kecalo a řešily se velmi křehký vztahy traumata a podobný sračky a tornádo furt nikde. Až pak mi to došlo on se vlastně ten film jmenuje Supercela aha tak to jo to už chápu proč je tam vidět jenom ta supercela a nic jinýho. No a Baldwin pokud by byl při smyslech tak by nezastřelil kameramanku, ale sám sebe za to, že v tomhle vůbec hraje. A tohle se jako fakt procpalo do kin? Nechápu. Hvězda za náklonnost k žánru jinak úplná ztráta času.15% ()

silentname

"Supercell" je katastrofickým filmom, z ktorého bola vytiahnutá katastrofa a mám pocit, že sa tu opäť niekto snažil priniesť reálny film, so skutočnou drámou a netváriť sa, že tu máme tornádo s príšernými efektami, kde riešením na všetko je nukleárna hlavica. To je na jednu stranu fajn, no vo výsledku je toto jeden nudný, pomalý a ničím nadýchaný film, ktorý si ku koncu vychytí niekoľko okey scénok a možno má pár momentov, ktoré celkom fungujú (scénka v telefónnej búdke je asi jedna z najlepších), no v princípe film neprináša nič zaujímavé, nič nové ani nič, čo by nejakým spôsobom bolo schopné získať si našu pozornosť ako divákov. Navyše sa to ešte k tomu celkom solídne vlečie. Takže pokiaľ máte chuť na guilty pleasure katastrofáky, ktoré sa nedajú brať seriózne, to tu nenájdete. No rovnako tu nenájdete ani kvalitný katastrofický thriller, ktorý by vás vtiahol. Je to skôr pomalá dráma, kde sa sem-tam dočkáme nejakej tej supercely. Ak je to čo od filmu chcete, tak si to užijete. Ale nemyslím si, že to je to, čo ľudia od tohto filmu chceli. Hodnotenie: C ()

majo0007

Netuším, čo si od tohto sľuboval tunajší distribútor, keď to dotiahol do našich kín. Superúspech? Toto museli ponúkať na filmových showroomoch zadarmo ku káve, pretože si neviem predstaviť, že by film niekto kúpil dobrovoľne. Ale na druhú stranu - marketing to má tutový - pecka názov a ešte väčšia pecka poster. ()

• Když William (Daniel Diemer) hledá na internetu informace o svém otci, začne zadáváním slova „Bill“. Zatímco to dělá, na prvním místě výsledků vyhledávání je herec Bill Paxton, který hrál v jiném filmu o honbě za bouří, Twister (1996). (Johnny.ARN)
  • Na začátku filmu několikrát zazní hudební motiv velmi podobný tomu, který použil šerif Brody (Roy Scheider) ve filmu Čelisti (1975). Zřejmý odkaz, protože Brody je příjmení hlavní postavy – Williama (Daniel Diemer). (Johnny.ARN)
  • Hlavné natáčanie sa uskutočnilo v Moultrie, Georgia v júni 2021. V máji 2021 sa už natočili niektoré zábery v Montane (Billings, Hardin a Lavina). (Arsenal83)